VELETRHY SBĚRATEL

VSTUPTE

SBERATEL
FAIRS

ENTER

MESSEN
SBERATEL

BETRETEN

Helfštýn chystá sezonní výstavu o fenoménu automobilových modelů

Sberatel.info

15. dubna, 2016

Stovky modelů poválečných aut zaplní ke konci dubna prostory hradu Helfštýna na Přerovsku. Výstava s názvem Poválečná auta na dlani, která pochází ze sbírky soukromého sběratele, se zaměří na vývoj aut z let 1945 až 1990. Půjde o celosezonní expozici, řekl ČTK kastelán Jan Lauro. Výstavy a akce spojené s historií automobilismu jsou na hradě tradicí.

Expozice, která se otevře 23. dubna, podle kastelána naváže na projekt Youngtimers z roku 2013, během kterého byl na Helfštýně vystaven průřez tím nejlepším z automobilové produkce Evropy i USA z druhé poloviny 20. století. Tehdy bylo k vidění na 200 modelů nejluxusnějších značek i auta známá z filmů a světových závodů. “Jak nasvědčuje název výstavy, tentokrát se soustředíme na exponáty z poválečného období. Prostor hradní galerie vyplní několik stovek modelů zapůjčených z unikátní soukromé sbírky jediného sběratele,” uvedl kastelán Lauro.

Soukromý sběratel, který si nepřeje být jmenován, začal sbírat modely těchto aut v roce 1964. “Podnětem byl zájem o techniku, design a automobilový průmysl vůbec,” řekl ČTK při zahájení výstavy na Helfštýně v roce 2013. Na nadcházející výstavě představí další část své rozsáhlé sbírky. Největší prostor na výstavě dostanou modely v měřítku 1:43, obsah výstavy doplní ukázky automobilů v měřítkách 1:18, 1:24 a 1:7. “K vidění budou také dobové reálie a fotografie kultovních vozů. Hradní prostory ozdobí nablýskaní zástupci evropských značek, amerických vozů, ale i ryze české výrobky,” doplnil kastelán.

Výstava představí například historii vozu Citroën 2CV, který expozici propaguje na plakátech a pozvánkách. Projekt doplní také materiály zapůjčené z Oldtimer clubu Helfštýn, který na hradě pravidelně zahajuje i ukončuje své výjezdy automobilových a motocyklových veteránů.

Hrad Helfštýn se s automobilovými fanoušky pojí dlouhodobě právě i díky spolupráci s Oldtimer clubem Helfštýn. Ten přímo za hradbami hradu už posedmnácté uspořádal svou nejvýznamnější akci – květnový závod Helfštýnský okruh. Jeho letošní Jarní jízda zručnosti, která každoročně sezonu veteránů otevírá, je naplánovaná na neděli 24. dubna.

VELETRHY SBĚRATEL

VSTUPTE

SBERATEL
FAIRS

ENTER

MESSEN
SBERATEL

BETRETEN

Sběratelské aukce

 • Bohužel, žádné aukce pro obor numismatika nebyly nalezeny.

VYHLEDAT DALŠÍ AUKCE

Sběratelské akce

 • Salon Philatélique Paříž

  Tradiční filatelistická burza a výstava.

  04.11.2021 - 06.11.2021

  Paříž, Francie

  www.cnep.fr/salons-phila...
 • veletrh Šperky a kameny

  Prodejní akce minerálů, drahých kamenů, autorských šperků a doplňků pro domácí tvoření.

  14.11.2021 - 14.11.2021

  Praha , Česká republika

  www.sperkyakameny.eu/...
 • veletrh Sběratel / Antikvariát

  Prodejní akce zaměřená na tradiční sběratelské obory a antikvární zboží.

  20.11.2021 - 21.11.2021

  Praha, Česká republika

  www.sberatel.info/antikv...
 • Veronafil podzim

  Největší italská akce zaměřená na filatelii, numismatiku a další sběratelské obory.

  26.11.2021 - 28.11.2021

  Veronafil, Itálie

  https://www.veronafil.it...
VYHLEDAT DALŠÍ AKCE

Tipy pro sběratele

VYHLEDAT DALŠÍ TIPY

Štítky