VELETRHY SBĚRATEL

VSTUPTE

SBERATEL
FAIRS

ENTER

MESSEN
SBERATEL

BETRETEN

Jaké sběratelské rarity budou mít premiéru na vánočním veletrhu Sběratel?

Sberatel.info

17. listopadu, 2022

Legendární „prase“, tedy ČZ 175 / 501, na známkovém kuponu, pamětní list ve formě bankovky k nedožitým sedmdesátinám zpěváka Miro Žbirky nebo československou 0 euro suvenýrovu bankovku „Šťastné a veselé“ můžete koupit na letošním vánočním veletrhu Sběratel.

Od 25. do 26. listopadu bude v pražském hotelu Olympik nabízet mince, bankovky, poštovní známky, pohlednice, antikvární zboží a další sběratelský materiál více než 80 prodejců z celé Evropy. K dispozici bude bezplatné oceňování sbírek i možnost vidět řadu rarit.

Na přítiskovém kuponu s poštovní známkou si můžete koupit legendární „prase“, tedy ČZ 175 / 501 od výtvarníka Petra Ptáčka, který bude mít na veletrhu v pátek od 15:00 hod. také autogramiádu. Známkový aršík a pohlednice budou v prodeji na stánku sberatelshop.cz.

0 euro suvenýrová bankovka „Šťastné a veselé“ je společným vydáním pro Česko a Slovensko, takže není označena domicilem CZ nebo SK, ale PF, což z ní dělá raritu. Omezený počet kusů z celkového pětitisícového nákladu, který je určen pro oba státy, bude v prodeji na vánočním Veletrhu Sběratel. Do celkového vyprodání bude také možné získat v expozici sberatelshop.cz 0 euro suvenýrovou bankovku skupiny Olympic, která měla premiéru v září na podzimním veletrhu Sběratel.

Nový pamětní list v podobě sběratelské bankovky vydané k nedožitým sedmdesátinám zpěváka Miro Žbirky bude v prodeji na stánku sberatelshop.cz.

Sběratelská série “Bájné země filmového plátna veletrhu Sběratel” představuje fiktivní bankovky ze států, které se objevují jen ve slavných filmech. Druhou fantaskní bankovkou (první bylo v loňském roce 1 000 000 venetos Republiky Marina Veneta z filmu Muž z Acapulca), která bude mít premiéru na vánočním veletrhu Sběratel 2022, je „1 Panther království Lugash“ ze slavné komedie “Návrat Růžového pantera“.

Sešitek vlastních známek Lišajové a martináči, který má na vánočním veletrhu Sběratel premiéru, bude v prodeji na stánku odborné Společnosti Fauna-Flora při SČF. Autorem je výtvarník Vlado Rimbala.

Stříbrnou medaili emitovanou k 25. narozeninám veletrhu Sběratel bude možné koupit na stánku sberatelshop.cz. Medaile symbolicky nese portrét císaře Rudolfa II. Panovník, přezdívaný pro své rozsáhlé sbírky “císař sběratelů” navíc letos slaví 470. výročí narození. Podobizna je převzata z historického tolaru z roku 1603. Na reverzní straně medaile je logo veletrhu Sběratel ve speciální úpravě k 25. výročí. Stříbrné medaile byly vyraženy v omezeném počtu 500 kusů v České mincovně.

Poprvé v České republice bude na vánočním veletrhu Sběratel vystaven kompletní aršík irských  poštovních známek z roku 2002 věnovaný irským legendám populární hudby jako jsou třeba U2 nebo Phil Lynott. Známky mají však jinou nominální hodnotu, než byla později použita pro běžnou produkci. Aršík vznikl pouze pro potřeby odsouhlasení finální podoby se slavnými umělci a měl být zničen. To se ale nestalo a dnes má hodnotu tisíců liber…

Se vstupenkou na Sběratele máte vstup na veletrh Antique zdarma. Na vstupenku vánočního veletrhu Sběratel bude letos nově možné navštívit také veletrh Antique, který se koná od 24. do 27. listopadu na Novoměstské radnici na Karlově náměstí v Praze a se Sběratelem se tak částečně časově překrývá. Stačí se vstupenkou (i znehodnocenou) z vánočního Sběratele prokázat u vchodu na Antique. Ženy a mládež do 18 let mají na veletrh Sběratel už tradičně vstup zdarma.

REZERVUJTE SI V KALENDÁŘI NA ROK 2023!

Jarní veletrh Sběratel – 24. – 25. 3. 2023, hotel Olympik Praha

Podzimní veletrh Sběratel – 8. – 9. 9. 2023 – výstaviště PVA Expo Praha

Vánoční veletrh Sběratel – 24. – 25. 11. 2023 – hotel Olympik Praha

red, vánoční veletrh Sběratel

VELETRHY SBĚRATEL

VSTUPTE

SBERATEL
FAIRS

ENTER

MESSEN
SBERATEL

BETRETEN

Sběratelské aukce

 • Bohužel, žádné aukce pro obor numismatika nebyly nalezeny.

VYHLEDAT DALŠÍ AUKCE

Sběratelské akce

Tipy pro sběratele

 • Muzeum železnice

  Muzeum se sbírkou železnic.

  Radim u Luže, Pardubický kraj

  soukrome-muzeum-drahy.webnode.cz/...
 • Muzeum lázeňských pohárků

  "V současné době vystavujeme zhruba 1850 kusů pohárků, které byly vyrobeny mezi lety 1780 a 1960 s tím, že naprostá většina té sbírky pochází z let 1800 až 1945. Vystavujeme je v šesti místnostech celkem na 480 čtverečných metrech," popisuje expozici lázeňských pohárků průvodce Lukáš Lojín. Pohárky jsou převážně porcelánové, ale muzeum ukazuje také pohárky ze skla, cínu, plastu, ze stříbra nebo z kameniny. Návštěva muzea stojí 75 korun.

  Loket, Karlovarský kraj

 • Minipivovar a hotel Belveder s pivovarnickým muzeem

  Přijeďte ochutnat železnorudské pivo do hotelu, jehož majitel je velkým přítelem Klubu sběratelů kuriozit a tím i všech sběratelů.

  Železná Ruda, Plzeňský kraj

 • Muzeum vltavínů

  Muzeum se sbírkou unikátních drahokamů.

  Český Krumlov, Jihočeský kraj

  www.vltaviny.cz/
VYHLEDAT DALŠÍ TIPY

Štítky