VELETRHY SBĚRATEL

VSTUPTE

SBERATEL
FAIRS

ENTER

MESSEN
SBERATEL

BETRETEN

Fiktivní bankovka k filmu „Muž z Acapulca“ zahajuje novou sběratelskou řadu „Bájné země filmového plátna“. Pro členy Klanu sběratelů je připravena zvláštní série

Sberatel.info

15. listopadu, 2021

“Bájné země filmového plátna” představují fiktivní bankovky ze států, které se objevují jen ve slavných filmech. Vydává ji pro radost sběratelům a filmovým fandům mezinárodní veletrh Sběratel. První fantaskní bankovkou je “1 000 000 venetos Republiky Marina Veneta” z komedie “Muž z Acapulca” (v originále Le Magnifique). V prodeji bude na vánočním veletrhu Sběratel.

Jeden z nejoblíbenějších filmů s Jean-Paulem Belmondem, který zde vytvořil nezapomenutelnou dvojici s Jacqueline Bissetovou, natočil v roce 1973 ve francouzsko-italské koprodukci režisér Philippe de Broca.

Republica Marina Veneta je země pravděpodobně někde v jižní Americe, kde moc drží pevně v rukou zločinný režim za pomoci nelítostné tajné služby v čele s prohnaným šéfem Karpofem. Jeho rivalem na straně dobra je neohrožený agent Bob Saint-Clair v podání Jean-Paul Belmonda, který se s pomocí půvabné kolegyně Arianny (Jacqueline Bissetová) snaží zmařit Karpofovi jeho zločinné plány…

Autorem bankovky je výtvarník Roman Sedlák, který do její podoby promítl řadu motivů přímo z filmu. Bankovka je současně poctou Jean-Paul Belmondovi, který letos v 88 letech zemřel. Datum jeho narození připomíná zkratka J-P-B 090433. 

Zadní strana filmové bankovky má pokaždé stejnou grafickou podobu, jen její podklad vždy odkazuje k aktuálnímu filmu. 

První fiktivní bankovka ze série “Bájné země filmového plátna veletrhu Sběratel” má premiéru na vánočním veletrhu Sběratel, který se bude konat od 20. do 21. listopadu v hotelu Olympik Praha. Je symbolické, že film “Muž z Acapulca” měl premiéru ve francouzských kinech 23. listopadu.

Výtvarníka Romana Sedláka můžete potkat na vánočním veletrhu Sběratel osobně, v sobotu 20. 11. od 14:00 hod. bude mít přímo ve výstavním sále autogramiádu. 

Sběratelská bankovka je tištěna na bankovkový papír v tiskárně cenin a vychází ve dvou sériích.

Série A01, jež vychází v nákladu 500 ks, je určena pouze pro členy Klanu sběratelů, kteří ve čtvrtek 18. 11. obdrží e-mailem voucher, na který mohou bankovku přímo na vánočním veletrhu Sběratel zakoupit. Cena je 100 Kč / kus.

Série A02, emitovaná v počtu 1 000 kusů, je určena k volnému prodeji na vánočním veletrhu Sběratel. Cena je 100 Kč. Ze série A02 jdou čísla 1 – 200 do prodeje ve speciálním dárkovém folderu. Bankovka s folderem stojí 250 Kč.

Další sběratelská bankovka ze série “Bájné země filmového plátna veletrhu Sběratel” vyjde k vánočnímu veletrhu Sběratel 2022, který se uskuteční v Praze od 19. do 20. listopadu 2022. 

red, foto: veletrh Sběratel

VELETRHY SBĚRATEL

VSTUPTE

SBERATEL
FAIRS

ENTER

MESSEN
SBERATEL

BETRETEN

Sběratelské aukce

VYHLEDAT DALŠÍ AUKCE

Sběratelské akce

Tipy pro sběratele

 • Muzeum Kouzlo starých časů

  Muzeum se sbírkou historických oděvů a doplňků z roku 1850 - 1930.

  Praha - Zbuzany, Hlavní město Praha

  www.kouzlostarychcasu.cz/...
 • Muzeum historických motocyklů a jízdních kol

  Muzeum se sbírkou historických motocyklů.

  Kašperské hory, Plzeňský kraj

  www.sumava.net/khory/motomuzeum/...
 • Muzeum hodin

  Muzeum se sbírkou starožitných hodin.

  Klášterec nad Ohří, Ústecký kraj

  www.muzeumhodin-kno.cz/...
 • Apple Muzeum Praha

  Muzeum s největší sbírkou produktů od Applu přímo v centru Prahy.

  Praha 1 - Staré město, Hlavní město Praha

  www.applemuseum.com/cs/...
VYHLEDAT DALŠÍ TIPY

Štítky