VELETRHY SBĚRATEL

VSTUPTE

SBERATEL
FAIRS

ENTER

MESSEN
SBERATEL

BETRETEN

Pomoc obnovit po požáru katedrálu Notre-Dame podnítila vznik sběratelských rarit

Sberatel.info

24. dubna, 2019

Ještě do úterý 30. dubna můžete získat na hlavní poště v Jindřišské ulici na Praze 1 příležitostné razítko, které připravila Česká pošta jako vyjádření podpory obnovy pařížské katedrály Notre-Dame, kterou 15. dubna poničil požár. Přispět na obnovu nejvýznamnější pařížské památky je ale možné i koupí různých sběratelských předmětů, například medaile emitované Pařížskou mincovnou.

Do stejného data jako je k dispozici příležitostné razítko České pošty (autory jsou výtvarník Jan Kavan a rytec Milda Bláha) je možné na sběratelském portálu delcampe.net koupit pohlednice, poštovní známky, plakáty a další sběratelský materiál s motivem Notre-Dame s tím, že 5 % z prodeje půjde na obnovu chrámu. Delcampe uvádí, že je možné vybírat z více než 40 000 položek.

Více o akci zde – https://blog.delcampe.net/en/notre-dame-de-paris-collectors-help-rebuild/?utm_source=newsletter_auto&utm_medium=email

koláž různé

 

 

 

 

 

 

 

 

Rychle zareagovala také Pařížská mincovna, která vzápětí po neštěstí emitovala sérii povedených medailí s motivem katedrály. Zájemci si mohou koupit bronzovou, stříbrnou nebo zlatou a podle kovu je také odstupňována cena, kdy část je vždy určena do fondu obnovy. Nejdražší je zlatá medaile ražená v počtu 250 kusů za 2 200 Eur, ze které mincovna přispěje třemi sty eury. Motiv medaile je, jak uvádí mincovna, inspirován medailí z roku 2013, kdy katedrála slavila 850 let od založení.

medaile medaile zlatá

Medaile je možné objednat tady – https://www.monnaiedeparis.fr/en/search-mixed?query=notre+dame

Katedrálu Notre-Dame navštíví každý rok více jak 13 milionů turistů a je nejnavštěvovanější historickou památkou v Evropě.

 

 

 

 

 

 

JJ, foto: Česká pošta, delcampe.com, Francouzská mincovna

 

 

VELETRHY SBĚRATEL

VSTUPTE

SBERATEL
FAIRS

ENTER

MESSEN
SBERATEL

BETRETEN

Sběratelské aukce

 • Bohužel, žádné aukce pro obor numismatika nebyly nalezeny.

VYHLEDAT DALŠÍ AUKCE

Sběratelské akce

Tipy pro sběratele

 • Muzeum českého karosářství

  Historie karosářství má ve Vysokém Mýtě bohatou tradici. Jejím hlavním představitelem a významným karosářem v našem městě, celém Československu i v zahraničí se stal automobilový designér Josef Sodomka mladší. Byl pokračovatelem rodinné firmy, která se z původní výroby kočárů přeorientovala na produkci špičkových automobilových karoserií. Podnik se pod jeho vedením specializoval nejen na karosování světoznámých značek, ale také na automobily pro významné osobnosti své doby.

  Vysoké Mýto, Pardubický kraj

 • Muzeum Jindřichohradecka

  Betlémy, fenomén Ema Destinnová, šicí stroje Lada i zajímavou numismatickou sbírku - to vše a další zajímavosti týkající se regionu najdete v Muzeu Jindřichohradecka.

  Jindřichův Hradec, Jihočeský kraj

  www.mjh.cz
 • Muzeum kávomlýnků

  Muzeum se sbírkou ručních kávomlýnků. tel.: 475 103 278

  Chabařovice, Ústecký kraj

 • Národní technické muzeum

  Největší technické sbírky v České republice pod jednou střechou.

  Praha, Hlavní město Praha

  www.ntm.cz
VYHLEDAT DALŠÍ TIPY

Štítky