VELETRHY SBĚRATEL

VSTUPTE

SBERATEL
FAIRS

ENTER

MESSEN
SBERATEL

BETRETEN

V Berlíně začíná největší mincovní veletrh světa World Money Fair

Sberatel.info

1. února, 2018

Největší světový veletrh zaměřený na mince, medaile a drahé kovy Word Money Fair začíná zítra v Berlíně a potrvá až do neděle 4. února. Na akci, které se účastní přes 300 dealerů z celého světa, představují své plány na nadcházející rok všechny významné světové mincovny. Z vystavovatelů z České republiky bude nejvíce vidět Česká mincovna, která představí v rámci veřejných prezentací na tzv. Media Forum svoji úspěšnou sérii investičních mincí Český lev.

„Novinkou České mincovny je letos uncová investiční mince Českého lva také ve zlatém provedení, která bude mít premiéru právě v Berlíně. Mince splňují standardy tzv. bullion coins, které jsou univerzálně akceptovány na celém světě. Ve spojení se světoznámým symbolem českého lva tak mají ambice stát se úspěšnými i v zahraničí,“  říká mluvčí mincovny Jaroslav Černý.

Vlastním stánkem se na veletrhu tradičně prezentuje Pražská mincovna, svůj prodejní stůl zde má také např. Rusko – Český Numismatický dům Larionova nebo Numis – Numismatický salon. Ze Slovenska pak Mincovna Kremnica a Bratislavská mincovna.

Na letošním World Money Fairu bude také nově uvedena dvoueurová mince s portrétem německého kancléře Helmuta Schmidta, který by letos slavil sté narozeniny.

Na letošním World Money Fairu bude také nově uvedena dvoueurová mince s portrétem německého kancléře Helmuta Schmidta, který by letos slavil sté narozeniny.

Každý rok je jedna z vystavujících mincoven nositelem titulu „Guest of Honor“ a je na ni upřena hlavní pozornost. Letos to bude Royal Dutch Mint z Nizozemí, která byla nedávno prodána do soukromých rukou.

Jak už bylo řečeno, na veletrhu si je možné nejen prohlédnout kompletní produkci mincoven přímo v jejich expozicích, ale také řadu mincí a medailí nakoupit za nominální cenu. Tradičně velký zájem je o německé „dvoueurovky“, které lze vyměnit přímo „u zdroje“ v proof kvalitě v poměru 1:1. Letos bude jejich motivem podobizna německého kancléře Helmuta Schmidta.

 

Poslední dva roky je také poptávka po německé pětieurové minci se vsazeným  polymerovým kroužkem, jejíž tématika je věnované ochraně životního prostředí. Tentokrát se motiv týká subtropických zón a na veletrhu si vloni bylo možné za nominál objednat nejen vlastní minci, ale třeba také hodinky, ve kterých mince tvoří ciferník.

Pětieurová mince s polymerovým kroužkem, která má každý rok premiéru na World Money Fairu, se dnes v proof kvalitě prodává od 35 do 50 Eur.

Pětieurová mince s polymerovým kroužkem, která má každý rok premiéru na World Money Fairu, se dnes v proof kvalitě prodává od 35 do 50 Eur.

 

 

 

 

 

 

Redakce portálu sberatel.info na World Money Fair samozřejmě míří a o největších zajímavostech vás tak budeme informovat v samostatném článku.

Více na: www.worldmoneyfair.de

jj, foto: archiv

VELETRHY SBĚRATEL

VSTUPTE

SBERATEL
FAIRS

ENTER

MESSEN
SBERATEL

BETRETEN

Sběratelské aukce

 • Bohužel, žádné aukce pro obor numismatika nebyly nalezeny.

VYHLEDAT DALŠÍ AUKCE

Sběratelské akce

Tipy pro sběratele

 • Muzeum starých strojů

  Muzeum se sbírkou parních a ostatních strojů.

  Žamberk, Pardubický kraj

  starestroje.cz/
 • Muzeum historických motocyklů

  Muzeum historických motocyklů vzniklo z bývalé evangelické školy. Mezi exponáty stojí za pozornost například cenný čtyřválcový stroj z roku 1931 Ariel Square Four 4F s rozvodem OHC.

  Svratouch na Chrudimsku , Jihočeský kraj

  www.muzeummotocyklu.cz...
 • Muzeum miniatur

  Muzeum se sbírkou mikrominiatur.

  Praha, Hlavní město Praha

  www.muzeumminiatur.cz/...
 • Muzeum domečků, panenek a hraček

  V Litomyšli zase vzniklo v bývalé prodejně naproti zámeckému pivovaru soukromé Muzeum domečků, panenek a hraček. Tvoří je sbírky litomyšlské lékařky Dobromily Filové. Za téměř 50 let shromáždila rozsáhlou kolekci z Česka a především ze světa.

  Litomyšl, Pardubický kraj

VYHLEDAT DALŠÍ TIPY

Štítky