VELETRHY SBĚRATEL

VSTUPTE

SBERATEL
FAIRS

ENTER

MESSEN
SBERATEL

BETRETEN

Vyrazte Západním expresem na výstavu Petra Ptáčka. Bude se na co dívat!

Sberatel.info

22. února, 2023

Nová i starší díla oblíbeného autora poštovních známek Petra Ptáčka můžete nově vidět na průřezové výstavě nazvané „Západní expres“ v galerii Visio Art v Plzni. Výstava potrvá do 31. března.

Mezi novinkami budou především malby na plátno a akvarel. „Návštěvníkům výstavy asi neujdou nová lehce pop-artová díla s námětem amerických policejních aut, čili nějaká přibyla také do malé sbírky kovových modelů…,“ poodhaluje Petr Ptáček vlastní sběratelkou vášeň.

Jak se píše v katalogu výstavy, Petr Ptáček patří do skupiny výtvarných umělců, jejichž specializací je technika, zabývá se vším, co jezdí, plave, létá a má člověkem sestrojený motor.

Stejně jako Kamil Lhoták je samoukem, a stejně jako on dokáže svým technickým zátiším vdechnout jedinečné poetické kouzlo, mírně sentimentální atmosféru, která vnímavého diváka přenese mimo čas a prostor.

Petr Ptáčekmaluje akrylem a olejem, v grafice užívá hlavně techniku litografie, kterou vznikly desítky volných grafických listů, ex libris a novoročenek. Kresby koloruje akvarelem nebo tušemi. 

Právě grafické listy, konkrétně litografie, tisknuté v litografické dílně Martina Boudy (syna Jiřího Boudy a vnuka Cyrila Boudy) tvoří stěžejní část výstavy. „Martin je sám vynikající výtvarník, absolvent u profesora Čepeláka na pražské AVU, takže se umí na litografii dívat ze strany litografa i tvořícího výtvarníka. Pracuje pečlivě, profesionálně, nebojí se vyjádřit svůj výtvarný názor a poradit, což vítám,“ říká Petr Ptáček. Litografická dílna sídlící v Říční ulici v Praze vloni oslavila 111 let nepřetržitého provozu.

Momentálně pracuje Petr Ptáčeknanávrzích budoucích litografií a finišuje novou větší malbu na výstavu. Promýšlí také návrh na známkový aršík, který se chystá na příští rok.

Plzeňská výstav ve Visio Art Gallery bude zahájena 2. března a na vernisáži od 17:00 hod. zahraje jeho kolega a kamarád, grafik Milan Bauer.

„Vedle vystavených děl si návštěvníci, kteří dorazí na vernisáž, budou moci zakoupit pohlednice vydané plzeňským nakladatelem panem Říhou s náměty mých maleb, které rád podepíšu,“ říká Petr Ptáček.

Pokud nebudete moct na vernisáž do Plzně dorazit, potkáte Petra Ptáčka také na autogramiádě 24. března na jarním veletrhu Sběratel v hotelu Olympik Praha. Osobně zde uvede přítiskový devítiblok s motivem legendárního aerodynamického Sidecaru Velorex typ 560, jehož je autorem.

JJ, foto: Visio Art Gallery a archiv

VELETRHY SBĚRATEL

VSTUPTE

SBERATEL
FAIRS

ENTER

MESSEN
SBERATEL

BETRETEN

Sběratelské aukce

 • filatelie

  Aukční dům Flaška

  Poštovní známky, přes 700 položek českých i zahraničních.

  03.06.2023 - 03.06.2023

  Bratislava , Slovensko

  www.filatelie-flaska.cz/...
 • ostatní

  Antikvity Praha

  Historické zbraně, užité umění, obrazy a asiatika.

  03.06.2023 - 03.06.2023

  Praha

  artplus.cz/cs/aukcni-sin...
 • numismatika

  Aurea Numismatika

  109. a 110. sálová aukce, mince, medaile, vyznamenání a papírová platidla.

  03.06.2023 - 03.06.2023

  Praha

  www.aurea.cz/aukce
 • umění

  Aukční dům Zezula

  Starožitnosti a umělecké předměty.

  03.06.2023 - 03.06.2023

  Praha

  www.papilio.cz/
 • umění

  Galerie Pictura

  Aukce výtvarného umění.

  07.06.2023 - 07.06.2023

  Praha

  www.pictura.cz/
VYHLEDAT DALŠÍ AUKCE

Sběratelské akce

 • Filatelistický veletrh Ulm

  Tradiční veletrh přesunutý ze Sindelfingenu do Ulmu.

  26.10.2023 - 28.10.2023

  Ulm, Německo

  https://www.briefmarken-...
 • Veronafil podzim

  Největší veletrh v Itálii zaměřený na všechny sběratelské obory.

  17.11.2023 - 19.11.2023

  Verona, Itálie

  https://www.veronafil.i...
VYHLEDAT DALŠÍ AKCE

Tipy pro sběratele

VYHLEDAT DALŠÍ TIPY

Štítky