VELETRHY SBĚRATEL

VSTUPTE

SBERATEL
FAIRS

ENTER

MESSEN
SBERATEL

BETRETEN

Veletrh Šperky a kameny nabídne originály i rarity

Sberatel.info

13. listopadu, 2023

Ručně dělané originální šperky za použití kamenů, perel a drahých kovů, ale také klasické minerály z celého světa najdete na jednom místě na veletrhu Šperky a kameny, který se koná v sobotu 18. listopadu v hotelu Olympik Praha.

Několik desítek špičkových tvůrců a prodejců na něm bude nabízet šperky z naturálních kamenů tvořené za použití metalických dílů, ručně dělané náramky a náhrdelníky, šperky z přírodních minerálů a surových kamenů, perleti a říčních perliček, dekorační barevné kameny nebo málo známé a raritní minerály a fosilie. Mládež a děti do 18 let mají už tradičně vstup zdarma.

Drtivá většina vystavovatelů vytváří šperky ručně, každý kus je unikátní a jedinečný originál. Nabídka veletrhu je opravdu pestrá, takže návštěva veletrhu potěší odborníky i laiky.

Návštěvníci si také mohou nechat zdarma ocenit vlastní donesené kameny a šperky. Soudní znalec bude zdarma poskytovat konzultace ohledně jejich kvality, ceny a pravosti.

Talismany ručně motané do stříbra stylem drátování přiveze například tvůrce Jiří Jakl. Jedná se o kameny převážně naše české, především polodrahokamy z Krušných hor a Doupova odkud pochází, ale také vltavíny i zahraniční kameny jako labradorit, obsidián nebo turmalín. Tvoří z nich různé kombinace, prsteny a gliptyky se závěsem na krk a další šperky, jak dámské, tak pánské. V nabídce má i pár pletených indiánských výrobku stylem macramé.

Vystavovatel Vlastimil Štulíř bude zase na veletrhu nabízet mimo jiné ametyst nebo jaspis z lokality Ciboušov. Jak říká, „drahými kameny těženými ve 14. století na této lokalitě, jsou mimo jiné vyzdobeny stěny kaple svatého Kříže a svaté Kateřiny na Karlštejně a Svatováclavské kaple v Katedrále svatého Víta“.

„Moji milí milovníci šperků a kamenů, nepřestáváte-li ve svém životě žasnout, je pro vás šperk s minerálem to pravé,“ vzkazuje návštěvníkům veletrhu Šperky a kameny vystavovatelka Saša Valinová. A dodává, že vždy u ní najdete něco nového, úžasného, překvapivého. Letos nově přiveze mimo jiné selenitová srdíčka posílená drobnými luxusními kamínky, andílci budou samozřejmě také a labradoritové skvosty rovněž…

Značka SP Minerals bude na veletrhu Šperky a kameny nabízet přívěšky, náušnice a další šperky z neokoukaných materiálů jako epidot v prehnitu, perleť Abalone, hyperstén, zkamenělá palma či různé druhy jaspisů (Bumble Bee, Dalmatine, Maligano). Ale také „klasiky“ jako malachit, rodochrosit nebo měsíční kámen…. Kromě šperků nabízí SP Minerals rovněž drahé kameny, opracované i neopracované, a výrobky z lokálních hornin moravského regionu.

„Hledáte jedinečný a krásný šperk? Nehledejte nic jiného než naši kolekci ručně vyráběných šperků z mušlí,“ říká Juli Jablonská, která tvoří pod značkou @theseashellsbutik. Každý šperk je vyroben s láskou a péčí z mušlí a korálků. Vznikají tak jedinečné doplňky, které jistě udělají radost – náramky, náušnice i náhrdelníky… Šperky jsou určeny pro ženy, které chtějí vyniknout a zaujmout. „Ať už se chystáte na speciální událost, nebo jen chcete dodat eleganci svému každodennímu vzhledu, naše šperky z mušlí jsou perfektní volbou.“

Filozofie @regina_dratuje je jednoduchá. Z jedinečných kamenů, které nechce nechat ležet v šuplíku, vyrábí pro originální ženy originální náhrdelníky. A od každého existuje pouze jeden jediný kus…

Pod značkou ORIGINÁLNA najdete na veletrhu Šperky a kameny autorské šperky s důrazem na jedinečnost ručního zpracování a kvalitu použitých materiálů, polodrahokamů a minerálů.
Ruční zpracování šperků probíhá speciální technikou frivolité (tatting) a originální drátěné šperky z chirurgické oceli, bronzu a mědi.

