VELETRHY SBĚRATEL

VSTUPTE

SBERATEL
FAIRS

ENTER

MESSEN
SBERATEL

BETRETEN

Podívejte se, kdo vystavuje na letošním Sběrateli a co se bude dít na veletrhu zajímavého

Zdroj:

4. září, 2019

Největší setkání sběratelů ve střední a východní Evropě se uskuteční už po dvaadvacáté od 6. do 7. září na výstavišti PVA Expo v pražských Letňanech. Poštovní známky, mince, bankovky, pohlednice, minerály a další sběratelský materiál nabídne návštěvníkům přes 220 vystavovatelů z několika desítek zemí světa. Exkluzivně bude na veletrhu v prodeji nová 0 euro suvenýrová bankovka „Karlův most“ a nezávislí znalci z různých oborů budou opět návštěvníkům zdarma oceňovat donesené sběratelské věci.

Veletrhu se účastní 11 poštovních správ, mimo jiné ze Španělska, Německa, Rakouska, San Marina, Běloruska, Kyrgyzstánu, Slovenska nebo Faerských a Ålandských ostrovů a přední mincovny a prodejci mincí, bankovek a zlata z celé Evropy. Veletrh Sběratel se tak řadí mezi největší sběratelské veletrhy v Evropě. Kompletní přehled vystavovatelů najdete zde.

osn foto mucha

snow leopard

TARJETA PRAGA simulación

 

 

 

 

 

Obrovský zájem o 0 euro suvenýrovou vydanou k 80. narozeninám Karla Gotta (bude zajímavé sledovat, za jakou částku bude v prodeji u obchodníků na veletrhu) přiměl organizátory veletrhu vyhradit pro prodej nové bankovky samostatnou halu. Vzhledem k nízkému nákladu 5000 kusů a prodeji za nominální cenu 50 Kč je pravděpodobné, že bude rychle vyprodána. Pravidla prodeje nové sběratelské bankovky si můžete přečíst tady.

 euro souvenir Praha

euro souvenir Praha

 

 

 

 

 

 

V prodeji budou také nové sběratelské bankovky veletrhu Sběratel z edic „Zlatá sbírka Václava Zapadlíka“ a „World bank of wildlife Libuše a Jaromíra Knotkových“. Více o nich tady.

Bankovka Knotkovi.cdr 200 korun Zapadlik PRINT.cdr

 

 

 

 

Veletrh nabídne zajímavý doprovodný program po oba dva dny  

V pátek proběhne na výstavišti křest dopisnice České pošty a veletrhu Sběratel věnované fotbalovému internacionálovi a jednomu z nejúspěšnějších českých fotbalistů vůbec Vladimíru Šmicrovi. Slavný záložník přijde dopisnici osobně uvést a po křtu bude následovat autogramiáda.   Velké překvapení chystá na veletrhu také biatlonistka Gabriela Koukalová, novou sadu stříbrných „vesmírných mincí“ přijde na veletrh představit kosmonaut Vladimír Remek.

šmicer s razítkem CM_sberatel_2019

 

 

 

 

 

 

Legendární letadlo Lockheed Electra 10 se objeví na známce i na letišti

Na sobotu je pak přípraven křest poštovní známky České pošty s motivem letadla Lockheed Electra 10 A, jež ve 30. letech minulého století používal obuvnický magnát Jan Antonín Baťa, spojený s autogramiádou jejího autora, výtvarníka Petra Ptáčka. Letoun, který nechalo zrestaurovat Letecké Muzeum Točná, za nímž stojí zakladatel internetového portálu Seznam.cz Ivo Lukačovič, bude možné vidět přímo v akci na Dni Letiště Letňany, jež proběhne ve stejný den v těsném sousedství výstaviště.

electra 2 dop

 

 

 

 

 

Navíc každý, kdo v pátek přes den nebo v sobotu do oběda vhodí jakoukoliv zásilku do speciální historické poštovní schránky umístěné u stánku České pošty, získá pamětní razítko. Sebrané zásilky totiž, pokud vše proběhne hladce, absolvují slavností cestu letadlem.

poštovní schránka kašet elektra

 

 

 

 

 

 

Petr Ptáček současně pokřtí také trilogii svých barevných litografií s výjevy z bojů československých legií v Rusku. Litografie zachycují bitvu na Bajkalském jezeře, letecký útok letadlem Tractor nad Vladivostokem a legendární obrněný vlak Orlík. Sběratelský soubor vydává Spolek pro podporu umění a sběratelství jako poctu k 100. výročí návratů legií do vlasti.

legie

 

 

 

 

 

 

 

 

Kompletní doprovodný program veletrhu si můžete prohlédnout zde.

