VELETRHY SBĚRATEL

VSTUPTE

SBERATEL
FAIRS

ENTER

MESSEN
SBERATEL

BETRETEN

Jaké rekordy a kuriozity letos nabídne Pelhřimov?

Sberatel.info

29. května, 2018

Asi padesátku rekordmanů, mezi nimi i řidiče Marka Rejmana, který s autem přeskočil letadlo, bude hostit 28. ročník festivalu Pelhřimov - město rekordů a kuriozit. Akce, na níž dorazí například i pilot série Red Bull Air Race Martin Šonka, se uskuteční tradičně druhý víkend v červnu.

Návštěvníci si budou moci prohlédnout i unikátní sbírku postaviček vyrobených z korunkových uzávěrů, které na konci 60. let vytvářel František Nebřeský z Prahy. Muzeum kuriozit ji získalo od jeho neteře a bude ji vystavovat v expozici Zlaté české ručičky.

Součástí sbírky je i 22 figurek, které měly svůj reálný předobraz v pravidelných hostech pražské hospody Na Ledárnách, kam Nebřeský chodil hrát mariáš. Když v roce 2017 v nedožitých 84 letech zemřel, jeho rodina nabídla sbírku 68 figurek muzeu. Vystaveny jsou už nyní.

Součástí festivalu, který se bude konat 8. a 9. června, bude udělení ceny Světový unikát z České knihy rekordů. Převezmou ji řidič Rejman a pilot Šonka, kteří spolupracovali na světově prvním úspěšném pokusu přeskočit automobilem letící letadlo. Stalo se to ve Finsku, byla to náročná záležitost zejména na koordinaci obou strojů. Dokonce tak náročná, že to propočítávali na Západočeské univerzitě v Plzni, záznam z reálného pokusu uvidí návštěvníci na velkoplošné obrazovce, říká Miroslav Marek z Agentury Dobrý den.

Kromě hlavního programu na pelhřimovském Masarykově náměstí bude mít festival i svou folkovou scénu v zahradě sídla Agentury Dobrý den, vystoupí i písničkář Ivo Jahelka. V městských sadech se uskuteční i psí sraz plemene kavalír king charles spaniel. Zatím je podle pořadatelů přihlášeno asi 230 psů.

ČTK, foto: Agentura Dobrý den

 

VELETRHY SBĚRATEL

VSTUPTE

SBERATEL
FAIRS

ENTER

MESSEN
SBERATEL

BETRETEN

Sběratelské aukce

 • Bohužel, žádné aukce pro obor numismatika nebyly nalezeny.

VYHLEDAT DALŠÍ AUKCE

Sběratelské akce

Tipy pro sběratele

 • Muzeum motocyklů Jawa

  Muzeum se sbírkou historických motocyklů.

  Rabakov u Mladé Boleslavi, Středočeský kraj

  www.jawa-muzeum.cz/
 • Muzeum panenek a medvídků

  Muzeum se sbírkou panenek a medvídků od roku 1840.

  Troskovice, Liberecký kraj

  www.muzeumpanenek.cz/...
 • Vlastivědné muzeum v Olomouci

  Vystavuje mimo jiné poklad zlatých mincí, které vykopal jejich nálezce na šibeničním vrchu v Uničově na Olomoucku v roce 1911.

  Olomouc, Olomoucký kraj

  www.vmo.cz
 • Retromuseum

  Muzeum se sbírkou nábytku, techniky a dopravních prostředků z dob ČSSR.

  Cheb, Karlovarský kraj

  www.retromuseum.cz/
VYHLEDAT DALŠÍ TIPY

Štítky