VELETRHY SBĚRATEL

VSTUPTE

SBERATEL
FAIRS

ENTER

MESSEN
SBERATEL

BETRETEN

Doprovodný program 2017

Pátek

11:00 hod. – Slavnostní zahájení 1. Česko – německé výstavy v Praze „Praga Piccola“ za účasti výstavní jury v čele s předsedou Svazu českých filatelistů Waltrem Müllerem.

Podium před stánkem České pošty

12:00 hod.

Setkání s tvůrci katalogů poštovních známek  MICHEL, přednáška o jejich historii a budoucnosti, kterou povede vedoucí manažer firmy Hans W. Hohenester. Překlad zajištěn.

Stánek firmy Michel č. 101

13:00 hod. – Vydavatelství Aladin Agency uvede na veletrhu publikaci Richarda Jana HonseAtlas našich hornin. Do atlasu autor zahrnul 121 hornin z České republiky. Ta je geologicky nesmírně pestrá, a tak bylo z čeho vybírat. Najdete zde druhy, které jsou v přírodě hojné, ale i druhy, jež jsou něčím zvláštní, významné nebo mají atraktivní vzhled. Základem je vždy fotografie 12 x 9 cm v měřítku 1 : 1, která je doplněna zvětšeným detailem, jenž zobrazuje 12 mm výřez tak,  jak jej vidíme pod zvětšovacím sklem lupy.

Podium před stánkem České pošty

atlas

 

13:30 hod. –  Křest nové investiční mince Český lev. Mince ze zlata a stříbra nejsou jen výsadou sběratelů. Každá mincovní velmoc má proto své investiční mince. Ty, jak jejich název napovídá, jsou určeny investorům, kteří vědí, že promyšlené portfolio se neobejde bez drahých kovů. Protože Česká republika své ryze investiční mince dosud nemá, Česká mincovna uvádí na trh vlastní investiční řadu nazvanou Český lev. Oslavte tuto numismatickou událost a přijďte si s námi připít sklenkou vína – ne ledajakého, ale přímo 24karátového!

Expozice České mincovny

cm_pozvanka_1 cm_pozvanka_3

14:00 hod. – Česká pošta představí na veletrhu Sběratel novou poštovní známku „Mauritius v Česku“, jež vychází u příležitosti 170. výročí vydání nejslavnější známky světa a nový známkový aršík „Ochrana přírody: Zoologické zahrady II.“  Akce bude spojena s autogramiádou tvůrců – Libuše a Jaromíra Knotkových a rytce Martina Srba. Manželé Knotkovi jsou také autory poštovní známky „Korunovační klenoty“, která je jedním z leitmotivů reklamní kampaně letošního veletrhu Sběratel.

Podium před stánkem České pošty

mauritius

 

Mauritius_v_Česku-FDC

 

Knotkovi - aršík Ochrana přírody: Zoologické zahrady II.

 

15:00 hod. – Uvedení nové poštovní známky České pošty s motivem historické plynové lampy, jež připomíná  170 let veřejného plynového osvětlení ulic.  Slavnostního křtu se spolu s autorem, výtvarníkem Pavlem Sivkem, zúčastní také Jan Žákovec, vedoucí Plynárenského muzea a příležitostný lampář pražských pouličních plynových lamp a to dokonce v uniformě lampáře s lampářskou tyčí.

 

plynárny

 

15:30 hod. – Výtvarník Roman Sedlák, autor dopisnice s nostalgickým motivem ve stylu art deco 20. let, kterou vydává u příležitosti filatelistické výstavy Praga Piccola Česká pošta, bude křtít a následně podepisovat své dílo.

Podium před stánkem České pošty

Praga Piccola dopisnice

Dopisnice Praga Piccola

razítko praga piccola

Příležitostné razítko Praga Piccola

 

Sběratel slaví 20. narozeniny

Oslavte je s námi. Na stánku České pošty bude k této události připraveno příležitostné razítko.

