VELETRHY SBĚRATEL

VSTUPTE

SBERATEL
FAIRS

ENTER

MESSEN
SBERATEL

BETRETEN

Na veletrhu Minerály a drahé kameny budou v prodeji tisíce unikátů

Sberatel.info

8. února, 2023

Co kámen, to originál, neexistují dva stejné, a to platí také o autorských špercích. Minerály a drahé kameny, největší prodejní veletrh v Praze, se uskuteční od 18. do 19. února v hotelu Olympik.

Největší pražská jarní akce zaměřená na minerály, drahé kameny, zkameněliny, autorské šperky a věci pro vlastní tvoření přivítá více než 80 prodejců z celé České republiky i ze zahraničí. Nebude chybět oblíbené oceňování a posuzování kamenů a šperků, které mohou donést sami návštěvníci.

Rád bych si na ten zub sáhnul, ale co když mě to kousne…?! Největší výběr zkamenělin z celého světa najdete na jednom místě jen na veletrhu Minerály a drahé kameny.

„Doplnili jsme finančně nenáročné vzorky pro začínající sběratele, vzácné minerály pro specialisty a díky novým vzorkům zlata a ametystů z Namibie, spinelům a topazů z Barmy, dioptasu z Konga, sperryllitů z Ruska dokážeme uspokojit i náročnější sběratele,“ vzkazuje návštěvníkům vystavovatel Jiří Špalek, u kterého je možné vidět jednu z nejpestřejších nabídek minerálů v České republice.

„Šperky od rockerky“ znají dnes tisíce fanynek autorských šperků. Věra Slaninová totiž vyrábí šperky už sedmým rokem. Chtěla tvořit něco krásného, nakonec ji nadchlo cínování a spolu s láskou ke kamenům se stalo její velkou vášní. A koníček nakonec přerostl v milovanou práci. „Šperky od rockerky“, které bude nabízet na veletrhu, jsou vyrobeny z mědi a zdravotně nezávadného cínu technikou Tiffany.

K vidění bude nuummit – kámen kouzelníků i raritní vltavíny

U Přemysla Duška najdou už tradičně návštěvníci sbírkové a raritní vltavíny. Rád určí pravost, cenu a kvalitu vltavínů, které sami přinesou, a v případě, že vltavín bude pěkný, vystaví na něj hodnotící certifikát.

Ludmila Krystal Benešová, která na Minerálech a drahých kamenech vystavuje už po několikáté,  vytváří měděné šperky s drahými kameny, polodrahokamy a přírodními materiály. Každý šperk je ve finální podobě galvanizován jemnou vrstvou mědi. Šperky jsou vyráběny ručně, jsou unikátní a nelze vytvořit dva stejné.

Minerály, drahé kameny, zkameněliny i originální autorské šperky od více než osmdesáti prodejců z ČR i zahraničí najdete od 18. do 19. února na veletrhu Minerály a drahé kameny v pražském hotelu Olympik.

Nuummit – kámen kouzelníků bude možné koupit na veletrhu Minerály a drahé kameny u Petra Sztacha. Nuummit znamená v grónštině “pocházející z Nuuku” a je to obchodní označení grónské horniny jež se nachází v okolí města Nuuk.

Petr a Michaela Mošnovi připravili pro veletrh Minerály a drahé kameny zcela nové šperky. Z použitých kamenů budou vynikat akvamarín, turmalín, olivín, kunzit, sluneční kámen, malachit či ametyst. A z minerálů pak oblíbené španělské aragonity.

Prodejci nabídnou šperky osazené přírodními drahokamy, vzorky surové mědi i šachovnici z italského mramoru

„Drahé kameny fascinovaly lidstvo od nepaměti. Drahokamy jsou živé, jejich barvy umí mluvit a řeknou to co slova nedokážou. Náušnice s přírodními drahými kameny kromě zářivých barevných tónů vynikají podle tradice také i léčivými schopnostmi a dokáži pozitivně ovlivnit i povahu své nositelky,“ říká zakladatelka značky Carlo Romani Marie Kolčárková. Na veletrhu Minerály a drahé kameny mohou návštěvníci na jejím stánku vybírat z nepřeberného množství elegantních stříbrných šperků s přírodními drahokamy jako je rubín, safír, modrý topaz, ametyst, peridot a další přírodní kameny.

