VELETRHY SBĚRATEL

VSTUPTE

SBERATEL
FAIRS

ENTER

MESSEN
SBERATEL

BETRETEN

Sběratelka medvídků Lucie Bílá pokřtila v Karlových Varech největšího šitého medvídka

Sberatel.info

24. června, 2016

Zpěvačka Lucie Bílá pokřtila v Karlových Varech největšího ručně šitého medvídka v Česku. Více než pětimetrový vycpaný medvěd je součástí expozice tisíců medvídků v karlovarském Vánočním domě. Největší medvídek dostal jméno Flora Lucie. Zpěvačka Bílá sama sbírá medvídky z celého světa. Kolik jich má, ale sama neví.

I kvůli medvídkům pravidelně do Vánočního domu v Karlových Varech jezdí. Dnes také od provozovatelky expozice Jiřiny Regietové převzala své medvídky, které ji zde opravili.

“Jednou jsem dostala nápad, že je dám do čistírny. Vrátili se mi bez ručiček, bez nožiček, bez očíček. Takže jsem to obrečela. Ale dali jsme je do medvědí nemocnice a takhle se mi opravili,” řekla, když přebírala své medvídky.

Největšího medvídka v Česku stylově pokřtila Lucie Bílá medem, i když jí bylo líto růžové šatičky pětimetrové medvědí dámy zašpinit.

“Je to neuvěřitelná práce, že to majitelka ušila sama v ruce. Protože já, jak mám ruční práce ráda, tak to oceňuji a umím to pochválit. Takže jsem tady a jsem kmotra a jsem na to pyšná,” řekla Bílá. “Mám ráda takové hodně staré medvídky. Začalo to medvídkem, kterému bylo třicet, když mi bylo osm. Tak to už je velký kluk, ale mám ho doteď a jmenuje se celý život Peťa,” řekla Bílá, která dnes vystupuje na koncertě v nedalekém Lokti.

Jak řekla ČTK Jiřina Regietová, dnes pokřtěný medvěd měří pět metrů a tři centimetry a má certifikát z české knihy rekordů. Váží sto kilogramů. Nikam do expozice se nevejde. Manžel pro něj vyrobil velkou židli a bude nastálo na nádvoří Vánočního domu. “Medvěd je vycpaný 60 kilogramy stříhaného molitanu, aby odolal povětrnostním podmínkám,” popsala Regietová.

Expozice medvídků nejrůznějších velikostí ve Vánočním domě čítá asi 3500 kusů. Jde o sbírku provozovatelky Vánočního domu. Postupně ale do ní přibývají i kusy, které ji věnují návštěvníci, kteří do výjimečné expozice zavítají.

VELETRHY SBĚRATEL

VSTUPTE

SBERATEL
FAIRS

ENTER

MESSEN
SBERATEL

BETRETEN

Sběratelské aukce

VYHLEDAT DALŠÍ AUKCE

Sběratelské akce

 • Auto-moto-antik sběratelská burza Tchořovice

  Největší akce svého druhu v Jižních Čechách.

  27.08.2022 - 27.08.2022

  Tchořovice u Blatné, Česká republika

  www.burzatchorovice.cz/...
 • Hobby burza Kroměříž

  Setkání sběratelů všech oborů.

  04.09.2022 - 04.09.2022

  Kroměříž, Česká republika

  www.hobbyvystaviste.cz...
 • Auto-moto-antik sběratelská burza Tchořovice

  Největší akce svého druhu v Jižních Čechách.

  24.09.2022 - 24.09.2022

  Tchořovice u Blatné, Česká republika

  www.burzatchorovice.cz/...
 • Veletrh Collecta Lublaň

  Největší veletrh sběratelství ve Slovinsku.

  27.09.2022 - 29.09.2022

  Lublaň, Slovinsko

  https://collecta.si/en/h...
VYHLEDAT DALŠÍ AKCE

Tipy pro sběratele

VYHLEDAT DALŠÍ TIPY

Štítky