VELETRHY SBĚRATEL

VSTUPTE

SBERATEL
FAIRS

ENTER

MESSEN
SBERATEL

BETRETEN

Pražská botanická zahrada letos láká na tropy, čaj, PET lahve i víno

Sberatel.info

31. ledna, 2024

Zahrada také oslaví 20. výročí otevření největší expozice skleníku Fata Morgana. Návštěvníci se mohou těšit na výstavu o skleníku, výstavu motýlů, takzvanou hmatovou výstavu nebo na zrekonstruovanou vinotéku na Vinici svaté Kláry.

V roce 2024 bude nosným tématem programu zahrady tropická flóra nebo vůbec tropická příroda. „Chceme tím připomenout, že před 20 lety, přesně 12. června 2004, byl pro návštěvníky otevřen tropický skleník Fata Morgana,” řekl ředitel botanické zahrady Bohumil Černý. Jubileum tak botanická zahrada oslaví řadou výstav a akcí, které budou propojené tímto tématem, dodal.

V lednu odstartovala zahrada sezónu výstavou rostlin a zvířat vytvořených z PET lahví. Od konce března budou moci lidé v expozici vidět i tropické květy a těšit se mohou na prodej tropických rostlin.

V březnu budou moci zájemci přijít na výstavu s názvem Pro všechny smysly, takzvanou hmatovou výstavu. “To znamená, že návštěvníci se budou moci jednotlivých exponátů dotýkat, budou k nim moci čichat nebo případně i ochutnat. Tam budeme cestovat do tropické Asie,” řekl ředitel botanické zahrady Bohumil Černý. Přichystáno bude například koření, papír či hedvábí.

V dubnu se pak bude konat návštěvnicky nejoblíbenější výstava motýlů a v červnu bude otevřená výstava sukulentů.

V červnu se mohou Pražané těšit také na výstavu o samotném skleníku Fata Morgana a jeho vzniku. Výstava přiblíží i unikátní tropické sbírky a expedice zahrady. “Tuto výstavu zaměříme i na naše cesty za rostlinným bohatstvím světa a vysvětlíme, jak se rostliny do skleníku dostaly a dostávají. Bohatá skladba exotické flóry dělá ze skleníku Fata Morgana tu pravou tropickou perlu uprostřed České republiky,” uvedl náměstek odborného oddělení Botanické zahrady Praha Vlastík Rybka.

Na závěr roku se pak bude konat nová výstava o čaji. Zhruba v dubnu pak bude lidem otevřena nová vinotéka na Vinici svaté Kláry. “Viniční domek bude zmodernizován a zkapacitněn,” sdělil Černý.

Botanická zahrada byla založená v roce 1969. Přes 20 let ji veřejnost mohla navštívit jen ve dnech otevřených dveří, celoročně přístupná je od srpna 1992. Venkovní expozice se rozkládají na ploše téměř 25 hektarů. V areálu mohou návštěvníci vidět 15.000 druhů stromů a květin. V 90. letech do správy získala památkově chráněnou vinici svaté Kláry, kterou mohou zájemci navštívit každý den.

Loni do botanické zahrady v Troji zavítalo rekordních 413.000 lidí, což je zhruba o 10.000 více než v roce 2022.

Více se o programu botanické zahrady dočtete zde.

ČTK, jj, foto: Botanická zahrada

VELETRHY SBĚRATEL

VSTUPTE

SBERATEL
FAIRS

ENTER

MESSEN
SBERATEL

BETRETEN

Sběratelské aukce

 • Bohužel, žádné blížící se aukce nebyly nalezeny.

VYHLEDAT DALŠÍ AUKCE

Sběratelské akce

 • Heulos burza Jihlava

  Bleší trh všech věci.

  20.07.2024 - 20.07.2024

  Jihlava, Česká republika

  https://www.burzajihlava...
 • Mezinárodní veletrh Sběratel

  26. ročník mezinárodního veletrhu poštovních známek, mincí, bankovek, pohlednic, minerálů a dalšího sběratelství. Největší setkání sběratelů ve střední a východní Evropě. Více než 220 vystavovatelů z 35 zemí a 10 000 návštěvníků z celého světa. Možnost nechat si zdarma ocenit vlastní sbírky od nezávislých znalců z profesních organizací jako je Svaz českých filatelistů nebo Česká numismatická společnost.

  06.09.2024 - 07.09.2024

  Praha, Česká republika

  www.sberatel.info/podzim...
 • Trading Expo & Alternativní investice

  Profesionálové a špičkoví odborníci v různých investičních oblastech mají za úkol na konferenci Trading Expo & Alternativní investice představit svůj obor zájemcům o alternativní investice tak, aby vzbudili jejich pozornost a přispěli k jeho popularizaci. A jejich rady a postřehy budou, vzhledem k aktuální inflační vichřici, letos o to cennější. O čem se bude mluvit? Poštovní známky, mince, nemovitosti, veteráni, drahé kovy, drahé kameny a další…

  07.09.2024 - 07.09.2024

  Praha, Česká republika

  www.tradingexpo.cz
 • Vinyl & Stereo Expo

  Největší podzimní akce pro sběratele vinylových desek, CD, kazet a hudebních memorabilií. Veletrhu se účastní prodejci z České republiky i ze zahraničí, například z Německa, Rakouska nebo Francie, kteří do Prahy stejně jako v minulých letech přivezou špičkový sběratelský materiál, raritní desky nebo signovaná alba. Součástí akce je také speciální sekce věnovaná jen metalové hudbě Rock & Metal Market.

  06.09.2024 - 07.09.2024

  Praha, Česká republika

  www.vinylexpo.cz
VYHLEDAT DALŠÍ AKCE

Tipy pro sběratele

 • Muzeum řemesel

  Muzeum se sbírkou seker.

  Konice, Olomoucký kraj

  www.muzeumkonice.cz/sbirka-seker...
 • Muzeum hygieny

  Muzeum se sbírkou historických nočníků.

  Praha, Hlavní město Praha

  muzeumnocniku.cz/cs/uvod...
 • Podbrdské muzeum

  Muzeum se sbírkou automobilů Aero.

  Rožmitál pod Třemšínem, Středočeský kraj

  podbrdskemuzeum.cz/
 • Cvokařské muzeum zahájí jubilejní pátou sezonu

  Cvokařské muzeum ve Starém Rožmitále bylo vybudováno nadšením chalupáře, který si před čtyřiceti lety ze stavení, v jehož části je dnes muzeum umístěno, vzal za manželku Jiřinu Kulovanou, jejíž předci se věnovali cvokařskému řemeslu. Cvokařství už dávno neexistuje, ale byla by velká škoda, aby upadlo v zapomenutí. Po zimní přestávce Cvokařské muzeum znovu otevře na velikonoční sobotu 26. března 2016.

  Starý Rožmitál, Středočeský kraj

VYHLEDAT DALŠÍ TIPY

Štítky