VELETRHY SBĚRATEL

VSTUPTE

SBERATEL
FAIRS

ENTER

MESSEN
SBERATEL

BETRETEN

Chtěl je každý, teď je muzeum ukáže na jednom místě. Moskviče i další šlapací autíčka a kočárky

Sberatel.info

26. února, 2024

Výtvarné umění, hračky, osobnosti architektury i hudby budou tématy výstav, které plánuje Regionální muzeum Vysoké Mýto. Kromě nich v létě pořádá i oblíbenou přehlídku historické techniky Sodomkovo Vysoké Mýto.

U veřejnosti si zřejmě největší popularitu získá výstava „Kluci a holky na čtyřech kolech“, která je zaměřena na historické kočárky a historická šlapací autíčka. Začne 30. dubna a potrvá do 8. září.

“Snažíme se, aby to byl chronologický vývoj kočárků, ale i šlapacích autíček. U kočárků se bavíme o přelomu 19. a 20. století, u autíček od 20. let minulého století až po sovětské žigulíky a moskviče. Budou tam i asi tři autíčka od místní karosárny Sodomka, dochovalo se jich jen málo,” řekl ředitel muzea Jiří Junek.

Kromě vlastních exponátů budou vystavené i dobové fotografie a dokumenty. Kočárky a autíčka pocházejí většinou ze soukromých sbírek, v menší míře z depozitářů muzea.

První letošní novou výstavou bude expozice „Vysokomýtský kreslíř Josef Šembera“, otevře se 7. března. Starší bratr jazykovědce a literárního historka Aloise Vojtěcha Šembery je dnes trochu zapomenutou osobností, přestože byl výborný kreslíř a grafik, který zanechal mnoho cenných kreseb Vysokého Mýta i staré Prahy.

 Vznikly v době, kdy ještě neexistovala fotografie, jsou velice přesné a věrné, takže mají velkou dokumentární hodnotu. Výstava představí originály i reprodukce autorových prací a přiblíží jeho životní dráhu.

Na konci září chce muzeum otevřít výstavu nazvanou 3 x Kaplický. Vysokomýtské kořeny architekta Jana Kaplického. Otec známého architekta se narodil ve Vysokém Mýtě a jeho dědeček patřil ve městě k významným osobnostem.

Letošní rok muzeum uzavře výstavou Vánoce pod drobnohledem. Popíše vznik a význam vánoční tradice a jejich symbolů, stejně jako zvyky s nimi spojené. Začne 1. prosince a potrvá do 12. ledna.

ČTK, JJ, foto: Muzeum ve Vysokém Mýtě a nanovo.cz

VELETRHY SBĚRATEL

VSTUPTE

SBERATEL
FAIRS

ENTER

MESSEN
SBERATEL

BETRETEN

Sběratelské aukce

 • Bohužel, žádné blížící se aukce nebyly nalezeny.

VYHLEDAT DALŠÍ AUKCE

Sběratelské akce

 • Heulos burza Jihlava

  Bleší trh všech věci.

  20.07.2024 - 20.07.2024

  Jihlava, Česká republika

  https://www.burzajihlava...
 • Mezinárodní veletrh Sběratel

  26. ročník mezinárodního veletrhu poštovních známek, mincí, bankovek, pohlednic, minerálů a dalšího sběratelství. Největší setkání sběratelů ve střední a východní Evropě. Více než 220 vystavovatelů z 35 zemí a 10 000 návštěvníků z celého světa. Možnost nechat si zdarma ocenit vlastní sbírky od nezávislých znalců z profesních organizací jako je Svaz českých filatelistů nebo Česká numismatická společnost.

  06.09.2024 - 07.09.2024

  Praha, Česká republika

  www.sberatel.info/podzim...
 • Trading Expo & Alternativní investice

  Profesionálové a špičkoví odborníci v různých investičních oblastech mají za úkol na konferenci Trading Expo & Alternativní investice představit svůj obor zájemcům o alternativní investice tak, aby vzbudili jejich pozornost a přispěli k jeho popularizaci. A jejich rady a postřehy budou, vzhledem k aktuální inflační vichřici, letos o to cennější. O čem se bude mluvit? Poštovní známky, mince, nemovitosti, veteráni, drahé kovy, drahé kameny a další…

  07.09.2024 - 07.09.2024

  Praha, Česká republika

  www.tradingexpo.cz
 • Vinyl & Stereo Expo

  Největší podzimní akce pro sběratele vinylových desek, CD, kazet a hudebních memorabilií. Veletrhu se účastní prodejci z České republiky i ze zahraničí, například z Německa, Rakouska nebo Francie, kteří do Prahy stejně jako v minulých letech přivezou špičkový sběratelský materiál, raritní desky nebo signovaná alba. Součástí akce je také speciální sekce věnovaná jen metalové hudbě Rock & Metal Market.

  06.09.2024 - 07.09.2024

  Praha, Česká republika

  www.vinylexpo.cz
VYHLEDAT DALŠÍ AKCE

Tipy pro sběratele

 • Retro Auto Muzeum Strnadice

  Muzeum automobilů ve Strnadicích na Benešovsku, zaměřené na poválečné vozy především ze zemí někdejšího východního bloku.

  Strnadice, Středočeský kraj

  www.retroautomuzeum.com...
 • Muzeum dýmek

  Muzeum se sbírkou dýmek od 19. století.

  Proseč, Pardubický kraj

  www.muzeumdymek.cz/
 • Muzeum Tatry 111

  Muzeum se sbírkou nákladních automobilů Tatra.

  Dobříč u Prahy, Hlavní město Praha

  muzeumtatra111.cz/
 • Muzeum autíček

  Muzeum se sbírkou modelů automobilů.

  Příseka u Brna, Jihomoravský kraj

  www.muzeumauticek.cz/cz/uvodni-stranka.h...
VYHLEDAT DALŠÍ TIPY

Štítky