Příležitostné razítko 20 let veletrhu Sběratel

Příležitostné razítko 20 let veletrhu Sběratel

 

Sobota

11:00 – 13:00 hod. – Každoroční setkání Postcrosserů

 

Další setkání Postcrosserů bude doprovázet příležitostné razítko přímo od zakladatelů tohoto fenoménu. Zájemci si budou moci zakoupit také pohlednice, které k setkáním v průběhu Sběratele byly vydány.

Malý sál, vstupní hala I

 

 

 

13:00 – 15:30 hod. –  Setkání klubu sběratelů známkových zemí Geophila.

GEOGRAFILATELIE  představuje moderní sběratelský směr, zaměřený na sbírání známek a celistvostí jednotlivých známkových území, nazývaných též ne zcela přesně “známkové země” (ZZ). Jedná se tedy o sběratelský směr, v němž je prvotní vazba mezi poštovní známkou a územím, pro které byla vydána a na kterém sloužila k úhradě poplatku za přepravu zásilek.

Samotné slovo “geografilatelie” je složeninou dvou slov – “geografie” a “filatelie”. Spojení obou těchto slov ve “známkový zeměpis” vyjadřuje předmět zájmu sběratelů – geografilatelistů, i když je třeba poznamenat, že se v něm čím dál více projevují výrazné poštovně historické prvky.

O rozvoji sběratelství známkových území svědčí nejen stoupající počet sběratelů, kteří se této náročné zálibě věnují, ale i stoupající počet geografilatelistických exponátů, oceněných na nejrůznějších výstavách.

Salonek ve foyer výstaviště

13:30 hod. – Předání šeku s výtěžkem z charitativní aukce na Aukro.cz pro pětiletého Petra Kašpara, který byl vážně zraněn při tragické autonehodě.

14:00 hod.Veletrh Sběratel popřeje k sedmdesátým narozeninám herci Arnoldu Schwarzeneggerovi! A to vydáním oficiální dopisnice České pošty s motivem plakátu k filmu Terminátor 2. Dopisnice bude v prodeji na stánku České pošty. K dispozici bude také příležitostné razítko vydané k této události.

Dopisnice Schwarzenegger 70 let

Dopisnice Schwarzenegger 70 let

Příležitostné razítko Schwarzenegger 70 let

Příležitostné razítko Schwarzenegger 70 let

Podium před stánkem České pošty

14:30 hod. – Encyklopedii drahých kamenů představí dlouholetý vystavovatel a partner veletrhu Sběratel v oblasti oceňování minerálů a drahých kamenů Karel Mařík. Kniha obsahuje přehled 189 druhů drahých kamenů včetně fotografií rozdělených do pěti kategorií dle frekvence používání a vzácnosti. Knihu lze koupit přímo na veletrhu nebo na www.plotknihy.cz.

encyklopedie drahych kamenu

Den OSN

V sobotu bude opět Den OSN. K dostání bude dopisnice (po celou dobu veletrhu na stánku pošty OSN) a razítko na stánku České pošty.

Razítko Den OSN

Razítko Den OSN

Jen v sobotu!

Všem sběratelům a fandům vinylových desek je určena akce Vinyl & Stereo Expo, která proběhne v sobotu 9. září ve foyer výstaviště PVA EXPO. Vystavovatelé z České republiky i ze zahraničí zde nabídnou stovky gramodesek různých žánrů z celého světa.  Vstup na Vinyl & Stereo Expo je zdarma. Pokud se chcete o sbírání vinylových desek dozvědět něco více do hloubky, navštivte seminář  s názvem „Vinylové desky – nové “černé zlato”. Jen hipsterská móda nebo vážně míněná příležitost k dobré investici?“, který proběhne 7. září v rámci Investor Prague Show na výstavišti v Letňanech. Přihlásit se na něj můžete zde.

Vinyl & Stereo Expo

Po celou dobu veletrhu!

Praga Piccola – 1. česko – německá filatelistická výstava bude provázet veletrh Sběratel po oba dva dny. Účastní se jí vystavovatelé z České republiky, Německa a Slovenska, kteří se na ní mohou kvalifikovat na prestižní světovou filatelistickou výstavu Praga 2018, jež proběhne od 15. do 18 srpna 2018 v Praze.

