VELETRHY SBĚRATEL

VSTUPTE

SBERATEL
FAIRS

ENTER

MESSEN
SBERATEL

BETRETEN

Veletrh Sběratel letos čeká rekordní návštěvu, do prodeje půjde mimo jiné sběratelská bankovka s Janem Saudkem nebo nejdelší známka světa

Sberatel.info

1. září, 2023

Největší setkání sběratelů ve střední a východní Evropě bude letos ještě větší. Přijede o 20 % více vystavovatelů než v minulých letech a organizátoři očekávají také větší návštěvnost. Na veletrhu bude mít premiéru sběratelská bankovka s Janem Saudkem, investiční mince Český lev s hologramem a dorazí i slavná „četnická kachna“ Citroën 2CV, který na veletrhu oslaví 75. narozeniny.

Přesně 35 vystavovatelů, kteří se v Praze představí vůbec poprvé, hlásí letošní ročník mezinárodního veletrhu Sběratel. Přidají se tak k více než dvěma stovkám firem, jež se na výstaviště PVA Expo vracejí pravidelně. Sběratel tam letos proběhne v termínu od 8. do 9. září. Do Prahy přivezou poštovní známky, mince, medaile, bankovky, pohlednice, historické cenné papíry a další sběratelský materiál.

„Na veletrh každý rok míří na 10 000 návštěvníků, z toho více než třetina z ciziny. Letos čekáme  návštěvu ještě trochu větší. Covid, válka a inflace obrací pozornost ke sběratelství jako investici čím dál většího počtu Čechů,“ říká Jindřich Jirásek, ředitel veletrhu.

Sběratele se účastní významní dealeři a aukční domy z domova i ze zahraničí. Po pandemii se do České republiky vrací například čínská mincovna China Gold Coin Group, vůbec poprvé se bude na veletrhu vlastní expozicí prezentovat Státní tiskárna cenin. Po delší odmlce se Sběratele účastní poštovní správa a mincovna z Vatikánu. V Praze plánuje v premiéře uvést novou emisi papežských mincí.

Veletrh tradičně provází bohatý doprovodný program. Mimo jiné na něm bude možné koupit 0 euro souvenirovou bankovku věnovanou fotografu Janu Saudkovi, která tak doplní žádané sběratelské bankovky s Karlem Gottem, Jiřinou Bohdalovou nebo skupinou Olympic vydané v minulosti.

Dorazí Ondřej Moravec i „gastrosběratel“ Roman Vaněk

První den veletrhu přijde osobně uvést novou dopisnici České pošty ze série „Legendy“ Ondřej Moravec, nejúspěšnější český biatlonista historie. Po plánované autogramiádě vystřídá stříbrného olympionika z her v Soči 2014 přední popularizátor gastronomie a sběratel Roman Vaněk.

Zakladatel Pražského kulinářského institutu, autor oblíbených kuchařek, scénárista, moderátor a průvodce rozhlasových Dějin kuchyně, TV pořadů Peklo na talíři, Jídlo s.r.o., Zmlsané dějiny, Rozum v troubě.., je majitelem největší tuzemské sbírky jídelních lístků, historických kuchařek a řady rarit, které se vážou právě ke gastronomii. Na veletrhu bude možné z jeho sbírek vidět mimo jiné výběr vzácných restauračních menu, včetně tří nejstarších tištěných u nás.

Světovou premiérou je chystané vystavení unikátní kolekce nejmenších kuchařských knih na světě z Vaňkovy sbírky. Do zmíněné celosvětové kolekce patří i dvě Vaňkovy česky psané mini-knihy. Tedy kuchařky v provedení „světová miniatura.“ „Několik ručně vázaných, certifikovaných a autory signovaných exemplářů jsme alokovali pro volný prodej sběratelům,“ potvrdil Roman Vaněk.

Česká pošta k výstavě přichystala příležitostnou dopisnici „Gastronomie na známkách“ s výběrem českých „gastroznámek“, které doplňuje citát Romana Vaňka a grafický motiv z historického menu, jehož autorem je Alfons Mucha.

