VELETRHY SBĚRATEL

VSTUPTE

SBERATEL
FAIRS

ENTER

MESSEN
SBERATEL

BETRETEN

Bohatý aukční listopad: Budou se dražit šperky Marie Antoinetty i šaty Amy Winehouseové

Sberatel.info

20. října, 2021

Aukční síň Christie’s bude v listopadu dražit dva diamantové náramky, které kdysi patřily francouzské královně Marii Antoinettě. Hodnotu šperků, do nichž je zasazeno 112 briliantů, odhaduje na dva až čtyři miliony švýcarských franků (48 až 95 milionů korun), zároveň ale očekává, že cena se může vyšplhat mnohem výše.

Dvojici náramků se třemi řadami diamantů zakoupila francouzská panovnice, dcera rakousko-uherské císařovny Marie Terezie, v roce 1776. Zaplatila za ně ohromnou částku 250.000 tehdejších liver, kterou uhradila částečně drahokamy ze své klenotnice a částečně z fondů svého manžela, krále Ludvíka XVI.

„Je pro nás privilegium, že můžeme nabídnout tyto jedinečné a zcela výjimečné náramky, které budou lákat zájemce z celého světa. Víme z uplynulých aukcí, že trhu se šperky s aristokratickým původem se daří nesmírně dobře,” uvedl François Curiel z Christie’s.

Šperky se zachovaly díky tomu, že je královna, tehdy vězněná v Tuilerijském paláci, v roce 1791 poslala hraběti Mercy-Argenteau, který byl rakouským velvyslancem ve Francii a úřadoval v Bruselu. Poté, co královna skončila v roce 1794 na popravišti, náramky získala její dcera Marie Terezie Šarlota známá pod přídomkem Madame Royale.

Do dražby míří šaty zesnulé zpěvačky Winehouseové z jejího posledního koncertu

V Kalifornii se pak budou v listopadu dražit šaty, které na sobě měla zpěvačka Amy Winehouseová na posledním koncertě, který odehrála před svou smrtí. Černozelené šaty, které navrhla kamarádka zesnulé hudebnice Naomi Perryová, by se mohly prodat za 15.000 až 20.000 dolarů (330.000 až 430.000 korun). Zpěvačka, kterou nejvíce proslavilo druhé album Back to Black a hit Rehab, zemřela ve věku 27 let v červenci 2011 na otravu alkoholem.

Fanoušci Winehouseové budou mít také možnost pořídit si její knihy, gramofonové desky či kabelky. Aukce se má konat 6. až 7. listopadu v Beverly Hills.

Společnost Julien’s Auction, která dražbu pořádá, v New Yorku od pondělí vystavuje výběr z více než 800 šatů, korzetů, kalhot, šortek, bot, kousků spodního prádla, brýlí, hudebních nástrojů, knih a desek, jejichž celkovou hodnotu odhaduje na více než dva miliony dolarů (přes 50 milionů korun).

Winehouseovou během krátkého působení na popové scéně proslavily možná stejně jako hudba její osobní problémy a konfrontace s reportéry bulvárních médií. O svých zkušenostech s drogami a alkoholem často zpívala ve svých písních.

Svůj poslední koncert odehrála v červnu 2011 v srbském Bělehradě, kde ji z pódia vypískali fanoušci poté, co byla očividně pod vlivem alkoholu. Winehouseová následně zrušila své turné a o měsíc později zemřela. Rodačka z Londýna získala celkem šest cen Grammy a v roce 2013 se stala prvním umělcem posmrtně nominovaným na cenu Brit Award.

ČTK, JJ, foto Christie´s, Julien’s Auction a Wikipedia

VELETRHY SBĚRATEL

VSTUPTE

SBERATEL
FAIRS

ENTER

MESSEN
SBERATEL

BETRETEN

Sběratelské aukce

VYHLEDAT DALŠÍ AUKCE

Sběratelské akce

 • Auto-moto-antik sběratelská burza Tchořovice

  Největší akce svého druhu v Jižních Čechách.

  27.08.2022 - 27.08.2022

  Tchořovice u Blatné, Česká republika

  www.burzatchorovice.cz/...
 • Auto-moto-antik sběratelská burza Tchořovice

  Největší akce svého druhu v Jižních Čechách.

  24.09.2022 - 24.09.2022

  Tchořovice u Blatné, Česká republika

  www.burzatchorovice.cz/...
 • Veletrh Collecta Lublaň

  Největší veletrh sběratelství ve Slovinsku.

  27.09.2022 - 29.09.2022

  Lublaň, Slovinsko

  https://collecta.si/en/h...
 • Stampex Londýn

  Největší filatelistický veletrh ve Velké Británii.

  28.09.2022 - 01.10.2022

  Londýn , Spojené království (Velká Británie)

  https://www.stampexinter...
VYHLEDAT DALŠÍ AKCE

Tipy pro sběratele

 • Poštovní muzeum

  Muzeum se sbírkou poštovních kočárů a saní.

  Vyšší Brod, Jihočeský kraj

  https://www.postovnimuzeum.cz/cs/expozic...
 • Železniční muzeum a výtopna

  Muzeum se sbírkou parních lokomotiv.

  Jaroměř, Královéhradecký kraj

  www.vytopnajaromer.cz/...
 • Minipivovar a hotel Belveder s pivovarnickým muzeem

  Přijeďte ochutnat železnorudské pivo do hotelu, jehož majitel je velkým přítelem Klubu sběratelů kuriozit a tím i všech sběratelů.

  Železná Ruda, Plzeňský kraj

 • Muzeum elektrokytar

  Muzeum se sbírkou českých elektrofonických kytar a aparatur.

  Heřmanův Městec, Pardubický kraj

  retrojolana.cz/
VYHLEDAT DALŠÍ TIPY

Štítky