VELETRHY SBĚRATEL

VSTUPTE

SBERATEL
FAIRS

ENTER

MESSEN
SBERATEL

BETRETEN

Dílo Saint Laurenta nabídnou veřejnosti hned dvě muzea

Sberatel.info

20. března, 2016

S dílem legendárního francouzského módního tvůrce Yvese Saint Laurenta se zájemci budou moci seznámit ve dvou muzeích, která se v Paříži a marocké Marrákeši otevřou na podzim 2017. Oznámila to dnes v Paříži Nadace Pierre Bergé-Yves Saint Laurent.

Yves Saint Laurent od založení své krejčovské firmy v roce 1961 archivoval veškerou svou práci. Nadace tak má k dispozici více než 5000 oděvů vysoké krejčoviny (haute couture), asi 15.000 módních doplňků a desetitisíce obrázků, fotografií a dalších předmětů ze čtyřicetileté kariéry uznávaného tvůrce.

Pařížské muzeum bude v historické budově v ulici Marceau, kde Saint Laurent (1936-2008) působil v letech 1974 až 2002. Výstavní plochy budou nabízet stále nové ukázky Francouzovy tvorby, aby lidé měli možnost poznat, jak tato tvorba byla rozsáhlá, uvedla nadace, která v budově od roku 2004 sídlí.

Naopak v Maroku, kam Saint Laurent jezdil hledat odpočinek a inspiraci pravidelně od roku 1966, bude trvalá expozice. Muzeum bude tvořit nově postavená budova v ulici Yves Saint Laurent u zahrady Majorelle, kterou módní tvůrce v Marrákeši v roce 1980 koupil, a zachránil tak před plánovanou zástavbou.

“Význam Maroka v jeho díle byl takový, že bylo přirozené tam s pomocí sbírky nadace postavit muzeum,” řekl bývalý tvůrcův životní partner Pierre Bergé.

VELETRHY SBĚRATEL

VSTUPTE

SBERATEL
FAIRS

ENTER

MESSEN
SBERATEL

BETRETEN

Sběratelské aukce

 • Bohužel, žádné blížící se aukce nebyly nalezeny.

VYHLEDAT DALŠÍ AUKCE

Sběratelské akce

 • Heulos burza Jihlava

  Bleší trh všech věci.

  20.07.2024 - 20.07.2024

  Jihlava, Česká republika

  https://www.burzajihlava...
 • Mezinárodní veletrh Sběratel

  26. ročník mezinárodního veletrhu poštovních známek, mincí, bankovek, pohlednic, minerálů a dalšího sběratelství. Největší setkání sběratelů ve střední a východní Evropě. Více než 220 vystavovatelů z 35 zemí a 10 000 návštěvníků z celého světa. Možnost nechat si zdarma ocenit vlastní sbírky od nezávislých znalců z profesních organizací jako je Svaz českých filatelistů nebo Česká numismatická společnost.

  06.09.2024 - 07.09.2024

  Praha, Česká republika

  www.sberatel.info/podzim...
 • Trading Expo & Alternativní investice

  Profesionálové a špičkoví odborníci v různých investičních oblastech mají za úkol na konferenci Trading Expo & Alternativní investice představit svůj obor zájemcům o alternativní investice tak, aby vzbudili jejich pozornost a přispěli k jeho popularizaci. A jejich rady a postřehy budou, vzhledem k aktuální inflační vichřici, letos o to cennější. O čem se bude mluvit? Poštovní známky, mince, nemovitosti, veteráni, drahé kovy, drahé kameny a další…

  07.09.2024 - 07.09.2024

  Praha, Česká republika

  www.tradingexpo.cz
 • Vinyl & Stereo Expo

  Největší podzimní akce pro sběratele vinylových desek, CD, kazet a hudebních memorabilií. Veletrhu se účastní prodejci z České republiky i ze zahraničí, například z Německa, Rakouska nebo Francie, kteří do Prahy stejně jako v minulých letech přivezou špičkový sběratelský materiál, raritní desky nebo signovaná alba. Součástí akce je také speciální sekce věnovaná jen metalové hudbě Rock & Metal Market.

  06.09.2024 - 07.09.2024

  Praha, Česká republika

  www.vinylexpo.cz
VYHLEDAT DALŠÍ AKCE

Tipy pro sběratele

 • Muzeum Tatry 111

  Muzeum se sbírkou nákladních automobilů Tatra.

  Dobříč u Prahy, Hlavní město Praha

  muzeumtatra111.cz/
 • Muzeum Jawa v Rabakově na Mladoboleslavsku

  Soukromé muzeum motocyklů Jawa a všeho kolem nich.

  Rabakov, Středočeský kraj

  www.jawa-muzeum.cz/
 • Muzeum psacích strojů

  Muzeum se sbírkou historických psacích strojů. e-mail: [email protected]

  Česká Kamenice, Ústecký kraj

 • Muzeum smaltu

  Muzeum se sbírkou smaltovaného nádobí.

  Netvořice, Středočeský kraj

  www.muzeumsmaltu.cz/
VYHLEDAT DALŠÍ TIPY

Štítky