Návštěvníci na výstavě uvidí nejvzácnější známky Československa, jejichž cena se pohybuje v milionech korun. Jen samotná tzv. „doplatní známka 50 / 50“ stojí více než milion korun.

Mezi další rarity patří nejvzácnější celistvosti z doby objevování Antarktidy včetně dopisů Roalda Amundsena nebo tzv. katapultová a zepelínová pošta.

K výstavě bude vydán katalog,  jehož součástí bude tzv. „černotisk“ historické československé známky oficiálně vydaný Českou poštou. Protože náklad je pouhých 1111 kusů, jeho cena  jako ceněné filatelistické rarity rychle poroste. Návštěvníci si budou moci koupit na stánku České pošty také speciální „Praga Piccola“ dopisnici a nechat si ji opatřit příležitostným poštovním razítkem.

Pokud vás investice do filatelie seriózně zajímají, doporučujeme návštěvu konference „ZASVĚCENÝ SBĚRATEL = ÚSPĚŠNÝ INVESTOR“, která proběhne 7. září v rámci Investor Prague Show na výstavišti v Letňanech. Soudní znalec a poradce v oblasti filatelie David Kopřiva, který mimo jiné asistoval při prodeji nejslavnější známky světa Modrého Mauritia do českých rukou, na ní bude vysvětlovat do jakých známek se vyplatí investovat. Přihlásit se můžete zde.

Jaromír Jágr ve prospěch Konta bariéry. Zapojte se do dražby!

Originální dres s podpisem Jaromíra Jágra a jeho spoluhráčů, tretry Diany Rosolové, cyklistický dres a čepice Jiřího Ježka a další předměty. Konto Bariéry ve spolupráci s Aukro.cz a veletrhem Sběratel pořádá od 1. do 8. září charitativní aukci pro pětiletého Petra Kašpara, který byl vážně zraněn při tragické autonehodě.

Předměty do držby věnovali přední čeští sportovci v čele s Jaromírem Jágrem. Mezi draženými předměty je hokejový dres s podpisem Jaromíra Jágra a jeho spoluhráčů, cyklistický dres a čepice paralympionika Jiřího Ježka, dresy fotbalistů Milana Škody a Josefa Hušbauera, tretry zlaté české překážkářky Diany Rosolové, zápasový retro dres Poldi Kladno 96 podepsaný všemi hráči a trenéry Rytíři Kladno a dres podepsaný kladenskými volejbalisty.

Výtěž z aukce pomůže pětiletému Péťovi Kašparovi. Život se mu i jeho rodině obrátil vzhůru nohama během jedné vteřiny v roce 2015. Tehdy při návratu z dovolené došlo k tragické autonehodě. Co přesně se stalo, nikdo neví. Péťa i jeho maminka spali. Oba byli ve vážném stavu dopraveni do Motola a Vojenské nemocnice, tatínka se bohužel doktorům zachránit nepodařilo. Následovalo dramatické období, kdy Péťa prodělal sérii operací, během autonehody si poranil míchu v oblasti krčních páteře. Dnes už je z nemocnice doma, s maminkou intenzivně rehabilituje a snaží se rozcvičit ruce.

Charitativní aukci pořádá Konto Bariéry ve spolupráci s Aukrem.cz a veletrhem Sběratel. Aukce začíná 1. září v 12:00 a končí 8. září ve 12:00. Symbolický šek s výtěžkem předáme přímo Péťovi na veletrhu Sběratel v sobotu 9. září ve 13:30 v pražských Letňanech.

Chci se zapojit do dražby –  https://aukro.cz/uzivatel/kontobariery/nabidky

Více informací:

O Péťovi:  http://petulda-cz.webnode.cz/peta/

Konto Bariéry: www.kontobariery.cz

 

Jaromír Jágr pro konto bariéry

 

Dětský koutek pro malé sběratele. Zonky se postará o vaši ratolest i o vás! Přijďte si odpočinout do expozice č. 118. Třeba vám půjčí právě na věc, která vám chybí ve sbírce…

 zonky

Fantastické bankovky v expozici muzea cenných papírů. Stejně jako vznikají oficiální bankovky, objevují se stále častěji tzv. Bankovky fantastické od privátních vydavatelů. Sběratelé tak vedle tzv. Testovacích bankovek vydávaných tiskárnami cenin, mají další možnost rozšířit své sbírky. Přehled těch nejzajímavějších od grafika a designéra matěje gábriše, který patří v tomto oboru ke špičce, přináší ve své expozici na veletrhu sběratel.

