VELETRHY SBĚRATEL

VSTUPTE

SBERATEL
FAIRS

ENTER

MESSEN
SBERATEL

BETRETEN

Fiktivní bankovka k filmu „Muž z Acapulca“ zahajuje novou sběratelskou řadu „Bájné země filmového plátna“. Pro členy Klanu sběratelů je připravena zvláštní série

Sberatel.info

15. listopadu, 2021

“Bájné země filmového plátna” představují fiktivní bankovky ze států, které se objevují jen ve slavných filmech. Vydává ji pro radost sběratelům a filmovým fandům mezinárodní veletrh Sběratel. První fantaskní bankovkou je “1 000 000 venetos Republiky Marina Veneta” z komedie “Muž z Acapulca” (v originále Le Magnifique). V prodeji bude na vánočním veletrhu Sběratel.

Jeden z nejoblíbenějších filmů s Jean-Paulem Belmondem, který zde vytvořil nezapomenutelnou dvojici s Jacqueline Bissetovou, natočil v roce 1973 ve francouzsko-italské koprodukci režisér Philippe de Broca.

Republica Marina Veneta je země pravděpodobně někde v jižní Americe, kde moc drží pevně v rukou zločinný režim za pomoci nelítostné tajné služby v čele s prohnaným šéfem Karpofem. Jeho rivalem na straně dobra je neohrožený agent Bob Saint-Clair v podání Jean-Paul Belmonda, který se s pomocí půvabné kolegyně Arianny (Jacqueline Bissetová) snaží zmařit Karpofovi jeho zločinné plány…

Autorem bankovky je výtvarník Roman Sedlák, který do její podoby promítl řadu motivů přímo z filmu. Bankovka je současně poctou Jean-Paul Belmondovi, který letos v 88 letech zemřel. Datum jeho narození připomíná zkratka J-P-B 090433. 

Zadní strana filmové bankovky má pokaždé stejnou grafickou podobu, jen její podklad vždy odkazuje k aktuálnímu filmu. 

První fiktivní bankovka ze série “Bájné země filmového plátna veletrhu Sběratel” má premiéru na vánočním veletrhu Sběratel, který se bude konat od 20. do 21. listopadu v hotelu Olympik Praha. Je symbolické, že film “Muž z Acapulca” měl premiéru ve francouzských kinech 23. listopadu.

Výtvarníka Romana Sedláka můžete potkat na vánočním veletrhu Sběratel osobně, v sobotu 20. 11. od 14:00 hod. bude mít přímo ve výstavním sále autogramiádu. 

Sběratelská bankovka je tištěna na bankovkový papír v tiskárně cenin a vychází ve dvou sériích.

Série A01, jež vychází v nákladu 500 ks, je určena pouze pro členy Klanu sběratelů, kteří ve čtvrtek 18. 11. obdrží e-mailem voucher, na který mohou bankovku přímo na vánočním veletrhu Sběratel zakoupit. Cena je 100 Kč / kus.

Série A02, emitovaná v počtu 1 000 kusů, je určena k volnému prodeji na vánočním veletrhu Sběratel. Cena je 100 Kč. Ze série A02 jdou čísla 1 – 200 do prodeje ve speciálním dárkovém folderu. Bankovka s folderem stojí 250 Kč.

Další sběratelská bankovka ze série “Bájné země filmového plátna veletrhu Sběratel” vyjde k vánočnímu veletrhu Sběratel 2022, který se uskuteční v Praze od 19. do 20. listopadu 2022. 

red, foto: veletrh Sběratel

VELETRHY SBĚRATEL

VSTUPTE

SBERATEL
FAIRS

ENTER

MESSEN
SBERATEL

BETRETEN

Sběratelské aukce

VYHLEDAT DALŠÍ AUKCE

Sběratelské akce

 • Auto-moto-antik sběratelská burza Tchořovice

  Největší akce svého druhu v Jižních Čechách.

  27.08.2022 - 27.08.2022

  Tchořovice u Blatné, Česká republika

  www.burzatchorovice.cz/...
 • Auto-moto-antik sběratelská burza Tchořovice

  Největší akce svého druhu v Jižních Čechách.

  24.09.2022 - 24.09.2022

  Tchořovice u Blatné, Česká republika

  www.burzatchorovice.cz/...
 • Veletrh Collecta Lublaň

  Největší veletrh sběratelství ve Slovinsku.

  27.09.2022 - 29.09.2022

  Lublaň, Slovinsko

  https://collecta.si/en/h...
 • Stampex Londýn

  Největší filatelistický veletrh ve Velké Británii.

  28.09.2022 - 01.10.2022

  Londýn , Spojené království (Velká Británie)

  https://www.stampexinter...
VYHLEDAT DALŠÍ AKCE

Tipy pro sběratele

 • Minipivovar a hotel Belveder s pivovarnickým muzeem

  Přijeďte ochutnat železnorudské pivo do hotelu, jehož majitel je velkým přítelem Klubu sběratelů kuriozit a tím i všech sběratelů.

  Železná Ruda, Plzeňský kraj

 • Muzeum lázeňských pohárků

  "V současné době vystavujeme zhruba 1850 kusů pohárků, které byly vyrobeny mezi lety 1780 a 1960 s tím, že naprostá většina té sbírky pochází z let 1800 až 1945. Vystavujeme je v šesti místnostech celkem na 480 čtverečných metrech," popisuje expozici lázeňských pohárků průvodce Lukáš Lojín. Pohárky jsou převážně porcelánové, ale muzeum ukazuje také pohárky ze skla, cínu, plastu, ze stříbra nebo z kameniny. Návštěva muzea stojí 75 korun.

  Loket, Karlovarský kraj

 • Technické muzeum v Brně

  Muzeum, které se zaobírá technikou od hodinových součástek až po letadla.

  Brno, Jihomoravský kraj

  www.technicalmuseum.cz/...
 • Muzeum turistických známek

  Muzeum se sbírkou českých turistických známek.

  Janovice u Rýmařova, Moravskoslezský kraj

  https://www.turisticke-znamky.cz/ic-muze...
VYHLEDAT DALŠÍ TIPY

Štítky