VELETRHY SBĚRATEL

VSTUPTE

SBERATEL
FAIRS

ENTER

MESSEN
SBERATEL

BETRETEN

V Buenos Aires otevřeli bar-muzeum se čtyřmi tisíci whisek, zřejmě jde o rekord

Sberatel.info

28. července, 2022

Čtyři tisíce různých lahví whisky včetně jedné od královny Alžběty II. má v baru, který je zároveň muzeem, Argentinec Miguel Angel Reigosa v Buenos Aires.

Jeho podnik se otevřel po dvouleté uzavírce způsobené pandemií a oslavy trvaly čtyřicet dní.

Během oslav měli také do Muzea whisky v argentinské metropoli přijet zástupci Guinnessovy knihy rekordů. Čtyři tisíce různých whisek je totiž zřejmě světový rekord. Podle deníku Clarín má zatím nejvíce whisek (3354) v nabídce Skot Derek Mather. 

V Guinnessově knize rekordů je jako bar s největší nabídkou tohoto nápoje zapsán od ledna 2019 The Whiskey House z amerického San Diega, který v době zápisu měl pro návštěvníky 2467 různých whisek.

Muzeum whisky v Buenos Aires ale nejsou jen vitríny s vzácnými druhy tohoto destilátu. V přízemí je obchod, kde si návštěvníci mohou koupit lahev svého oblíbeného alkoholického nápoje. V prvním patře se koná degustace nejlepších značek a ve druhém je vlastní muzeum.

Každá z lahví v tomto muzeu má svou historii, některé majitel koupil na cestách, některé v aukcích, jiné dostal jako dárek. 

Za svou nejcennější považuje whisky Royal Salute 62 Gun. “Dostal jsem ji od královny Alžběty II. na oslavě jejích narozenin v roce 2010,” řekl Reigosa, jehož sbírka zahrnuje většinou whisky skotské, má ale například i japonské či tasmánské.

Za sbírku Reigosovi nabízeli miliony dolarů, on to ale odmítl, protože whisky je jeho život. “Whisky mi hodně dala, otevřela mi dveře do všech stran. Díky ní jsem například poznal lidi, které mě nikdy nenapadlo, že potkám. Řada z nich jsou mí přátelé, například (herec) Viggo Mortensen, s nímž máme pro whisky stejnou vášeň,” řekl argentinský podnikatel.

ČTK, JJ, foto: bonvivantargentina.com

VELETRHY SBĚRATEL

VSTUPTE

SBERATEL
FAIRS

ENTER

MESSEN
SBERATEL

BETRETEN

Sběratelské aukce

 • Bohužel, žádné aukce pro obor numismatika nebyly nalezeny.

VYHLEDAT DALŠÍ AUKCE

Sběratelské akce

Tipy pro sběratele

 • Moravské zemské muzeum

  Muzeum s numismatickou sbírkou.

  Brno, Jihomoravský kraj

  www.mzm.cz/numismaticke-oddeleni/...
 • Regionální muzeum Skuteč

  Regionální muzeum se stálou expozicí obuvi a kamenictví.

  Skuteč, Pardubický kraj

  https://muzeum.skutec.cz/...
 • Muzeum hygieny

  Muzeum se sbírkou historických nočníků.

  Praha, Hlavní město Praha

  muzeumnocniku.cz/cs/uvod...
 • Retro Auto Muzeum Strnadice

  Muzeum automobilů ve Strnadicích na Benešovsku, zaměřené na poválečné vozy především ze zemí někdejšího východního bloku.

  Strnadice, Středočeský kraj

  www.retroautomuzeum.com...
VYHLEDAT DALŠÍ TIPY

Štítky