VELETRHY SBĚRATEL

VSTUPTE

SBERATEL
FAIRS

ENTER

MESSEN
SBERATEL

BETRETEN

Prodává se Zrzavý, Kulhánek, veteráni i kolekce Divadla Járy Cimrmana

Sberatel.info

20. března, 2023

Zatímco v numismatice se v únoru prodaly na Aukru dukáty z let 1978-1982 či mince ČNB oslavující takzvané kulturní památky technického dědictví, v plně funkčním Citroenu DS 23 Pallas může odjet nový majitel na první jarní vyjížďku. Milovníci umění si přišli na své v aukci pastelu Jana Zrzavého a jeden ze sběratelů knih si koupil 11 děl Jiřího Kulhánka. Třešničkou na dortu pak byla aukce kolekce her Divadla Járy Cimrmana k výročí půlstoletí jeho existence.

Na prvním místě žebříčku top aukcí největšího českého online tržiště Aukra trůnila v únoru velká sada dukátů Karla IV. Zlaté dukáty vydávané v letech 1978-1982 se prodaly za 825 300 korun ve dřevěné krabičce s bordeaux sametem.

Na druhém místě žebříčku skončily mince České národní banky. Ta vydala v letech 2006 až 2010 deset zlatých mincí, kterými představila veřejnosti význačné kulturní památky technického dědictví. Dvě sady těchto mincí našly v únoru nového majitele za 595 000 korun. „Na zlatých mincích je zobrazen například pivovar v Plzni, Důl Michal v Ostravě, observatoř v areálu Klementinum či Ruční papírna Velké Losiny,“ dodal Pavel Krejčíř, expert na sběratelství a starožitnictví portálu Aukro.

S přicházejícím jarem přibývá vyjížděk nadšenců do veteránů. Jednoho takového potěšilo vítězství v aukci Citroenu DS 23 Pallas – vozu vyrobeného v roce 1972, s pětikvaltovým motorem, v nejvyšší výbavě.

Celkem 310 uživatelů Aukra sledovalo aukci srubového zahradního domku ze severské borovice. Domek se nakonec prodal za 296 000 korun. Raritu získal v podobě bohatě zdobené kolečkové pušky jiný sběratel za 240 000 korun. Historická zbraň byla vyrobena před rokem 1890 a měla bohatě zdobenou pažbu i 88 cm hlaveň.

Díla Jana Zrzavého jsou u milovníků umění i oblíbenou investicí. „V prosinci se prodal pastel s názvem Dvě bárky a čtyři kameny za 149 tisíc, v únoru lavírovaná kresba tuší s názvem Přístav na Ile de Sein za 150 300 korun a v únoru pastel Tři bárky na moři dokonce za 216 111 korun,“  vzpomíná Pavel Krejčíř na několik posledních aukcí děl Jana Zrzavého. „Všechna díla měla znalecký posudek,“ dodal Pavel Krejčíř.

Jiří Kulhánek je patrně nejprodávanějším současným domácím autorem žánru na pomezí science fiction a fantasy. Jeho knihy mají mezi sběrateli již delší dobu značnou hodnotu a jejich první vydání se prodávají i za desítky tisíc korun. Není proto divu, že za soubor jeho 11 knih byl výherce únorové aukce ochotný dát téměř 80 tisíc korun.

Za 27 400 korun se prodalo v únoru také první vydání knížky Harry Potter a kámen mudrců. Kniha se prodala v perfektním stavu, jako kdyby byla nikdy nečtená a pořízená čistě pro investici. 

V neposlední řadě proběhla v únoru i aukce 16 LP s kolekcí všech 15 her Divadla Járy Cimrmana. Krásný dárek k oslavě 50 let od založení divadla Járy Cimrmana našel nového majitele za 15 728 Kč. „Bylo vydáno pouze 500 kolekcí a prodaná kolekce měla číslo 444,“ uzavřel Pavel Krejčíř komentář k únorovým aukcím.

VELETRHY SBĚRATEL

VSTUPTE

SBERATEL
FAIRS

ENTER

MESSEN
SBERATEL

BETRETEN

Sběratelské aukce

 • Bohužel, žádné blížící se aukce nebyly nalezeny.

VYHLEDAT DALŠÍ AUKCE

Sběratelské akce

 • Winterstamps

  Známky, obálky, celistvosti, filatelistická literatura

  23.02.2024 - 24.02.2024

  Veenedaal, Nizozemsko

  www.winterstamps.nl
 • Prodejní výstava brouků a motýlů Praha

  Výměna, prodej a koupě brouků, motýlů, strašilek, pavouků a ostatních bezobratlých živočichů.

  01.03.2024 - 02.03.2024

  Praha, Česká republika

  www.hobbypraha.cz
 • Jarní veletrh Sběratel

  Největší jarní setkání sběratelů všech oborů.

  22.03.2024 - 23.03.2024

  Praha, Česká republika

  www.sberatel.info/jaro...
 • Numismatický veletrh v Kuala Lumpur

  12. ročník mezinárodního veletrhu.

  29.03.2024 - 31.03.2024

  Kuala Lumpur, Malajsie

  www.klinf.co
VYHLEDAT DALŠÍ AKCE

Tipy pro sběratele

 • Muzeum Čtyřlístek

  Muzeum se sbírkou komiksů Čtyřlístek.

  Doksy, Liberecký kraj

  muzeum.mksdoksy.cz/
 • Muzeum Moto & Velo

  Muzeum se sbírkou historických bicyklů a motocyklů.

  Přerov nad Labem, Středočeský kraj

  www.motovelomuzeum.cz/...
 • Moravské zemské muzeum

  Muzeum s numismatickou sbírkou.

  Brno, Jihomoravský kraj

  www.mzm.cz/numismaticke-oddeleni/...
 • Poštovní muzeum v Praze

  Vše o historii československých a českých poštovních známek na jednom místě, navíc se zajímavými akcemi nejen pro sběratele.

  Praha, Hlavní město Praha

VYHLEDAT DALŠÍ TIPY

Štítky