VELETRHY SBĚRATEL

VSTUPTE

SBERATEL
FAIRS

ENTER

MESSEN
SBERATEL

BETRETEN

Výstava o Habsburcích představí dosud neviděné dokumenty

Sberatel.info

8. května, 2016

Ostrov na Karlovarsku chystá výstavu o toskánských Habsburcích. Návštěvníci na 300 metrech čtverečních uvidí více než 200 exponátů v celkové hodnotě přes deset milionů korun. Výstava oslaví 155. výročí zvolení Leopolda II. Toskánského starostou města. Otevře se 20. května v budově Staré radnice, řekla ČTK kurátorka výstavy Miluše Kobesová.

“Unikátní jsou hlavně archivní dokumenty, které prakticky nebyly nikdy vystaveny. Vedle nich jsou to samozřejmě umělecké předměty, ať se to týká portrétů Toskánců nebo i osobních věcí – šperků, vyznamenání, secesního oblečení nebo dobových fotografií. Chtěli bychom, aby si každý dokázal představit, jak tito lidé vypadali, neboť měli k městu Ostrov vazbu,” řekla Kobesová.

Toskánští Habsburkové vlastnili ostrovské panství od roku 1811 až do roku 1918. Výstava má návštěvníkům více přiblížit osudy této rodiny, která je jedním ze tří šlechtických rodů spjatých s Ostrovem. Leopold II. Habsburský působil v Ostrově jako starosta po dvě volební období v letech 1861 až 1869. Blíže se ale výstava zabývá i samotným příchodem Toskánců do Čech, rekonstrukcí ostrovského zámku v 19. století nebo osobou Ludvíka Salvátora jakožto vědce a cestovatele, který pro turisty objevil Baleárské ostrovy.

Výstava bude v budově Staré radnice otevřena do dubna příštího roku. Slavnostně ji zahájí Radbot von Habsburg-Lothringen, do města spolu s ním dorazí i další příslušníci habsburského rodu.

VELETRHY SBĚRATEL

VSTUPTE

SBERATEL
FAIRS

ENTER

MESSEN
SBERATEL

BETRETEN

Sběratelské aukce

 • Bohužel, žádné blížící se aukce nebyly nalezeny.

VYHLEDAT DALŠÍ AUKCE

Sběratelské akce

 • Heulos burza Jihlava

  Bleší trh všech věci.

  20.07.2024 - 20.07.2024

  Jihlava, Česká republika

  https://www.burzajihlava...
 • Mezinárodní veletrh Sběratel

  26. ročník mezinárodního veletrhu poštovních známek, mincí, bankovek, pohlednic, minerálů a dalšího sběratelství. Největší setkání sběratelů ve střední a východní Evropě. Více než 220 vystavovatelů z 35 zemí a 10 000 návštěvníků z celého světa. Možnost nechat si zdarma ocenit vlastní sbírky od nezávislých znalců z profesních organizací jako je Svaz českých filatelistů nebo Česká numismatická společnost.

  06.09.2024 - 07.09.2024

  Praha, Česká republika

  www.sberatel.info/podzim...
 • Trading Expo & Alternativní investice

  Profesionálové a špičkoví odborníci v různých investičních oblastech mají za úkol na konferenci Trading Expo & Alternativní investice představit svůj obor zájemcům o alternativní investice tak, aby vzbudili jejich pozornost a přispěli k jeho popularizaci. A jejich rady a postřehy budou, vzhledem k aktuální inflační vichřici, letos o to cennější. O čem se bude mluvit? Poštovní známky, mince, nemovitosti, veteráni, drahé kovy, drahé kameny a další…

  07.09.2024 - 07.09.2024

  Praha, Česká republika

  www.tradingexpo.cz
 • Vinyl & Stereo Expo

  Největší podzimní akce pro sběratele vinylových desek, CD, kazet a hudebních memorabilií. Veletrhu se účastní prodejci z České republiky i ze zahraničí, například z Německa, Rakouska nebo Francie, kteří do Prahy stejně jako v minulých letech přivezou špičkový sběratelský materiál, raritní desky nebo signovaná alba. Součástí akce je také speciální sekce věnovaná jen metalové hudbě Rock & Metal Market.

  06.09.2024 - 07.09.2024

  Praha, Česká republika

  www.vinylexpo.cz
VYHLEDAT DALŠÍ AKCE

Tipy pro sběratele

VYHLEDAT DALŠÍ TIPY

Štítky