VELETRHY SBĚRATEL

VSTUPTE

SBERATEL
FAIRS

ENTER

MESSEN
SBERATEL

BETRETEN

Prodává se Zrzavý, Kulhánek, veteráni i kolekce Divadla Járy Cimrmana

Sberatel.info

20. března, 2023

Zatímco v numismatice se v únoru prodaly na Aukru dukáty z let 1978-1982 či mince ČNB oslavující takzvané kulturní památky technického dědictví, v plně funkčním Citroenu DS 23 Pallas může odjet nový majitel na první jarní vyjížďku. Milovníci umění si přišli na své v aukci pastelu Jana Zrzavého a jeden ze sběratelů knih si koupil 11 děl Jiřího Kulhánka. Třešničkou na dortu pak byla aukce kolekce her Divadla Járy Cimrmana k výročí půlstoletí jeho existence.

Na prvním místě žebříčku top aukcí největšího českého online tržiště Aukra trůnila v únoru velká sada dukátů Karla IV. Zlaté dukáty vydávané v letech 1978-1982 se prodaly za 825 300 korun ve dřevěné krabičce s bordeaux sametem.

Na druhém místě žebříčku skončily mince České národní banky. Ta vydala v letech 2006 až 2010 deset zlatých mincí, kterými představila veřejnosti význačné kulturní památky technického dědictví. Dvě sady těchto mincí našly v únoru nového majitele za 595 000 korun. „Na zlatých mincích je zobrazen například pivovar v Plzni, Důl Michal v Ostravě, observatoř v areálu Klementinum či Ruční papírna Velké Losiny,“ dodal Pavel Krejčíř, expert na sběratelství a starožitnictví portálu Aukro.

S přicházejícím jarem přibývá vyjížděk nadšenců do veteránů. Jednoho takového potěšilo vítězství v aukci Citroenu DS 23 Pallas – vozu vyrobeného v roce 1972, s pětikvaltovým motorem, v nejvyšší výbavě.

Celkem 310 uživatelů Aukra sledovalo aukci srubového zahradního domku ze severské borovice. Domek se nakonec prodal za 296 000 korun. Raritu získal v podobě bohatě zdobené kolečkové pušky jiný sběratel za 240 000 korun. Historická zbraň byla vyrobena před rokem 1890 a měla bohatě zdobenou pažbu i 88 cm hlaveň.

Díla Jana Zrzavého jsou u milovníků umění i oblíbenou investicí. „V prosinci se prodal pastel s názvem Dvě bárky a čtyři kameny za 149 tisíc, v únoru lavírovaná kresba tuší s názvem Přístav na Ile de Sein za 150 300 korun a v únoru pastel Tři bárky na moři dokonce za 216 111 korun,“  vzpomíná Pavel Krejčíř na několik posledních aukcí děl Jana Zrzavého. „Všechna díla měla znalecký posudek,“ dodal Pavel Krejčíř.

Jiří Kulhánek je patrně nejprodávanějším současným domácím autorem žánru na pomezí science fiction a fantasy. Jeho knihy mají mezi sběrateli již delší dobu značnou hodnotu a jejich první vydání se prodávají i za desítky tisíc korun. Není proto divu, že za soubor jeho 11 knih byl výherce únorové aukce ochotný dát téměř 80 tisíc korun.

Za 27 400 korun se prodalo v únoru také první vydání knížky Harry Potter a kámen mudrců. Kniha se prodala v perfektním stavu, jako kdyby byla nikdy nečtená a pořízená čistě pro investici. 

V neposlední řadě proběhla v únoru i aukce 16 LP s kolekcí všech 15 her Divadla Járy Cimrmana. Krásný dárek k oslavě 50 let od založení divadla Járy Cimrmana našel nového majitele za 15 728 Kč. „Bylo vydáno pouze 500 kolekcí a prodaná kolekce měla číslo 444,“ uzavřel Pavel Krejčíř komentář k únorovým aukcím.

VELETRHY SBĚRATEL

VSTUPTE

SBERATEL
FAIRS

ENTER

MESSEN
SBERATEL

BETRETEN

Sběratelské aukce

 • Bohužel, žádné blížící se aukce nebyly nalezeny.

VYHLEDAT DALŠÍ AUKCE

Sběratelské akce

 • Heulos burza Jihlava

  Bleší trh všech věci.

  20.07.2024 - 20.07.2024

  Jihlava, Česká republika

  https://www.burzajihlava...
 • Mezinárodní veletrh Sběratel

  26. ročník mezinárodního veletrhu poštovních známek, mincí, bankovek, pohlednic, minerálů a dalšího sběratelství. Největší setkání sběratelů ve střední a východní Evropě. Více než 220 vystavovatelů z 35 zemí a 10 000 návštěvníků z celého světa. Možnost nechat si zdarma ocenit vlastní sbírky od nezávislých znalců z profesních organizací jako je Svaz českých filatelistů nebo Česká numismatická společnost.

  06.09.2024 - 07.09.2024

  Praha, Česká republika

  www.sberatel.info/podzim...
 • Trading Expo & Alternativní investice

  Profesionálové a špičkoví odborníci v různých investičních oblastech mají za úkol na konferenci Trading Expo & Alternativní investice představit svůj obor zájemcům o alternativní investice tak, aby vzbudili jejich pozornost a přispěli k jeho popularizaci. A jejich rady a postřehy budou, vzhledem k aktuální inflační vichřici, letos o to cennější. O čem se bude mluvit? Poštovní známky, mince, nemovitosti, veteráni, drahé kovy, drahé kameny a další…

  07.09.2024 - 07.09.2024

  Praha, Česká republika

  www.tradingexpo.cz
 • Vinyl & Stereo Expo

  Největší podzimní akce pro sběratele vinylových desek, CD, kazet a hudebních memorabilií. Veletrhu se účastní prodejci z České republiky i ze zahraničí, například z Německa, Rakouska nebo Francie, kteří do Prahy stejně jako v minulých letech přivezou špičkový sběratelský materiál, raritní desky nebo signovaná alba. Součástí akce je také speciální sekce věnovaná jen metalové hudbě Rock & Metal Market.

  06.09.2024 - 07.09.2024

  Praha, Česká republika

  www.vinylexpo.cz
VYHLEDAT DALŠÍ AKCE

Tipy pro sběratele

 • Království železnic

  Muzeum se sbírkou modelů v pohybu.

  Praha, Hlavní město Praha

  www.kralovstvi-zeleznic.cz/...
 • RetroAutoMuzeum ve Strnadicích na Benešovsku

  Návštěvníci si mohou připomenout, v jakých vozech lidé z někdejších socialistických zemí jezdili od roku 1948 až do 90. let.

  Strnadice, Středočeský kraj

  www.retroautomuzeum.com...
 • Motocyklové a technické muzeum

  Muzeum se sbírkou motocyklů.

  Netvořice, Středočeský kraj

  www.veterankalendar.cz/index.php?id=5&am...
 • Retromuseum

  Muzeum se sbírkou nábytku, techniky a dopravních prostředků z dob ČSSR.

  Cheb, Karlovarský kraj

  www.retromuseum.cz/
VYHLEDAT DALŠÍ TIPY

Štítky