VELETRHY SBĚRATEL

VSTUPTE

SBERATEL
FAIRS

ENTER

MESSEN
SBERATEL

BETRETEN

Loutkářské muzeum otevřelo nové zázemí pro badatele a archivy

Sberatel.info

31. března, 2016

Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi dnes otevřelo Centrum pro badatelskou, dokumentační a publikační činnost. Vzniklo v historickém domě naproti muzeu, který instituce koupila 7,7 milionu korun před třemi lety. Objekt byl zrekonstruován a vybaven potřebným zařízením.

Podle ředitelky muzea Simony Chalupové bylo zřízení tohoto zázemí velmi potřebné. zájemcům z řad odborné veřejnosti bude k dispozici studijní materiál z knihovny instituce i jejího rozsáhlého archivu. Muzeum se mimo jiné zabývá shromažďováním a zpracováváním dokumentů týkajících se vývoje českého a světového loutkářství a dlouho usilovalo o lepší zpřístupnění svých sbírkových fondů.

Rekonstrukce stála více než 5,5 milionu korun a trvala téměř dva roky. V nových prostorách jsou kromě badatelny odborná pracoviště kurátorek a byla sem přemístěna knihovna s více než 18.000 svazky. Součástí jsou i dva nové depozitáře pro materiály archivní povahy a fotografie, které tvoří největší část muzejní sbírky. Optimální prostředí všech předmětů zajišťuje klimatizační jednotka.

Muzeum loutkářských kultur bylo založeno 2. července 1972. Od počátků sídlí v renesančním Mydlářovském domě, využívá i prostory sousedního objektu. Základem muzejních sbírek se staly dary ze soukromé sbírky Jana Malíka. Dnes vlastní muzeum kolem 50.000 sbírkových předmětů ze 40 zemí. Ve městě se také každoročně koná festival amatérského loutkového divadla Loutkářská Chrudim. Východočeské loutkářství bylo v roce 2012 zapsáno na národní seznam významných nemateriálních kulturních statků.

VELETRHY SBĚRATEL

VSTUPTE

SBERATEL
FAIRS

ENTER

MESSEN
SBERATEL

BETRETEN

Sběratelské aukce

  • Bohužel, žádné aukce pro obor numismatika nebyly nalezeny.

VYHLEDAT DALŠÍ AUKCE

Sběratelské akce

  • IBRA 2021Essen – zrušeno

    Světová výstava poštovních známek

    06.05.2021 - 09.05.2021

    Essen, Německo

    www.IBRA2021.de
VYHLEDAT DALŠÍ AKCE

Tipy pro sběratele

VYHLEDAT DALŠÍ TIPY

Štítky