International Bond & Share Society, mezinárodní asociace sdružující sběratele cenných papírů – akcií, bondů a různých certifikátů (tedy zájemce o tzv. skripofilii) bude ve své expozici návštěvníkům prezentovat výstavu akcií a dalších cenných papírů z více než sta zemí.

Klub sběratelů kuriozit připravil ve své expozici velký přehled sběratelství všeho, co se týká piva, což je oblast, která se díky boomu minipivovarů v posledních letech, těší čím dál většímu zájmu veřejnosti.  Vedle pivních tácků, sklenic, reklam a dalšího pivně – sběratelského materiálu zde budete moci pivo také degustačně ochutnat.

Klub sběratelů kuriozit - pivní etikety

 

Česká asociace olympijské a sportovní filatelie OLYMPSPORT vystavuje na veletrhu Sběratel 2017 výsledky své emisní činnosti, zaměřené na propagaci a podporu olympijské myšlenky, sportu a úspěšných výsledků čs. sportovců. Za období více než své padesátileté historie vydal OLYMPSPORT na 400 příležitostních razítek a dopisnic nebo obálek s tematickými přítisky.

Na letošním Sběrateli bude OLYMPSPORT na 20 panelech vystavovat ukázky „novinek“ vydaných k letním a zimním olympijským hrám, olympijskému hnutí a jednotlivým sportovním disciplínám (fotbal, hokej, lyžování, biatlon, rychlobruslení, tenis, střelba apod.).

OLYMPSPORT najdete na stánku č. 534, v blízkosti České pošty a výstavy Praga Piccola.

olympsport

Zajímavosti na veletrhu!

Na stánku České mincovny mohou návštěvníci po celou dobu veletrhu rozšířit své sbírky o řadu atraktivních sběratelských artiklů.

Rekordní mince v dobových pohlednicích. Na začátku roku 2017 vyrazila Česká mincovna svou dosud nejmenší zlatou minci. Byla věnována našemu hlavnímu městu a její hmotnost činila pouhou jednu polovinu gramu. Celý emisní náklad byl rozebrán během několika dnů. Rekordní specifikace totiž nebyly tím jediným, co tyto minimince činilo výjimečnými – každý kus byl uložen do speciálního balení v podobě repliky vzácné litografické pohlednice. Ve stejném duchu se nesou i další dvě aktuální emise. Jsou věnovány Jablonci nad Nisou a Brnu a neměl by si je nechat ujít žádný numismatik či filokartista.

cm_pohlednice

Sady oběžných mincí. Na stánku České mincovny čekají na sběratele také tradiční semišové sady oběžných mincí vyražených v roce 2017 v provedení proof.

To nejlepší z České mincovny. Návštěvníci si budou moci zakoupit zbrusu novou Ročenku České mincovny 2016/17, která představuje zákulisí významných emisí a projektů, mimořádné osobnosti české medailérské scény, perličky a další numismatické zajímavosti. Součástí publikace je i kompletní katalog ražeb České mincovny za rok 2016.

Na veletrhu bude letos k vidění celá řada zajímavostí. Aukční dům Felzmann například přiveze velkou raritu v podobě kosmického deníku sovětského kosmonauta Anatolije Berezovoje. Po delší době se vrací například také poštovní správa a mincovna San Marino, na jejímž stánku bude možné koupit zvláštní poštovní známku věnovanou zpěvákovi Davidu Bowiemu.

7_bowie

 

Pamětní známku vídeňskému pop – Amadeovi, zpěvákovi Falcovi zase vydala Rakouská pošta.

