VELETRHY SBĚRATEL

VSTUPTE

SBERATEL
FAIRS

ENTER

MESSEN
SBERATEL

BETRETEN

Nejkrásnější česká známka roku 2023 je ta s Libuší Šafránkovou

Sberatel.info

10. července, 2024

Zajímavé je, že její životní partner, herec Josef Abrhám, jehož podobizna na známce umístěné na stejném tiskovém listu je rovněž dílem Jana Mageta, „skončil“ až na 28. místě. Další příčky suverénně obsadili manželé Knotkovi s rytcem Martinem Srbem a jejich aršík z emise Ochrana přírody: Národní park Podyjí.

Do „Ankety o nejkrásnější známku roku 2023“ bylo zařazeno 52 známek a stejně jako vloni mohli účastníci své hlasy posílat prostřednictvím hlasovacích lístků z časopisu Filatelie nebo hlasovat přímo na webu znamkaroku.cz. O oblibě a pořadí loni emitovaných poštovních cenin rozhodlo celkem 4 404 hlasů.

Prvenství v Anketě o nejkrásnější známku roku 2023 získala známka, která byla během několika dní po uvedení do prodeje vyprodána a její vítězství se tedy dalo více než očekávat. Své sympatie příležitostné poštovní známce z emise Herečky a herci: Libuše Šafránková s nominální hodnotou 34 korun, jejímž autorem je Jan Maget, hlasující vyjádřili 772 hlasy.

Na druhém místě se s 292 hlasy umístila známka s nominální hodnotou 34 korun vinice Šobes, která je součástí příležitostného poštovního aršíku z emise Ochrana přírody: Národní park Podyjí. Výtvarnou podobu emise připravili Jaromír a Libuše Knotkovi a rytinou ji doplnil zkušený rytec Martin Srb.

Že se manželům Knotkovým a Martinu Srbovi aršík z emise Ochrana přírody: Národní park Podyjí opravdu povedl dokládá skutečnost, že známka Čáp černý v hodnotě 38 korun získala 269 hlasů a doplnila trojici na stupních vítězů.

Manžele Knotkovi i Martina Srba bude možné osobně potkat na velké autogramiádě plánované na podzimním veletrhu Sběratel v Praze (6. – 7. 9. 2024).

Další pořadí známek roku 2023:

4. Shakespearovské hry – královna; 5. František Běhounek; 6. Maková panenka a motýl Emanuel; 7. Hrad Český Šternberk; 8. Ochrana přírody: Národní park Podyjí – sysel obecný; 9. Umělecká díla na známkách: František Drtikol; 10. Společné vydání ČR a SR: 30. výročí vzniku České pošty a Slovenské pošty – holub; 11. Dendrologická zahrada v Průhonicích – pěnišník; 12. Ochrana přírody: Národní park Podyjí – jasoň dymnivkový a divizna brunátná; 13. Františkovy Lázně; 14. Krásy naší země: Zámek Kozel; 15. Cyklistika; 16. Perleťovec; 17. Shakespearovské hry – postava s loutnou; 18. Umělecká díla na známkách: Toyen; 19. Prezident republiky – cibuláková; 20. Jan Blažej Santini a jeho stavby – Žďár nad Sázavou; 21. Umělecká díla na známkách: Ladislav Sutnar; 22. Univerzita Palackého v Olomouci; 23. Český design: Jaroslav Ježek; 24. Velikonoce; 25. EUROPA: Mír – nejvyšší lidská hodnota; 26. České a moravské barokní nástěnné malby – malba ze zámku v Kroměříži; 27. Dendrologická zahrada v Průhonicích – hadí smrk; 28. Herečky a herci: Josef Abrhám; 29. Jan Blažej Santini a jeho stavby – Rychnov nad Kněžnou; 30. Jan Blažej Santini a jeho stavby – Panenské Břežany; 31. Shakespearovské hry – šašek; 32. Prezident republiky – květolipová; 33. Osobnosti: Mikuláš Koperník; 34. Tradice české známkové tvorby: Vladimír Suchánek; 35. Sport: Jan Veselý; 36. Shakespearovské hry – elf; 37. 100 let od zahájení rozhlasového vysílání; 38. Osobnosti: Jan Janský; 39. Diskobolos; 40. Prezident republiky – českomotorková; 41. Zdeněk Podskalský; 42. Prezident republiky – poskalinová; 43. České a moravské barokní nástěnné malby – zámek v Troji; 44. Dendrologická zahrada v Průhonicích – jedle korejská; 45. Prezident republiky – spodně kvašená; 46. Prezident republiky – letněbouřková rozmarná; 47. Prezident republiky – vontská špendlíková; 48. Prezident republiky – babičkově malinovková; 49. Osobnosti: Josef Jungmann; 50. Prezident republiky – šumněborová; 51. Prezident republiky – hřibově pravá; 52. Osobnosti: Blaise Pascal.

JJ s využitím materiálů České pošty, foto: Česká pošta

VELETRHY SBĚRATEL

VSTUPTE

SBERATEL
FAIRS

ENTER

MESSEN
SBERATEL

BETRETEN

Sběratelské aukce

 • Bohužel, žádné blížící se aukce nebyly nalezeny.

VYHLEDAT DALŠÍ AUKCE

Sběratelské akce

 • Heulos burza Jihlava

  Bleší trh všech věci.

  20.07.2024 - 20.07.2024

  Jihlava, Česká republika

  https://www.burzajihlava...
 • Mezinárodní veletrh Sběratel

  26. ročník mezinárodního veletrhu poštovních známek, mincí, bankovek, pohlednic, minerálů a dalšího sběratelství. Největší setkání sběratelů ve střední a východní Evropě. Více než 220 vystavovatelů z 35 zemí a 10 000 návštěvníků z celého světa. Možnost nechat si zdarma ocenit vlastní sbírky od nezávislých znalců z profesních organizací jako je Svaz českých filatelistů nebo Česká numismatická společnost.

  06.09.2024 - 07.09.2024

  Praha, Česká republika

  www.sberatel.info/podzim...
 • Trading Expo & Alternativní investice

  Profesionálové a špičkoví odborníci v různých investičních oblastech mají za úkol na konferenci Trading Expo & Alternativní investice představit svůj obor zájemcům o alternativní investice tak, aby vzbudili jejich pozornost a přispěli k jeho popularizaci. A jejich rady a postřehy budou, vzhledem k aktuální inflační vichřici, letos o to cennější. O čem se bude mluvit? Poštovní známky, mince, nemovitosti, veteráni, drahé kovy, drahé kameny a další…

  07.09.2024 - 07.09.2024

  Praha, Česká republika

  www.tradingexpo.cz
 • Vinyl & Stereo Expo

  Největší podzimní akce pro sběratele vinylových desek, CD, kazet a hudebních memorabilií. Veletrhu se účastní prodejci z České republiky i ze zahraničí, například z Německa, Rakouska nebo Francie, kteří do Prahy stejně jako v minulých letech přivezou špičkový sběratelský materiál, raritní desky nebo signovaná alba. Součástí akce je také speciální sekce věnovaná jen metalové hudbě Rock & Metal Market.

  06.09.2024 - 07.09.2024

  Praha, Česká republika

  www.vinylexpo.cz
VYHLEDAT DALŠÍ AKCE

Tipy pro sběratele

VYHLEDAT DALŠÍ TIPY

Štítky