VELETRHY SBĚRATEL

VSTUPTE

SBERATEL
FAIRS

ENTER

MESSEN
SBERATEL

BETRETEN

Pomoc obnovit po požáru katedrálu Notre-Dame podnítila vznik sběratelských rarit

Sberatel.info

24. dubna, 2019

Ještě do úterý 30. dubna můžete získat na hlavní poště v Jindřišské ulici na Praze 1 příležitostné razítko, které připravila Česká pošta jako vyjádření podpory obnovy pařížské katedrály Notre-Dame, kterou 15. dubna poničil požár. Přispět na obnovu nejvýznamnější pařížské památky je ale možné i koupí různých sběratelských předmětů, například medaile emitované Pařížskou mincovnou.

Do stejného data jako je k dispozici příležitostné razítko České pošty (autory jsou výtvarník Jan Kavan a rytec Milda Bláha) je možné na sběratelském portálu delcampe.net koupit pohlednice, poštovní známky, plakáty a další sběratelský materiál s motivem Notre-Dame s tím, že 5 % z prodeje půjde na obnovu chrámu. Delcampe uvádí, že je možné vybírat z více než 40 000 položek.

Více o akci zde – https://blog.delcampe.net/en/notre-dame-de-paris-collectors-help-rebuild/?utm_source=newsletter_auto&utm_medium=email

koláž různé

 

 

 

 

 

 

 

 

Rychle zareagovala také Pařížská mincovna, která vzápětí po neštěstí emitovala sérii povedených medailí s motivem katedrály. Zájemci si mohou koupit bronzovou, stříbrnou nebo zlatou a podle kovu je také odstupňována cena, kdy část je vždy určena do fondu obnovy. Nejdražší je zlatá medaile ražená v počtu 250 kusů za 2 200 Eur, ze které mincovna přispěje třemi sty eury. Motiv medaile je, jak uvádí mincovna, inspirován medailí z roku 2013, kdy katedrála slavila 850 let od založení.

medaile medaile zlatá

Medaile je možné objednat tady – https://www.monnaiedeparis.fr/en/search-mixed?query=notre+dame

Katedrálu Notre-Dame navštíví každý rok více jak 13 milionů turistů a je nejnavštěvovanější historickou památkou v Evropě.

 

 

 

 

 

 

JJ, foto: Česká pošta, delcampe.com, Francouzská mincovna

 

 

VELETRHY SBĚRATEL

VSTUPTE

SBERATEL
FAIRS

ENTER

MESSEN
SBERATEL

BETRETEN

Sběratelské aukce

 • Bohužel, žádné aukce pro obor numismatika nebyly nalezeny.

VYHLEDAT DALŠÍ AUKCE

Sběratelské akce

Tipy pro sběratele

 • Muzeum historických motocyklů

  Muzeum historických motocyklů vzniklo z bývalé evangelické školy. Mezi exponáty stojí za pozornost například cenný čtyřválcový stroj z roku 1931 Ariel Square Four 4F s rozvodem OHC.

  Svratouch na Chrudimsku , Jihočeský kraj

  www.muzeummotocyklu.cz...
 • RetroAutoMuzeum ve Strnadicích na Benešovsku

  Návštěvníci si mohou připomenout, v jakých vozech lidé z někdejších socialistických zemí jezdili od roku 1948 až do 90. let.

  Strnadice, Středočeský kraj

  www.retroautomuzeum.com...
 • Muzeum rekordů a kuriozit

  Muzeum se sbírkou ojedinělých předmětů.

  Pelhřimov, Vysočina

  www.muzeumrekorduakuriozit.cz/...
 • Muzeum techniky

  Muzeum se sbírkou letadel a dopravní techniky.

  Zruč u Plzně, Plzeňský kraj

  airpark.wz.cz/?page_id=30&lang=cs...
VYHLEDAT DALŠÍ TIPY

Štítky