VELETRHY SBĚRATEL

VSTUPTE

SBERATEL
FAIRS

ENTER

MESSEN
SBERATEL

BETRETEN

Do kosmické dražby jde vzácná obálka z Apolla 13 i podpis Vladimíra Remka

Sberatel.info

3. listopadu, 2017

Zajímavá „kosmická obálka“ s podpisem Vladimíra Remka a jeho kolegů z letu Saljut 6-1 / Sojuz 28, jež proběhl v roce 1978, bude jednou z položek aukce vesmírného filatelistického materiálu, kterou chystá na pátek 10. listopadu aukční dům Felzmann. Dopis byl jedním z vůbec prvních, který kdy prošel „poštovní přepážkou“ umístěnou přímo na kosmické lodi. Vyvolávací cena startuje na 350 Eurech.

Do dražby jde také celá tzv. „Barnicelova sbírka“ nazvaná „Od Saljutu po MIR – pošta ze sovětských a ruských kosmických stanic“ a to za 60 000 Eur nebo kosmický deník, který si v roce 1982 přímo na oběžné dráze vedl kosmonaut  Anatolij Berezovoj.

Los 5655 - Sajut6-1Sojus28 - Auktion 160

 

 

 

 

 

Nejdražší samostatnou položkou je ale obálka, která při výpravě Apolla 13 v roce 1970 oběhla měsíc, ale z důvodu havárie na kosmické lodi na něm nikdy nepřistála. Jedná se o vzorek  č. 13 s podpisy astronautů Jamese Lovella, Freda Haiseho a Johna Swigerta. Dramatický příběh záchrany celé výpravy zfilmoval režisér Ron Howard v roce 1995 ve filmu  Apollo 13 s Tomem Hanksem v hlavní roli.

Los 5648 - Apollo14 - Auktion 160

 

 

 

 

Dopis z Apolla 14 z roku 1971 tak dobrodružný příběh neměl, ale na měsíci skutečně přistál. Spolu s podpisem Edgara Mitchella, která kosmickou loď pilotoval, je k mání za vyvolávací cenu 18 000 Euro.

Aukční dům Felzmann se pravidleně účastní zářijového veletrhu Sběratel, příštít rok jej můžete potkat také na Světové výstavě Praga 2018.

Více na www.felzmann.de.

JJ, foto: Auctionhaus Felzmann

VELETRHY SBĚRATEL

VSTUPTE

SBERATEL
FAIRS

ENTER

MESSEN
SBERATEL

BETRETEN

Sběratelské aukce

  • Bohužel, žádné aukce pro obor numismatika nebyly nalezeny.

VYHLEDAT DALŠÍ AUKCE

Sběratelské akce

Tipy pro sběratele

VYHLEDAT DALŠÍ TIPY

Štítky