8_falco-stamp

Fantastické bankovky v expozici Muzea cenných papírů

Stejně jako vznikají oficiální bankovky, objevují se stále častěji tzv. bankovky fantastické od privátních vydavatelů. Sběratelé tak vedle tzv. testovacích bankovek vydávaných tiskárnami cenin, mají další možnost rozšířit své sbírky. Přehled těch nejzajímavějších od grafika a designéra Matěje Gábriše, který patří v tomto oboru ke špičce, přináší ve své expozici na veletrhu Sběratel.

Muzeum cenných papírů. Muzeum se slovenským autorem letos spolupracovalo na nové bankovce k 150. výročí narození Vavro Šrobára, jednoho z mužů 28. října, který stál u vzniku Československa. Muzeum tak pokračuje v emisi k uctění památky zakladatelů našeho státu. Kromě „šrobárovské bankovky“ vznikla ještě jedna zcela nová bankovka, ale s jakým motivem, to se nechte překvapit až na veletrhu.

fantastické bankovky

 

Barevné diamanty najdete v expozici společnosti Trustworthy, která zájemcům o investice do mincí nabídne rovněž italské pamětní mince, mince San Marina nebo izraelské zlaté investiční mince. Ty jsou emitované v nízkých nákladech a lze tak u nich očekávat až 50% zhodnocení v průběhu prvních tří let, jak tomu bylo například u mince Davidova věž.

Davidova věž_02

Jaká razítka můžete na letošním Sběrateli mimo jiné potkat?

unpa 2

unpa 1

Штамп_Прага_07,08,17

Mozart_Expand_11.08.17

2017-09-08 WeSt EW Bonn_Int. BM-Ausstellung PRAG - ZENTRALE

VELETRHY SBĚRATEL

VSTUPTE

SBERATEL
FAIRS

ENTER

MESSEN
SBERATEL

BETRETEN

Sběratelské aukce

 • Bohužel, žádné blížící se aukce nebyly nalezeny.

VYHLEDAT DALŠÍ AUKCE

Sběratelské akce

 • Army Fest Kroměříž

  Prodejní výstava historického a moderního vojenství.

  23.06.2024 - 23.06.2024

  Kroměříž, Česká republika

  www.hobbyvystaviste.cz...
 • Mezinárodní numismatický veletrh Madrid 2024

  První ročník numismatické akce s mezinárodními ambicemi.

  26.06.2024 - 29.06.2024

  Madrid, Španělsko

  https://eventonumismatic...
 • Brno Grand Prix Revival

  Vozy Grand Prix, formule, prototypy, cestovní vozy

  13.07.2024 - 13.07.2024

  Brno, Česká republika

  www.brnogp.cz
 • Heulos burza Jihlava

  Bleší trh všech věci.

  20.07.2024 - 20.07.2024

  Jihlava, Česká republika

  https://www.burzajihlava...
VYHLEDAT DALŠÍ AKCE

Tipy pro sběratele

 • Muzeum motorových kol

  Muzeum se sbírkou motorových kol a motocyklů.

  Horní Radouň, Jihočeský kraj

  www.muzeumradoun.cz/
 • Regionální muzeum ve Vysokém Mýtě

  Muzeum s rozmanitou víceoborovou působností. Jeho zájem se kromě jiného orientuje i na prostředí raně průmyslového období regionu, především na fenomenální karosářskou dílnu Josefa Sodomky. Důsledkem tohoto zájmu je nedávné zrestaurování unikátního vozu Aero 50 Dynamik a jeho zařazení do sbírek muzea.

  Vysoké Mýto, Pardubický kraj

  https://www.muzeum-myto.cz/cs...
 • Letecké muzeum Metoděje Vlacha

  Muzeum se sbírkou létajících i statických letadel.

  Mladá Boleslav, Středočeský kraj

  www.letecke-muzeum-metodeje-vlacha.cz/...
 • Muzeum kočárů

  Muzeum se sbírkou historických kočárů.

  Čechy pod Kosířem, Olomoucký kraj

  www.historickekocary.cz/...
VYHLEDAT DALŠÍ TIPY

Štítky