VELETRHY SBĚRATEL

VSTUPTE

SBERATEL
FAIRS

ENTER

MESSEN
SBERATEL

BETRETEN

Vyrazte Západním expresem na výstavu Petra Ptáčka. Bude se na co dívat!

Sberatel.info

22. února, 2023

Nová i starší díla oblíbeného autora poštovních známek Petra Ptáčka můžete nově vidět na průřezové výstavě nazvané „Západní expres“ v galerii Visio Art v Plzni. Výstava potrvá do 31. března.

Mezi novinkami budou především malby na plátno a akvarel. „Návštěvníkům výstavy asi neujdou nová lehce pop-artová díla s námětem amerických policejních aut, čili nějaká přibyla také do malé sbírky kovových modelů…,“ poodhaluje Petr Ptáček vlastní sběratelkou vášeň.

Jak se píše v katalogu výstavy, Petr Ptáček patří do skupiny výtvarných umělců, jejichž specializací je technika, zabývá se vším, co jezdí, plave, létá a má člověkem sestrojený motor.

Stejně jako Kamil Lhoták je samoukem, a stejně jako on dokáže svým technickým zátiším vdechnout jedinečné poetické kouzlo, mírně sentimentální atmosféru, která vnímavého diváka přenese mimo čas a prostor.

Petr Ptáčekmaluje akrylem a olejem, v grafice užívá hlavně techniku litografie, kterou vznikly desítky volných grafických listů, ex libris a novoročenek. Kresby koloruje akvarelem nebo tušemi. 

Právě grafické listy, konkrétně litografie, tisknuté v litografické dílně Martina Boudy (syna Jiřího Boudy a vnuka Cyrila Boudy) tvoří stěžejní část výstavy. „Martin je sám vynikající výtvarník, absolvent u profesora Čepeláka na pražské AVU, takže se umí na litografii dívat ze strany litografa i tvořícího výtvarníka. Pracuje pečlivě, profesionálně, nebojí se vyjádřit svůj výtvarný názor a poradit, což vítám,“ říká Petr Ptáček. Litografická dílna sídlící v Říční ulici v Praze vloni oslavila 111 let nepřetržitého provozu.

Momentálně pracuje Petr Ptáčeknanávrzích budoucích litografií a finišuje novou větší malbu na výstavu. Promýšlí také návrh na známkový aršík, který se chystá na příští rok.

Plzeňská výstav ve Visio Art Gallery bude zahájena 2. března a na vernisáži od 17:00 hod. zahraje jeho kolega a kamarád, grafik Milan Bauer.

„Vedle vystavených děl si návštěvníci, kteří dorazí na vernisáž, budou moci zakoupit pohlednice vydané plzeňským nakladatelem panem Říhou s náměty mých maleb, které rád podepíšu,“ říká Petr Ptáček.

Pokud nebudete moct na vernisáž do Plzně dorazit, potkáte Petra Ptáčka také na autogramiádě 24. března na jarním veletrhu Sběratel v hotelu Olympik Praha. Osobně zde uvede přítiskový devítiblok s motivem legendárního aerodynamického Sidecaru Velorex typ 560, jehož je autorem.

JJ, foto: Visio Art Gallery a archiv

VELETRHY SBĚRATEL

VSTUPTE

SBERATEL
FAIRS

ENTER

MESSEN
SBERATEL

BETRETEN

Sběratelské aukce

 • Bohužel, žádné blížící se aukce nebyly nalezeny.

VYHLEDAT DALŠÍ AUKCE

Sběratelské akce

 • Army Fest Kroměříž

  Prodejní výstava historického a moderního vojenství.

  23.06.2024 - 23.06.2024

  Kroměříž, Česká republika

  www.hobbyvystaviste.cz...
 • Mezinárodní numismatický veletrh Madrid 2024

  První ročník numismatické akce s mezinárodními ambicemi.

  26.06.2024 - 29.06.2024

  Madrid, Španělsko

  https://eventonumismatic...
 • Brno Grand Prix Revival

  Vozy Grand Prix, formule, prototypy, cestovní vozy

  13.07.2024 - 13.07.2024

  Brno, Česká republika

  www.brnogp.cz
 • Heulos burza Jihlava

  Bleší trh všech věci.

  20.07.2024 - 20.07.2024

  Jihlava, Česká republika

  https://www.burzajihlava...
VYHLEDAT DALŠÍ AKCE

Tipy pro sběratele

 • Národní technické muzeum

  Největší technické sbírky v České republice pod jednou střechou.

  Praha, Hlavní město Praha

  www.ntm.cz
 • Muzeum českého karosářství

  Historie karosářství má ve Vysokém Mýtě bohatou tradici. Jejím hlavním představitelem a významným karosářem v našem městě, celém Československu i v zahraničí se stal automobilový designér Josef Sodomka mladší. Byl pokračovatelem rodinné firmy, která se z původní výroby kočárů přeorientovala na produkci špičkových automobilových karoserií. Podnik se pod jeho vedením specializoval nejen na karosování světoznámých značek, ale také na automobily pro významné osobnosti své doby.

  Vysoké Mýto, Pardubický kraj

 • Muzeum Českého ráje v Turnově

  Muzeum, které musí navštívit všichni fandové mineralogie a horolezectví.

  Turnov, Liberecký kraj

  https://www.muzeum-turnov.cz/kde-nas-naj...
 • Muzeum harmonik

  Muzeum se sbírkou klávesových a knoflíkových harmonik.

  Litovel, Olomoucký kraj

  www.muzeumharmonik.estranky.cz/...
VYHLEDAT DALŠÍ TIPY

Štítky