Slavnou „četnickou kachnu“ přijdou pokřtít dámy, které s ní letos plánují vyrazit na Rallye Dakar

Slavný Citroën 2CV slaví 75 let a veletrh Sběratel k této události přichystal přítiskový známkový list s motivem legendární „kachny“. Jeho autorem je výtvarník Roman Sedlák, který stejný motiv připravil i pro oblíbenou „0 euro“ sběratelskou bankovku.

V sobotu ji přijde na veletrh pokřtít automobilová závodnice Bára Holická se svou spolujezdkyní Lucií Engovou, sestrou našeho jediného pilota F1 Tomáše Engeho. Obě dámy plánují právě s Citroënem 2CV vyrazit na nadcházející Rallye Dakar v kategorii Classic. Na veletrhu Sběratel bude k vidění také jejich chystaný závodní speciál.

Velkým lákadlem pro širokou veřejnost bude určitě výstava „James Bond na poštovních známkách“. Unikátní sbírka motivů z filmů se slavným agentem 007 na známkách pošt z celého světa, bude veřejně vystavena vůbec poprvé. Známky s Jamesem Bondem pak budou přímo na veletrhu v prodeji.  

Britské známky s Jamese Bondem můžete na veletrhu koupit na stánku sberatelshop.cz č. 302.

Nejdelší známka světa bude v prodeji na veletrhu Sběratel!

Na stánku Kyrgyzské pošty si budou návštěvníci moct koupit známku, jež je se svou šířkou 184 mm oficiálně nejdelší poštovní známkou na světě. Představuje pohoří Chaar-Tash, Toguz-Toro Tract a vesnici Kazarman. Kyrgyz Express Post vydala známku, kterou doplňuje i zajímavá obálka prvního dne (FDC) v roce 2022 k “Mezinárodnímu roku udržitelného rozvoje hor”.

Tvůrce 0 euro souveniru uvádí nový sběratelský koncept tzv. Love Card

Velkou novinkou na veletrhu Sběratel bude představení nového konceptu LOVE CARD, který pochází od tvůrce úspěšného konceptu Euro Souvenir, Richarda Failla.

V případě Love Card má jít o moderní koncept pohlednice jako suvenýru, který vytváří pouto k navštívenému místu prostřednictvím fráze, která je tak často používána po celém světě: I LOVE PARIS, I LOVE NY…

Stejně jako koncept Euro Souvenir i Love Card vyrábí společnost Oberthur, která se zabývá tiskem bankovek a platidel. Love Card tedy není vytištěna na obyčejném papíře, ale opět na hodnotném papíře, jak je tomu obvykle u bankovek. Pro účely tohoto konceptu pořídila společnost Oberthur do svého portfolia zcela nový stroj, který zvládne i plnobarevný tisk nízkonákladových sérií. A právě tato plnobarevná edice bude poprvé představena na veletrhu Sběratel.

Love Card obsahuje i některé ochranné prvky používané na bankovkách nebo jiných ceninách. Patří mezi ně například hmatové označení, ochranné prvky proti UV záření, bezpečnostní pozadí, číslovač a sériové číslo, které má každá emise své vlastní, což opět činí Love Card velmi zajímavou pro sběratele.

Love Card  bude v prodeji na stánku společnosti Nunofia, kde bude možné koupit rovněž první slovenskou Love Card s Muzeem SNP.  Vedle toho si budou moci sběratelé doplnit své sbírky o starší i novější edice Euro suvenýrů vydaných v České republice, na Slovensku, v Maďarsku a Polsku.

Po turistických žetonech připomínajících mince a po konceptu 0 Euro Souvenir připomínajícím bankovky završuje LOVE CARD pomyslnou sběratelskou trilogii, přičemž hlavní myšlenku čerpá z oblasti filatelie. Obsahuje totiž grafické prvky pohlednice, poštovní známky a obálky letecké pošty, zpracované v neoretro designu. Na zadní straně může návštěvník navíc vyznačit datum návštěvy daného místa a otisknout razítko LOVE CARD.