Český originální minimalistický design, to jsou šperky GeorGina, které letos najdete na veletrhu Šperky a kameny poprvé. Originální elegantní design je vhodný pro různé příležitosti, při kterých doplní přirozený půvab každé ženy. Pružný materiál Vám umožní rychlé nasazení, nemusíte se zdržovat pracným titěrným zapínáním. Zkrátka „Nasadíte a jdete“. Zajímavého efektu pak docílíte kombinováním a vrstvením několika kousků dohromady. Nechte se unést nadčasovými minimalistickými šperky, které v sobě skrývají osobní poselství a dodávají vnitřní sílu!

Helena Matějíčková, která tvoří pod značkou GoldenCityJewels představí na veletrhu Šperky a kameny designové šperky z minerálů a drahokamů výborné kvality, které vyhledává ve světě i u nás. Můžete se spolehnout, že náhrdelník, náramek nebo náušnice nebude mít nikdo jiný, protože se jedná o originály, které existují pouze v jediném exempláři. Vedle toho si u ní můžete rovněž objednat šperk podle vlastních představ!

Vltavíny z lokality Chlum, Kolumbianit – exotický obsidián z Kolumbie, Libyjské sklo – vzácný tektit ze severní Afriky, Korálkový náramek ze zlatého obsidiánu obohacen 3 kuličkami vltavínu, nebo náramky z tzv. ,Československé edice‘‘, které znázorňují motivy spojené s Českem anebo Slovenskem a obsahují přírodní sklo z těchto států (Vltavín a/nebo obsidián z Brehova) a další krásné šperky s kameny najdete u Pavla Hájka z firmy Moldaviteworld.

V kreativní dílně Spolku českých dráteníků si pak mohou všichni návštěvníci bez rozdílu věku vyzkoušet krásnou techniku drátování. Tvořit se budou šperky, ale i drobné dekorace a také si bude možné odrátovat vlastní kámen zakoupený na místě nebo donesený z domova.

Více se o veletrhu dozvíte na www.sperkyakameny.eu

red, foto: Šperky a kameny a archiv vystavovatelů

VELETRHY SBĚRATEL

VSTUPTE

SBERATEL
FAIRS

ENTER

MESSEN
SBERATEL

BETRETEN

Sběratelské aukce

 • Bohužel, žádné blížící se aukce nebyly nalezeny.

VYHLEDAT DALŠÍ AUKCE

Sběratelské akce

 • Paris Philex 2024

  Tradiční filatelistický veletrh.

  30.05.2024 - 01.06.2024

  Paříž, Francie

  https://urlz.fr
 • Army Fest Kroměříž

  Prodejní výstava historického a moderního vojenství.

  23.06.2024 - 23.06.2024

  Kroměříž, Česká republika

  www.hobbyvystaviste.cz...
 • Mezinárodní numismatický veletrh Madrid 2024

  První ročník numismatické akce s mezinárodními ambicemi.

  26.06.2024 - 29.06.2024

  Madrid, Španělsko

  https://eventonumismatic...
 • Brno Grand Prix Revival

  Vozy Grand Prix, formule, prototypy, cestovní vozy

  13.07.2024 - 13.07.2024

  Brno, Česká republika

  www.brnogp.cz
VYHLEDAT DALŠÍ AKCE

Tipy pro sběratele

 • Trabant muzeum

  Muzeum se sbírkou automobilů.

  Praha, Hlavní město Praha

  www.trabantmuzeum.cz/...
 • Muzeum starých strojů

  Muzeum se sbírkou parních a ostatních strojů.

  Žamberk, Pardubický kraj

  starestroje.cz/
 • Old Timer Muzeum v Kopřivnici

  V muzeu jsou k vidění desítky historických automobilů i motocyklů známých značek z celého světa, mezi nimi i několik unikátních exponátů.

  Kopřivnice, Moravskoslezský kraj

  www.automotomuzeum.cz/...
 • Muzeum vltavínů

  Muzeum se sbírkou unikátních drahokamů.

  Český Krumlov, Jihočeský kraj

  www.vltaviny.cz/
VYHLEDAT DALŠÍ TIPY

Štítky