VELETRHY SBĚRATEL

VSTUPTE

SBERATEL
FAIRS

ENTER

MESSEN
SBERATEL

BETRETEN

Výstava o Habsburcích představí dosud neviděné dokumenty

Sberatel.info

8. května, 2016

Ostrov na Karlovarsku chystá výstavu o toskánských Habsburcích. Návštěvníci na 300 metrech čtverečních uvidí více než 200 exponátů v celkové hodnotě přes deset milionů korun. Výstava oslaví 155. výročí zvolení Leopolda II. Toskánského starostou města. Otevře se 20. května v budově Staré radnice, řekla ČTK kurátorka výstavy Miluše Kobesová.

“Unikátní jsou hlavně archivní dokumenty, které prakticky nebyly nikdy vystaveny. Vedle nich jsou to samozřejmě umělecké předměty, ať se to týká portrétů Toskánců nebo i osobních věcí – šperků, vyznamenání, secesního oblečení nebo dobových fotografií. Chtěli bychom, aby si každý dokázal představit, jak tito lidé vypadali, neboť měli k městu Ostrov vazbu,” řekla Kobesová.

Toskánští Habsburkové vlastnili ostrovské panství od roku 1811 až do roku 1918. Výstava má návštěvníkům více přiblížit osudy této rodiny, která je jedním ze tří šlechtických rodů spjatých s Ostrovem. Leopold II. Habsburský působil v Ostrově jako starosta po dvě volební období v letech 1861 až 1869. Blíže se ale výstava zabývá i samotným příchodem Toskánců do Čech, rekonstrukcí ostrovského zámku v 19. století nebo osobou Ludvíka Salvátora jakožto vědce a cestovatele, který pro turisty objevil Baleárské ostrovy.

Výstava bude v budově Staré radnice otevřena do dubna příštího roku. Slavnostně ji zahájí Radbot von Habsburg-Lothringen, do města spolu s ním dorazí i další příslušníci habsburského rodu.

VELETRHY SBĚRATEL

VSTUPTE

SBERATEL
FAIRS

ENTER

MESSEN
SBERATEL

BETRETEN

Sběratelské aukce

 • Bohužel, žádné aukce pro obor numismatika nebyly nalezeny.

VYHLEDAT DALŠÍ AUKCE

Sběratelské akce

 • jarní veletrh Sběratel

  Velké jarní setkání sběratelů všech oborů.

  25.03.2022 - 26.03.2022

  Praha, Česká republika

  www.sberatel.info/jaro...
VYHLEDAT DALŠÍ AKCE

Tipy pro sběratele

 • Muzeum domečků, panenek a hraček

  V Litomyšli zase vzniklo v bývalé prodejně naproti zámeckému pivovaru soukromé Muzeum domečků, panenek a hraček. Tvoří je sbírky litomyšlské lékařky Dobromily Filové. Za téměř 50 let shromáždila rozsáhlou kolekci z Česka a především ze světa.

  Litomyšl, Pardubický kraj

 • Retroautomuzeum

  Muzeum se sbírkou automobilů z let 1948 - 1989.

  Strbadice u Benešova, Středočeský kraj

  www.retroautomuzeum.com/...
 • Muzeum kočárů

  Muzeum se sbírkou historických kočárů.

  Čechy pod Kosířem, Olomoucký kraj

  www.historickekocary.cz/...
 • Muzeum kávomlýnků

  Muzeum se sbírkou ručních kávomlýnků. tel.: 475 103 278

  Chabařovice, Ústecký kraj

VYHLEDAT DALŠÍ TIPY

Štítky