VELETRHY SBĚRATEL

VSTUPTE

SBERATEL
FAIRS

ENTER

MESSEN
SBERATEL

BETRETEN

Historické tramvaje ve střešovické vozovně doplňují tramvaje na plátně

Sberatel.info

23. května, 2022

Muzeum MHD v pražských Střešovicích zve na neobvyklou výstavu výtvarnice Martiny Krupičkové nazvanou “Městem a krajinou”.

Výstava se skládá ze dvou hlavních témat. První se zaměřuje na pražské tramvaje z různých částí Prahy ve čtyřech ročních obdobích, druhým je příroda a to hlavně z blízkého okolí Prahy.

V tramvajové vozovně v Praze-Střešovicích se nachází jedinečná sbírka památek z historie městské hromadné dopravy v hlavním městě České republiky. Ve stálé expozici jsou v představeny více než čtyři desítky historických vozidel a mnoho dalších exponátů – modelů, fotografií, historických dokumentů, jízdenek, plánků.

“Moje obrazy vycházejí z osobních zkušeností, které jsou odrazem viděného – krajiny, městské zástavby a dopravy. Mým cílem je dosáhnout dokonalé rovnováhy mezi realismem a výtvarnou expresí – najít tuto rozteč testováním limitů mého současného stylu,” říká výtvarnice Martina Krupičková.

Martina Krupičková má za sebou několik úspěšných autorských výstav v tuzemsku i v zahraničí, např. v Monaku, Edinburgu a Madridu. Její obrazy se nacházejí v soukromých sbírkách v tuzemsku i v zahraničí (Velká Británie, USA, Belgie, Francie, Švédsko, Kanada, Německo a Slovenská republika). Získala několik ocenění a spolupracuje s nejdůležitějšími českými aukčními domy a galeriemi.

Výstava v nevšedních prostorách dopravního muzea potrvá do 29. června.

Více najdete zde.

VELETRHY SBĚRATEL

VSTUPTE

SBERATEL
FAIRS

ENTER

MESSEN
SBERATEL

BETRETEN

Sběratelské aukce

VYHLEDAT DALŠÍ AUKCE

Sběratelské akce

VYHLEDAT DALŠÍ AKCE

Tipy pro sběratele

VYHLEDAT DALŠÍ TIPY

Štítky