VELETRHY SBĚRATEL

VSTUPTE

SBERATEL
FAIRS

ENTER

MESSEN
SBERATEL

BETRETEN

Do dražby jde unikátní svatováclavský dukát č. 17 za 950 000 Kč

Sberatel.info

23. srpna, 2017

Svatováclavský dukát s číslem 17 z roku 1923 za vyvolávací cenu 950 000 Kč bude největším lákadlem numismatické aukce pořádané 7. září v pražském hotelu International společností Antium Aurum. V dražbě bude nabídnuto přes 400 mincí a medailí v mimořádných zachovalostech. Všechny budou mít navíc certifikát kvality americké společnosti Numismatic Guaranty Corporation.

„Chceme, aby si všichni kupci byli jistí, co kupují,“ vysvětluje numismatik a majitel Antium Aurum Pavel Kroužek a dodává: „Nezávislé ohodnocení mincí dle mezinárodních standardů také usnadní situaci těm zájemcům, kteří si nebudou moci mince předem osobně prohlédnout.“ V aukci bude totiž možné dražit také on- line nebo po telefonu.

Všechny položky budou mít certifikát

Numismatic Guaranty Corporation (NGC) byla založena v roce 1987 v USA a v Evropě má pobočku v německém Mnichově. Zaměstnává přes třicet expertů, kteří určí stupeň zachovalosti mince podle škály, která je mezi numismatiky a obchodníky mezinárodně uznávaná.  Mince je následně uzavřena do speciálního pouzdra z tvrzeného plastu spolu s certifikátem, který je pak vodítkem při jejím prodeji na volném trhu.

NGC ohodnotila už více než 37 milionů mincí a medailí, což z ní dělá světově největšího a nejdůvěryhodnějšího nezávislého poskytovatele této služby. Firma dává na svá ohodnocení  také záruku, což opět zvyšuje likviditu takto certifikovaných položek v globálním měřítku. Stupeň zachovalosti je totiž, stejně jako v jiných sběratelských oborech, jedním z hlavních faktorů, který ovlivňuje cenu sběratelského předmětu.

Svatováclavský zlatý dukát č. 17 emitovaný k pátému výročí vzniku Československa byl ražen v počtu 999 kusů. Prvních dvacet však nikdy nešlo do prodeje a bylo určeno jen pro členy vlády.

Svatováclavský zlatý dukát č. 17 emitovaný k pátému výročí vzniku Československa byl ražen v počtu 999 kusů. Prvních dvacet však nikdy nešlo do prodeje a bylo určeno jen pro členy vlády.

Rarity s nízkým nákladem

V aukci budou převažovat mince z doby vlády Františka Josefa I. a zlaté ražby z doby První republiky. Vedle už zmíněného dukátu s číslem 17, který byl vydán k pátému výročí republiky a jeho nízké emisní číslo říká, že byl neprodejný a dostal jej jako prestižní dar některý z členů tehdejší vlády, bude mezi nejcennější položky patřit např.

1 dukát z roku 1896, kterých bylo vyraženo pouze 100 kusů, nebo 4 forint 1892, u něhož se ví pouze o dvaceti exemplářích. Další zajímavou mincí je kremnický zlatý desetidukát z roku 1930, kterých bylo naplánováno jen 401, takže patří mezi dukáty s nejnižší ražbou (Aukční cena začíná na 670 000 Kč). „Mezi medailemi je určitě zajímavou položkou zlatá medaile, která byla vydána v roce 1929 k 1000. výročí smrti sv. Václava u příležitosti dokončení velechrámu sv. Víta,“ říká Pavel Kroužek.

 

Zlatá medaile vydaná v roce 1929 u příležitosti dokončení katedrály sv. Víta.

Zlatá medaile vydaná v roce 1929 u příležitosti dokončení katedrály sv. Víta.

 

Spolu s aukcí můžete navštívit také Investor Prague Show

Aukce je součástí Investor Prague Show, akce zaměřené na investice do sběratelských komodit jako jsou vedle mincí auto a moto veteráni, starožitnosti, umění, filatelie, ale třeba také hodinky nebo investiční alkohol.  Investor Prague Show zahrnuje expo s doprovodnými semináři a celodenní konferenci „Zasvěcený sběratel – úspěšný investor“. Právě po jejím zakončení odstartuje v 17:00 hod. aukce Antium Aurum. Předaukční prohlídka bude probíhat v expozici Antium Aurum na expu v hotelu International od 10:00 do 15:00 hod. Kompletní on – line katalog aukce si můžete prohlédnout na www.antiumaurum.cz.

autor: jj, foto: Antium Aurum

VELETRHY SBĚRATEL

VSTUPTE

SBERATEL
FAIRS

ENTER

MESSEN
SBERATEL

BETRETEN

Sběratelské aukce

 • Bohužel, žádné aukce pro obor numismatika nebyly nalezeny.

VYHLEDAT DALŠÍ AUKCE

Sběratelské akce

 • IBRA 2021Essen

  Světová výstava poštovních známek

  06.05.2021 - 09.05.2021

  Essen, Německo

  www.IBRA2021.de
VYHLEDAT DALŠÍ AKCE

Tipy pro sběratele

 • Městské muzeum

  Muzeum s expozicí drahých kamenů.

  Nová paka, Královéhradecký kraj

  muzeum.cz/
 • Muzeum Kouzlo starých časů

  Více než sto viktoriánských a edwardiánských oděvů, doplňků a kuriozit z celého světa na jednom místě.

  Praha 1, Hlavní město Praha

  www.muzeumkouzlostarychcasu.cz...
 • Muzeum Jawa v Rabakově na Mladoboleslavsku

  Soukromé muzeum motocyklů Jawa a všeho kolem nich.

  Rabakov, Středočeský kraj

  www.jawa-muzeum.cz/
 • Muzeum papírové krásy

  Muzeum se sbírkou blahopřejných pohlednic.

  Liberec - Machnín, Liberecký kraj

  papirovakrasa.wgz.cz/rubriky/uvod...
VYHLEDAT DALŠÍ TIPY

Štítky