Neleží vám doma poklad?

K dispozici budou na veletrhu opět oblíbené služby bezplatného oceňování sbírek, které na veletrhu nabízí Svaz českých filatelistů, Česká numismatická společnost, Puncovní úřad, Muzeum cenných papírů, Klub sběratelů kuriozit, Klub sběratelů telefonních karet nebo znalec v oblasti mineralogie Karel Mařík. Letos je rozšíří ještě Klub sběratelů autogramů, který se bude na veletrhu prezentovat vůbec poprvé.

I letos bude veletrh provázet samostatná akce pro sběratele gramofonových desek

V sobotu 7. 9. se bude v rámci veletrhu Sběratel konat pátý ročník Vinyl & Stereo Expo, prodejního veletrhu gramofonových desek, hi – fi techniky a příslušenství. Akce proběhne nově v hale 1 a pro vstup na ni není nutná vstupenka. Dorazí prodejci z České republiky i ze zahraničí mimo jiné z Německa, Rakouska nebo Francie. Součástí akce je také speciální sekce věnovaná jen metalové hudbě – Rock & Metal Market.

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

 

 

Konference Trading Expo & Alternativní investice věnovaná forexu, online obchodování a investicím do sběratelství bude Sběratele provázet v pátek i sobotu v konferenčním sále výstaviště.  Vstup na konferenci je po přihlášení přes webové stránky www.trading-expo.cz zdarma.

 

 

red, foto: veletrh Sběratel

VELETRHY SBĚRATEL

VSTUPTE

SBERATEL
FAIRS

ENTER

MESSEN
SBERATEL

BETRETEN

Sběratelské aukce

 • Antium Aurum

  Prestižní numismatická aukce

  02.10.2020

  hotel CARLO IV, Praha

  www.antiumaurum.cz
VYHLEDAT DALŠÍ AUKCE

Sběratelské akce

 • Stampex Londýn

  Největší a nejstarší filatelistický veletrh ve Velké Británii

  30.09.2020 - 03.10.2020

  Londýn , Spojené království (Velká Británie)

  www.stampexinternational...
 • Postex

  Jeden z největších veletrhů zaměřených na filatelii v Holandsku

  16.10.2020 - 17.10.2020

  Apeldoorn, Nizozemsko

 • Briefmarkenmesse Sindelfingen

  Jeden z nejstarších filatelistických veletrhů v Německu

  22.10.2020 - 24.10.2020

  Sindelfingen, Německo

  www.messe-sindelfingen.d...
 • Numismata Berlin

  Největší numismatická akce v této části Německa

  24.10.2020 - 25.10.2020

  Berlín , Německo

  www.numismata.de
VYHLEDAT DALŠÍ AKCE

Tipy pro sběratele

 • Muzeum sportovních vozů

  Muzeum se sbírkou závodních a sportovních automobilů.

  Lány, Středočeský kraj

  www.auto-muzeum.cz/
 • Muzeum historických motocyklů v Železné Rudě

  Muzeum s bohatými sbírkami a pobočkou v Bečově nad Teplou

  Železná ruda, Plzeňský kraj

 • Technické muzeum v Brně

  Muzeum, které se zaobírá technikou od hodinových součástek až po letadla.

  Brno, Jihomoravský kraj

  www.technicalmuseum.cz/...
 • České muzeum hudby

  Muzeum se sbírkou mechanických hudebních nástrojů.

  Praha, Hlavní město Praha

  www.nm.cz/Ceske-muzeum-hudby/...
VYHLEDAT DALŠÍ TIPY

Štítky