VELETRHY SBĚRATEL

VSTUPTE

SBERATEL
FAIRS

ENTER

MESSEN
SBERATEL

BETRETEN

Stát prodal nemovitosti, starožitnosti i automobily za půl druhé miliardy

Sberatel.info

1. ledna, 2021

Světle modrý diamant, funkcionalistickou vilu postavenou pro Miloše Havla, 70 zvířat a řadu dalších zajímavých věcí prodal letos Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM). Mezi tím, co připadlo státu z pozůstalostí bez dědiců nebo z trestné činnosti, byly tradičně nejrůznější movité i nemovité věci.

Navzdory koronavirové epidemii byl letošek pro úřad úspěšný, řekla ČTK mluvčí Michaela Tesařová. Už v polovině prosince podle ní bylo jisté, že úřad bude mít čtvrté nejvyšší roční příjmy ve své historii.

K začátku prosince podle Tesařové majetkový úřad odvedl do státního rozpočtu zhruba 1,4 miliardy korun, což je přibližně stejně jako loni. Do poloviny prosince uzavřel kolem 172 kupních smluv s částkou přesahující milion korun. “Jednalo se o 163 nemovitostí a devět položek movitého majetku,” uvedla mluvčí. Za 11 měsíců letoška podle ní úřad prodal kolem 4180 nemovitostí za zhruba 838 milionů korun. Dalších asi 16.100 nemovitostí převedl bezúplatně, a to hlavně státním institucím, krajům či obcím. Většinu nemovitostí převádí takto zdarma dlouhodobě.

V nabídce úřadu je řada bunkrů. Tento se nachází v Postoloprtech a jeho vyvolávací cena je 75 060 Kč.

V nabídce úřadu je řada bunkrů. Tento se nachází v Postoloprtech a jeho vyvolávací cena je 75 060 Kč.

K nejdražším nemovitostem, které majetkový úřad letos prodal, patří například areál zahradnictví v Plzni na Doubravce, jenž je vhodný i k bytové výstavbě. Společnost Ekonomické stavby s.r.o. ho získala v elektronické aukci za cenu 39,9 milionu korun. Nového vlastníka má také 20 pozemků u hotelu Globus v Praze na Chodově, které koupila společnost Hotel Globus a.s. za 23,3 milionu korun, nebo funkcionalistická vila na pražském Barrandově postavená pro Miloše Havla, strýce prezidenta Václava Havla, jejíž prodej přinesl do rozpočtu úřadu 21,9 milionu korun. “Vítězem této dražby se stala fyzická osoba,” řekla Tesařová.


Do aukce chystá majetkový úřad například přírodní diamant o hmotnosti 12,07 ct.

Mezi nejdražší prodané předměty se podle ní zařadil světle modrý diamant o hmotnosti 1,09 karátu, jehož cena byla téměř pět milionů korun. Diamant připadl státu z trestné činnosti. Stejný původ měl také osobní automobil značky Porsche 911 GT 3, o který byl v elektronické aukci velký zájem. “Minimální cena vozu 2,1 milionu korun se po 38 příhozech navýšila o 440.000 korun,” vyčíslila mluvčí.

Aktuálně nabízí úřad třeba zachovalý jeřáb Tatra  S01823, areál Vaňov v Ústí nad Labem, který zahrnuje památkově chráněné objekty Schichtovu vilu a vilu Hönig, nebo Škodu Favorit.

Majetkovému úřadu připadlo letos také 456 zvířat. “Jednalo se o 290 psů, 112 koz, 30 koček, 12 koní, šest krav a šest ovcí,” řekla Tesařová. Nového majitele našlo 426 zvířat, z toho 70 se jich prodalo a 356 převedl úřad zdarma. V polovině prosince hledal nový domov ještě pro devět psů a dva koně. Podle Tesařové je o inzeráty na zvířata zájem hlavně na sociálních sítích, zejména facebooku a instagramu.

Nabídka předmětů, které si mohou lidé od státu koupit v elektronických aukcích na webu www.nabidkamajetku.cz, je podle mluvčí velmi pestrá. Zájemci si mohou z pohodlí domova pořídit nejen například automobily, nábytek, kuchyňské spotřebiče, sportovní náčiní, šperky či další umělecké předměty, ale také třeba byty, rodinné domy či rekreační chaty.

ČTK, foto: www.nabidkamajetku.cz

VELETRHY SBĚRATEL

VSTUPTE

SBERATEL
FAIRS

ENTER

MESSEN
SBERATEL

BETRETEN

Sběratelské aukce

 • Bohužel, žádné aukce pro obor numismatika nebyly nalezeny.

VYHLEDAT DALŠÍ AUKCE

Sběratelské akce

 • Šperkařský festival

  Výstaviště Kroměříž

  23.10.2021 - 24.10.2021

  Kroměříž, Česká republika

  www.hobbyotrokovice.cz,...
 • Salon Philatélique Paříž

  Tradiční filatelistická burza a výstava.

  04.11.2021 - 06.11.2021

  Paříž, Francie

  www.cnep.fr/salons-phila...
 • veletrh Šperky a kameny

  Prodejní akce minerálů, drahých kamenů, autorských šperků a doplňků pro domácí tvoření.

  14.11.2021 - 14.11.2021

  Praha , Česká republika

  www.sperkyakameny.eu/...
 • veletrh Sběratel / Antikvariát

  Prodejní akce zaměřená na tradiční sběratelské obory a antikvární zboží.

  20.11.2021 - 21.11.2021

  Praha, Česká republika

  www.sberatel.info/antikv...
VYHLEDAT DALŠÍ AKCE

Tipy pro sběratele

 • Muzeum modelů autíček v Brně

  Unikátní výstava největší veřejně přístupné sbírky modelů aut 1:18 v Evropě!

  Brno, Jihomoravský kraj

  https://www.minigaragebrno.cz/...
 • Minipivovar a hotel Belveder s pivovarnickým muzeem

  Přijeďte ochutnat železnorudské pivo do hotelu, jehož majitel je velkým přítelem Klubu sběratelů kuriozit a tím i všech sběratelů.

  Železná Ruda, Plzeňský kraj

 • Muzeum českého karosářství

  Historie karosářství má ve Vysokém Mýtě bohatou tradici. Jejím hlavním představitelem a významným karosářem v našem městě, celém Československu i v zahraničí se stal automobilový designér Josef Sodomka mladší. Byl pokračovatelem rodinné firmy, která se z původní výroby kočárů přeorientovala na produkci špičkových automobilových karoserií. Podnik se pod jeho vedením specializoval nejen na karosování světoznámých značek, ale také na automobily pro významné osobnosti své doby.

  Vysoké Mýto, Pardubický kraj

 • Muzeum Tatry 111

  Muzeum se sbírkou nákladních automobilů Tatra.

  Dobříč u Prahy, Hlavní město Praha

  muzeumtatra111.cz/
VYHLEDAT DALŠÍ TIPY

Štítky