VELETRHY SBĚRATEL

VSTUPTE

SBERATEL
FAIRS

ENTER

MESSEN
SBERATEL

BETRETEN

Americký herec Johnny Depp prodá část své sbírky umění

Sberatel.info

21. června, 2016

Americký herec Johnny Depp prodá ve dvou aukcích část své sbírky výtvarného umění, konkrétně devět děl vytvořených v průběhu jediného roku malířem Jeanem-Michelem Basquiatem. Podle aukční síně Christie's, která je bude koncem června v Londýně dražit, může prodej vynést odhadem až 7,5 milionu eur (až 200 milionů Kč). Bulvární média spekulují, že Deppovi výnos z aukce poslouží k finančnímu vypořádání rozvodu s modelkou Amber Heardovou.

Depp podle Christie’s sbírá Basquiatovu tvorbu dlouhodobě a za více než 25 let shromáždil desítku maleb a kreseb. Nyní se rozhodl prodat například plátno s názvem Autoportrét, jehož cenu kunsthistorici odhadují až na 1,5 milionu liber nebo obraz Pork (Vepřové) s cenou až 3,5 milionu liber.

Britské i americké bulvární listy spojují aukci s nedávno zveřejněnou informací o tom, že Depp a jeho druhá manželka chystají rozvod. Aukční síň však v tiskové zprávě uvedla, že prodej se začal připravovat už na začátku letošního roku, tedy dlouho předtím, než pár svůj rozchod oznámil.

Basquiat se do širšího povědomí veřejnosti dostal na konci sedmdesátých let jako malíř graffiti a tento styl poté přenesl i do svých obrazů, na kterých kombinoval štětcovou malbu a sprej. V osmdesátých letech úzce spolupracoval se zakladatelskou osobností amerického pop artu Andy Warholem. V roce 1988 se předávkoval drogami.

VELETRHY SBĚRATEL

VSTUPTE

SBERATEL
FAIRS

ENTER

MESSEN
SBERATEL

BETRETEN

Sběratelské aukce

 • Bohužel, žádné aukce pro obor numismatika nebyly nalezeny.

VYHLEDAT DALŠÍ AUKCE

Sběratelské akce

 • IBRA 2021Essen – zrušeno

  Světová výstava poštovních známek

  06.05.2021 - 09.05.2021

  Essen, Německo

  www.IBRA2021.de
VYHLEDAT DALŠÍ AKCE

Tipy pro sběratele

 • Muzeum obrněné techniky

  Muzeum se sbírkou tanků a obrněných vozů.

  Smržovka, Liberecký kraj

  tankysmrzovka.cz/
 • Muzeum lázeňských pohárků

  "V současné době vystavujeme zhruba 1850 kusů pohárků, které byly vyrobeny mezi lety 1780 a 1960 s tím, že naprostá většina té sbírky pochází z let 1800 až 1945. Vystavujeme je v šesti místnostech celkem na 480 čtverečných metrech," popisuje expozici lázeňských pohárků průvodce Lukáš Lojín. Pohárky jsou převážně porcelánové, ale muzeum ukazuje také pohárky ze skla, cínu, plastu, ze stříbra nebo z kameniny. Návštěva muzea stojí 75 korun.

  Loket, Karlovarský kraj

 • Retroautomuzeum

  Muzeum se sbírkou automobilů z let 1948 - 1989.

  Strbadice u Benešova, Středočeský kraj

  www.retroautomuzeum.com/...
 • Moravské zemské muzeum

  Muzeum s numismatickou sbírkou.

  Brno, Jihomoravský kraj

  www.mzm.cz/numismaticke-oddeleni/...
VYHLEDAT DALŠÍ TIPY

Štítky