VELETRHY SBĚRATEL

VSTUPTE

SBERATEL
FAIRS

ENTER

MESSEN
SBERATEL

BETRETEN

Želví kasička bude žít dlouhý život

Sberatel.info

17. června, 2017

Zelená mořská želva musela podstoupit několikahodinovou operaci. Ukázalo se totiž, že je něco jako podmořská banka, nebo prasátko na drobáky. Překvapený doktor nalezl v jejím žaludku 915 mincí, které dohromady vážily přes pět kilo.

Zvíře žilo v jezírku v Sirache, 120 kilometrů jihovýchodně od Bangkoku. Enviromentalisté převezli želvu do ochranného systému poté, co zjistili, že se téměř nedokáže pohybovat. Veterinář předpokládal výskyt nádoru a poté, co zrentgenoval tělo padesáti devíti kilové želví slečny zjistil, že je její žaludek plný kovu.

V průběhu několika hodinové operace tým z univerzitní nemocnice Chulaongkorn v Bankoku odstranil 915 převážně asijských mincí, z nichž většina byla poškozena korozí. Váha mincí vedla k poškození spodního krunýře želvy, která se tak málem stala obětí pověry. Ironicky, v Thajsku věří, že vhození mince do želvího jezírka přináší dlouhý život. Veterináři teď doufají, že želva se svého dlouhého života také nakonec dočká. S výsledkem operace jsou totiž velmi spokojeni.

Doktorka Natanrika Chansue v průběhu interview řekla, že když si uvědomila, jak se to stalo, rozzlobila se na všechny, který vědomky, či nevědomky ublížili nevinnému zvířeti. Čtyřnohý pacient zůstane pod dohledem specialistů ještě několik týdnů, a poté bude vypuštěn do volné přírody.

V mezičase želva opět získala nějaké peníze, avšak už mnohem méně bolestivou cestou. Jako reakce na zprávu thajských médií jí byla darována suma 428 dolarů, která byla použita na uhrazení nákladů lečby.

Ilustrační foto: By Brocken Inaglory – Own work, GFDL, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=3901395

VELETRHY SBĚRATEL

VSTUPTE

SBERATEL
FAIRS

ENTER

MESSEN
SBERATEL

BETRETEN

Sběratelské aukce

 • Bohužel, žádné aukce pro obor numismatika nebyly nalezeny.

VYHLEDAT DALŠÍ AUKCE

Sběratelské akce

 • jarní veletrh Sběratel

  Velké jarní setkání sběratelů všech oborů.

  25.03.2022 - 26.03.2022

  Praha, Česká republika

  www.sberatel.info/jaro...
VYHLEDAT DALŠÍ AKCE

Tipy pro sběratele

 • Muzeum panenek a medvídků

  Muzeum se sbírkou panenek a medvídků od roku 1840.

  Troskovice, Liberecký kraj

  www.muzeumpanenek.cz/...
 • Vlastivědné muzeum v Olomouci

  Vystavuje mimo jiné poklad zlatých mincí, které vykopal jejich nálezce na šibeničním vrchu v Uničově na Olomoucku v roce 1911.

  Olomouc, Olomoucký kraj

  www.vmo.cz
 • Muzeum techniky

  Muzeum se sbírkou letadel a dopravní techniky.

  Zruč u Plzně, Plzeňský kraj

  airpark.wz.cz/?page_id=30&lang=cs...
 • Retro Auto Muzeum Strnadice

  Muzeum automobilů ve Strnadicích na Benešovsku, zaměřené na poválečné vozy především ze zemí někdejšího východního bloku.

  Strnadice, Středočeský kraj

  www.retroautomuzeum.com...
VYHLEDAT DALŠÍ TIPY

Štítky