Čechy investice do mincí nebo poštovních známek zajímají čím dál víc

Česká mincovna uvede na sběrateli v premiéře novou podobu své úspěšní investiční mince Český lev s hologramem. Investiční mince „Český lev“ se v Jablonci nad Nisou razí od roku 2017, kdy měla premiéru právě na veletrhu Sběratel, a za tu dobu si je oblíbili investoři v České republice i zahraničí.

V sobotu 9. září bude veletrh provázet osmý ročník konference Trading Expo & Alternativní investice a vedle automobilových veteránů, bankovek, drahých kamenů, autogramů, nemovitostí nebo akcií se bude zabývat třeba investicemi do poštovních známek.

Souběžně s veletrhem Sběratel probíhá na výstavišti také veletrh Minerály a drahé kameny a v sobotu 9. září akce zaměřená na sběratele gramofonových desek a hudebních memorabilií Vinyl & Stereo Expo.

K dispozici budou na veletrhu opět oblíbené služby bezplatného oceňování sbírek, které nabízí Komise znalců Svazu českých filatelistů, Česká numismatická společnost, Puncovní úřad, Muzeum cenných papírů, Klub sběratelů kuriozit, Klub sběratelů telefonních karet nebo soudní znalec v oblasti mineralogie x. I letos je rozšíří Klub sběratelů autogramů nebo Antik Kureš (starožitnosti).

Kompletní doprovodný program najdete na webových stránkách www.sberatel.info, kompletní program konference na www.tradingexpo.cz

VELETRHY SBĚRATEL

VSTUPTE

SBERATEL
FAIRS

ENTER

MESSEN
SBERATEL

BETRETEN

Sběratelské aukce

 • Bohužel, žádné blížící se aukce nebyly nalezeny.

VYHLEDAT DALŠÍ AUKCE

Sběratelské akce

 • Army Fest Kroměříž

  Prodejní výstava historického a moderního vojenství.

  23.06.2024 - 23.06.2024

  Kroměříž, Česká republika

  www.hobbyvystaviste.cz...
 • Mezinárodní numismatický veletrh Madrid 2024

  První ročník numismatické akce s mezinárodními ambicemi.

  26.06.2024 - 29.06.2024

  Madrid, Španělsko

  https://eventonumismatic...
 • Brno Grand Prix Revival

  Vozy Grand Prix, formule, prototypy, cestovní vozy

  13.07.2024 - 13.07.2024

  Brno, Česká republika

  www.brnogp.cz
 • Heulos burza Jihlava

  Bleší trh všech věci.

  20.07.2024 - 20.07.2024

  Jihlava, Česká republika

  https://www.burzajihlava...
VYHLEDAT DALŠÍ AKCE

Tipy pro sběratele

 • Martina Krupičková – obrazy

  Kouzelné obrazy malířky, kterou fascinuje světlo a perspektiva a má překvapivě vedle tematiky měst a přírody ráda také dopravní prostředky na romantickém hradě v Ledči nad Sázavou. Skvělý tip na výlet pro celou rodinu i sběratele umění! šanci máte od 3. do 30. července.

  Ledeč nad Sázavou , Vysočina

  www.martinakrupickova.com...
 • Muzeum vah

  Muzeum se sbírkou kuchyňských vah.

  Humpolec, Vysočina

  www.muzeumvahy.nafotil.cz/...
 • Muzeum historických motocyklů v Železné Rudě

  Muzeum s bohatými sbírkami a pobočkou v Bečově nad Teplou

  Železná ruda, Plzeňský kraj

 • Muzeum obrněné techniky

  Muzeum se sbírkou tanků a obrněných vozů.

  Smržovka, Liberecký kraj

  tankysmrzovka.cz/
VYHLEDAT DALŠÍ TIPY

Štítky