VELETRHY SBĚRATEL

VSTUPTE

SBERATEL
FAIRS

ENTER

MESSEN
SBERATEL

BETRETEN

Zlínská univerzita má kolekci baťovských novin z celého světa

Sberatel.info

20. března, 2016

Informační centrum Baťa, které působí na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně, získalo kolekci baťovských novin z různých zemí světa. Sbírka obsahuje baťovské noviny z Afriky, Asie, Latinské Ameriky a z Nizozemska, řekl dnes ČTK zástupce rektorátu univerzity Jan Malý.

“Noviny nám přinášejí nový pohled na působení firmy Baťa v průběhu třiceti let v různých částech světa. Bez zajímavosti jistě není ani fakt, že se v nich mnohdy setkáváme s českými jmény zaměstnanců. Meziválečné české základy jsou tak u Baťů patrné i po řadě desetiletí,” uvedl historik Zdeněk Pokluda z informačního centra.

Sbírku předal centru rektor zlínské univerzity Petr Sáha. “Univerzitě ji věnoval pan Walter van Rooij z Nizozemí, který v 60. až 90. letech 20. století působil ve firmě na vedoucích pozicích v různých zemích, od Tanzanie a Ugandy přes Bangladéš a Pákistán až po Peru,” uvedl Pokluda.

Zájemci mohou do novin v informačním centru nahlédnout. K dispozici jsou výtisky od deseti titulů. “Od každého titulu je k dispozici různý počet čísel podle toho, kdy se pan van Rooij v dané zemi pohyboval,” řekl ČTK Malý. Ve sbírce jsou i letáky.

Lidé si mohou prohlédnout noviny Habari Za Bata, které van Rooij získal v 70. letech v Keni. Nechybí ani singapurské noviny Berita Bata, pákistánské Bata News, bangladéšské Bata Barta, kolumbijské Noticiero, chilské Flask Noticias, peruánské Noticias Bata nebo nizozemský Bata Koerier.

 

VELETRHY SBĚRATEL

VSTUPTE

SBERATEL
FAIRS

ENTER

MESSEN
SBERATEL

BETRETEN

Sběratelské aukce

  • Bohužel, žádné aukce pro obor numismatika nebyly nalezeny.

VYHLEDAT DALŠÍ AUKCE

Sběratelské akce

  • IBRA 2021Essen – zrušeno

    Světová výstava poštovních známek

    06.05.2021 - 09.05.2021

    Essen, Německo

    www.IBRA2021.de
VYHLEDAT DALŠÍ AKCE

Tipy pro sběratele

VYHLEDAT DALŠÍ TIPY

Štítky