VELETRHY SBĚRATEL

VSTUPTE

SBERATEL
FAIRS

ENTER

MESSEN
SBERATEL

BETRETEN

Muzeum ve Vysokém Mýtě získalo autobus Karosa z roku 1969. Možná se v něm brzy projedete

Sberatel.info

31. října, 2022

Regionální muzeum ve Vysokém Mýtě koupilo autobus Škoda 706 RTO LUX z místního podniku Karosa z roku 1969. Doplní již dříve získané exponáty. Prodejní cena autobusu byla 4,5 milionu korun.

“V našich sbírkách už máme autobusy Karosa typů Š 11, 700, 900 a HD 12 a s uvedeným vozem Škoda 706 RTO LUX bude vývojová řada základních typů autobusů Karosa ucelená,“ uvedl ředitel muzea Jiří Junek.

Autobus byl nabízen k prodeji jako plně funkční, s platným technickým průkazem i registrační značkou. Bude jej tak možné nejen okamžitě vystavovat, ale také využívat při různých retro akcích nejen v Pardubickém kraji. „Vzhledem k tomu, že se jednalo o unikátní možnost pořídit tento autobus pro naši organizaci, rozhodli jsme se navýšit příspěvek do fondu investic muzea tak, aby ho organizace mohla zakoupit.” uvedl hejtman Martin Netolický (3PK/ČSSD).

Autobus je ve velmi dobrém stavu, plně funkční, s dohledatelnou a prověřenou historií. „Podle dochovaných výrobních čísel se jedná o výrobek vysokomýtského národního podniku Karosa, který byl dodán národnímu podniku Silnice v Hradci Králové – závod Chrudim v roce 1970. K autobusu je i celá řada náhradních dílů včetně motoru po generálce,” uvedl náměstek hejtmana pro oblast kultury Roman Línek (Koalice pr Pardubický kraj).

Muzeum v současné době přechovává autobusy v různých pronajatých garážích. V budoucnu by mělo ve Vysokém Mýtě vzniknout specializované Technické muzeum, pro sbírky automobilů a další velké exponáty bude na depozitáře a výstavní prostory přestavěna část areálu bývalé střední zemědělské školy v Poplerově ulici.

ČTK, foto: pardubickykraj.cz

VELETRHY SBĚRATEL

VSTUPTE

SBERATEL
FAIRS

ENTER

MESSEN
SBERATEL

BETRETEN

Sběratelské aukce

 • Bohužel, žádné aukce pro obor numismatika nebyly nalezeny.

VYHLEDAT DALŠÍ AUKCE

Sběratelské akce

Tipy pro sběratele

 • Minipivovar a hotel Belveder s pivovarnickým muzeem

  Přijeďte ochutnat železnorudské pivo do hotelu, jehož majitel je velkým přítelem Klubu sběratelů kuriozit a tím i všech sběratelů.

  Železná Ruda, Plzeňský kraj

 • Letecké muzeum Metoděje Vlacha

  Muzeum se sbírkou létajících i statických letadel.

  Mladá Boleslav, Středočeský kraj

  www.letecke-muzeum-metodeje-vlacha.cz/...
 • Motocyklové a technické muzeum

  Muzeum se sbírkou motocyklů.

  Netvořice, Středočeský kraj

  www.veterankalendar.cz/index.php?id=5&am...
 • Vlastivědné muzeum v Olomouci

  1 000 000 sbírkových předmětů nejen ze střední Moravy na jednom místě.

  Olomouc, Olomoucký kraj

  www.vmo.cz
VYHLEDAT DALŠÍ TIPY

Štítky