Vystavovatel Jiří Buriánek přiveze na do hotelu Olympik mimo jiné vzorek surové mědi z Michiganu v USA.  Protože lze jasně ve vzorku vidět „draka“, dostal pracovní název ,,Měděný drak”.

Made with LogoLicious Add Your Logo App

Na prodej ale budou i jiné rarity. František Vorel předvede v premiéře na veletrhu Minerály a drahé kameny malé umělecké dílo pro hravé sběratele. Jeho šachovnice je složena ze dvou druhů mramoru, světlý je italská Carrara a tmavě zelený kubánský serpentin. Jak sám říká, základem úspěchu při její výrobě byla přesnost řezu a následné skládání. Šachy budou doplněny odlévanými figurami ve stylu staré gotiky.

Krásné kameny nemusí stát tisíce! Na veletrhu Minerály a drahé kameny si může založit pěknou sbírku opravdu každý.

Stejně jako v minulých letech mají děti a mládež do 18 let vstup na veletrh zdarma. Nebudou chybět ani oblíbené dílničky pro děti i dospělé, na kterých si bude možné vyrobit vlastní drátovaný šperk. Povede je naše přední tvůrkyně drátěných šperků, která tvoří pod jménem Monsterance. 

Více informací na www.veletrhmineralu.cz.

VELETRHY SBĚRATEL

VSTUPTE

SBERATEL
FAIRS

ENTER

MESSEN
SBERATEL

BETRETEN

Sběratelské aukce

 • numismatika

  Macho a Chlapovič

  31. aukce mincí, medailí, bankovek a vyznamenání.

  20.10.2023 - 20.10.2023

  Praha

  machochlapovic.com/cz...
 • numismatika

  Antium Aurum

  Velká numismatická sálová aukce s live bidding.

  10.11.2023 - 10.11.2023

  Praha

  www.antiumaurum.cz
VYHLEDAT DALŠÍ AUKCE

Sběratelské akce

 • Mezinárodní entomologický výměnný den a výstava

  Výstava a prodej brouků, motýlů, pavouků, strašilek a plazů z celého světa.

  06.10.2023 - 07.10.2023

  Praha , Česká republika

 • Filatelistický veletrh Ulm

  Tradiční veletrh přesunutý ze Sindelfingenu do Ulmu.

  26.10.2023 - 28.10.2023

  Ulm, Německo

  https://www.briefmarken-...
 • Veronafil podzim

  Největší veletrh v Itálii zaměřený na všechny sběratelské obory.

  17.11.2023 - 19.11.2023

  Verona, Itálie

  https://www.veronafil.i...
VYHLEDAT DALŠÍ AKCE

Tipy pro sběratele

 • Jihočeské muzeum

  Muzeum s numismatickou sbírkou.

  České Budějovice, Jihočeský kraj

  www.muzeumcb.cz/jihoceske-muzeum/sbirky-...
 • Národní technické muzeum

  Největší technické sbírky v České republice pod jednou střechou.

  Praha, Hlavní město Praha

  www.ntm.cz
 • Muzeum Českého ráje v Turnově

  Muzeum, které musí navštívit všichni fandové mineralogie a horolezectví.

  Turnov, Liberecký kraj

  https://www.muzeum-turnov.cz/kde-nas-naj...
 • Muzeum kuriozit a fotografií

  Majitelé muzea shromáždili tisíce předmětů z cest po světě bez ohledu na hodnotu a uměleckou kvalitu.

  Lezník u Poličky, Pardubický kraj

VYHLEDAT DALŠÍ TIPY

Štítky