VELETRHY SBĚRATEL

VSTUPTE

SBERATEL
FAIRS

ENTER

MESSEN
SBERATEL

BETRETEN

Top sběratelské investice na Investor Prague Show – k vidění bude investiční mince za milion, whisky za 80 000 korun nebo „kudlička – rybička“ skoro za dvě stě tisíc

Sberatel.info

31. srpna, 2017

Vše o investicích do sběratelství na jednom místě najdete ve čtvrtek 7. září na Investor Prague Show v pražském hotelu International. Akce se věnuje různým formám investičního sběratelství jako jsou veteráni, umění, starožitnosti, filatelie a numismatika, drahé kameny, ale třeba také hodinky, vinylové desky nebo investiční alkohol. Vstup po registraci zdarma.

heritage stallone

Investor Prague Show se účastní špičkové firmy z České republiky i ze zahraničí. Vedle České mincovny, největšího německého obchodníka s mincemi firmy Künker, investičního veteránského fondu Engine Fund nebo Asociace starožitníků např. aukční dům Heritage Auctions z USA, který dražil osobní sbírku artefaktů herce Sylvestera Stalloneho z jeho filmů.

burda_auction_prevraceny_pretisk

Jsou lepší investicí hodinky s meteoritem nebo modrý diamant?

Návštěvníci pak budou mít rovněž možnost vidět v premiéře první českou investiční minci Český lev ve zlaté jednokilogramové variantě v ceně více než milion korun, investiční láhev whisky Chivas Regal Icon za 80 000 Kč nebo získat informace o chystané dražbě nejvzácnější československé známky „žilkované čtyřkoruny“ s převráceným přetiskem POŠTA ČESKOSLOVENSKÁ 1919 s odhadní cenou 5.000.000 Kč. Pokochat se mohou také vzácnými modrými a žlutými diamanty, jejichž cena meziročně vzrostla o 180 %.

kudlička rybička

Mezi sběratelské rarity určitě patří také investiční nůž – tzv. „kudlička – rybička“ za 191 000 Kč. Můžete si rovněž prohlédnout exkluzivní řadu hodinek MooN německé značky Schaumburg Watch, které vévodí model Meteorite, jehož číselník je vyroben z meteoritu, jenž spadl před více jak dvěma sty lety do pouště v Namibii.

Součástí expozice hodinek na Investor Prague Show, které mají pomoci novým sběratelům v orientaci v horologických komplikacích, bude také například velmi důmyslný věčný kalendář v podání privátní manufaktury H. Moser & cie. Jedná se o velmi promyšlený mechanismus, který dokáže rozlišovat délky jednotlivých měsíců, tedy ať už jich je 30 nebo 31. Poradí si dokonce i s únorem, k čemuž na spodní části mechanického strojku nechybí ani indikátor čtyřletého cyklu, jenž řeší zda bude přestupný či nepřestupný rok. Při plném nátahu dokáží navíc zlaté hodinky pracovat celý týden.

image15

Barevné diamanty najdete v expozici společnosti Trustworthy, která zájemcům o investice do mincí nabídne rovněž italské pamětní mince, mince San Marina nebo izraelské zlaté investiční mince. Ty jsou emitované v nízkých nákladech a lze tak u nich očekávat až 50% zhodnocení v průběhu prvních tří let, jak tomu bylo například u mince Davidova věž.

Semináře o vinylech, investičních mincích i umění můžete navštívit zdarma

Plus můžete navštívit některý ze seminářů, které se budou věnovat sběratelství vinylových desek, světovým investičním mincím, nové globální burze s uměním Artstaq nebo padělatelství, kterému by měl udělat přítrž český start up One Prove, jež slibuje odhalení padělků pomocí jednoho kliku na mobilu.

hodinyk moser

Na aukci pořádané v rámci Investor Prague Show společností Antium Aurum pak bude dražen vzácný Svatováclavský dukát s číslem 17 z roku 1923 a to za vyvolávací cenu 950 000 Kč. Ten byl emitovaný k pátému výročí vzniku Československa a celkem se razilo jen 999 kusů. Prvních dvacet však nikdy nešlo do prodeje a bylo určeno jen pro členy vlády.

A pozor z Investor Prague Show můžete sami odejít jako boháči! Česká mincovna, která je hlavním partnerem akce, věnuje každému 99 návštěvníkovi poukázku na stříbrnou investiční minci Český lev.

Na Investor Prague Show pak ve dnech  8. a 9. září navazuje  na výstavišti PVA Expo Praha    mezinárodní veletrh Sběratel, který je největším setkáním sběratelů ve střední a východní Evropě. (Více na www.www.sberatel.info).

Na Investor Prague Show  se můžete bezplatně registrovat zde – http://www.investor-fair.com/vstupne-a-jak-se-zucastnit/

 

VELETRHY SBĚRATEL

VSTUPTE

SBERATEL
FAIRS

ENTER

MESSEN
SBERATEL

BETRETEN

Sběratelské aukce

 • Bohužel, žádné blížící se aukce nebyly nalezeny.

VYHLEDAT DALŠÍ AUKCE

Sběratelské akce

 • Hong Kong Numismatic Fair

  Jedna z největších numismatických akcí v regionu Asie.

  11.12.2023 - 13.12.2023

  Hong Kong, Čína

  hkinf.hk
 • Aarados Auction Banknote and Coin Fair Bahrain

  Veletrh mincí, bankovek a cenných papírů.

  25.01.2024 - 27.01.2024

  Manama City, Bahrajn

  www.aradosauctions.com ...
 • Paris Paper Money Show

  41. ročník veletrhu bankovek a cenin.

  10.02.2024 - 10.02.2024

  Paříž, Francie

  www.papier-monnaie.com ...
 • Casino 2000 – Salon des Collectionnneurs – Luxembourg

  Mezinárodní akce zaměřená na bankovky, mince, medaile, poštovní známky a pohlednice.

  28.04.2024 - 28.04.2024

  Mondorf-les-Bans, Lucembursko

VYHLEDAT DALŠÍ AKCE

Tipy pro sběratele

 • Zámek Jánský vrch

  Sbírka dýmek

  Javorník, Olomoucký kraj

  https://www.janskyvrch.cz/cs...
 • Moravské zemské muzeum

  Muzeum s numismatickou sbírkou.

  Brno, Jihomoravský kraj

  www.mzm.cz/numismaticke-oddeleni/...
 • Muzeum kávomlýnků

  Muzeum se sbírkou ručních kávomlýnků. tel.: 475 103 278

  Chabařovice, Ústecký kraj

 • Muzeum historických motocyklů v Železné Rudě

  Muzeum s bohatými sbírkami a pobočkou v Bečově nad Teplou

  Železná ruda, Plzeňský kraj

VYHLEDAT DALŠÍ TIPY

Štítky