VELETRHY SBĚRATEL

VSTUPTE

SBERATEL
FAIRS

ENTER

MESSEN
SBERATEL

BETRETEN

Filmový festival v Karlových Varech – průvodce pro sběratele

Sberatel.info

30. června, 2017

Začíná Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary. Letos již 52. ročník bude zajímavý nejen pro fandy filmu, ale tradičně také pro sběratele. Na co všechno se mohou v týdnu od 30. 6. do 8. 7. těšit?

Největší žně budou mít tradičně lovci autogramů. Na hvězdu filmu Pulp Fiction Umu Thurmanovou si mohou počkat před Letním kinem, kde v neděli 2. července uvede svůj nejslavnější snímek Kill Bill. Než ale spoléhat, že člověk narazí ve frontě na pivo (letos opět vynikající Lobkowicz – tedy příležitost pro sběratele pivních tácků) na další mezinárodní hvězdu, herce Caseyho Afflecka, je lepší se přesunout tam, kde se bude možné k hvězdám dostat blíž, byť většinou těm domácím.

Jistotou je Dům České televize na Divadelním náměstí, kam chodí po celou dobu festivalu dělat různí zajímaví hosté interview. Další známé tváře budou určitě mířit do mobilního studia Radiožurnálu, tzv. R-streamu, přímo na Sadové kolonádě, kde je bude zpovídat moderátor Jan Pokorný.  „Autogramiády autorů knižních bestsellerů a mnohem víc,“ slibuje také nový partner festivalu MALL.cz ve svém MALL.cz parku.

Něco zajímavého pro fandy postcrossingu: V Zóně „Objevte více“ se můžete vyfotit na červeném koberci a její provozovatelé vám z  fotky udělají pohlednici a jak říkají, „pěkně oldschool pošlou do jakékoliv poštovní schránky v ČR“.

Porcelán a  sklo: Pokud už budete festivalovým ruchem znaveni, můžete si odskočit na prohlídku současné industriální výroby porcelánu společnosti Thun 1794, největšího výrobce porcelánu v České republice přímo do porcelánky v Nové Roli. Naopak přímo ve městě je možné navštívit festival uměleckého skla Glassfest, který se uskuteční v prostorách karlovarské Vřídelní kolonády od 1. července až do 31. srpna. Několikametrové sochy sklářského výtvarníka Jiřího Šuhájka, jednoho z vystavujících umělců na Glassfestu, provedené ze skla a kovu, zdobí také prostranství před sklárnou Moser. Sklárnu lze během festivalu rovněž navštívit a vidět tak mistry skláře přímo v akci, projít si firemní museum nebo jen posedět v Café Moser.

Pro sběratele plakátů je zajímavá soutěž o nejlepší filmový plakát, ve které se letos opět představí plakáty k filmům v Hlavní soutěži. Jsou k vidění po celou dobu festivalu na citylightech na Staré louce v Karlových Varech a do 3. července také v rámci sítě citylightů v Praze. Diváci mohou nejatraktivnější plakát volit hlasováním na webových stránkách www.kviff.com  a to do 6. července.

Kam za designem a výtvarným uměním? Sběratelé orientovaní na umění a design ani letos nepřijdou zkrátka. Před historickou budovou Císařských lázní vyroste moderní geometrická struktura BMW Lounge, navržená designéry a architekty ze studií Olgoj Chorchoj a CMC Architects.

Mezinárodní výstava „konstruktivistických a strukturálních tendencí v umění od 60. let 20. století do současnosti“ (tak to stojí v oficiální tiskové zprávě)  v Galerii umění Karlovy Vary zase představí díla významných českých i zahraničních autorů, pocházející ze sbírky Miroslava Velfla (Hugo Demartini, Rita Ernst, Torben Giehler, Camille Graeser, Ivan Chatrný, Vladimír Kokolia, Radek Kratina, Elsi Spitmann Kyncl, František Kyncl, Karel Malich, Kenneth Martin, Manfred Mohr, Francois Morellet, Zdeněk Sýkora).

A v historické budově letohrádku Ostrov můžete shlédnout výstavu osmi současných českých autorů (Ondřej Basjuk, Patrik Hábl, Markéta Hlinovská, Jana Kasalová, Krištof Kintera, Šárka Koudelová, Petr Nikl, Eugenio Percossi). Artefakty současného umění jsou prezentovány v klasickém rozvržení šlechtického interiéru (portrétní galerie, čínský salon, trofejní místnost, kabinet kuriozit), což jak vysvětlují kurátoři akce, vytváří ve spojení s místem konání zajímavý kontrast.

 

 

VELETRHY SBĚRATEL

VSTUPTE

SBERATEL
FAIRS

ENTER

MESSEN
SBERATEL

BETRETEN

Sběratelské aukce

 • Bohužel, žádné blížící se aukce nebyly nalezeny.

VYHLEDAT DALŠÍ AUKCE

Sběratelské akce

 • Monexpo Numismatic Fair Paris

  Mezinárodní veletrh mincí a bankovek.

  09.12.2023 - 09.12.2023

  Paříž, Francie

  www.nicolasquentin.com ...
 • Hong Kong Numismatic Fair

  Jedna z největších numismatických akcí v regionu Asie.

  11.12.2023 - 13.12.2023

  Hong Kong, Čína

  hkinf.hk
 • Aarados Auction Banknote and Coin Fair Bahrain

  Veletrh mincí, bankovek a cenných papírů.

  25.01.2024 - 27.01.2024

  Manama City, Bahrajn

  www.aradosauctions.com ...
 • Paris Paper Money Show

  41. ročník veletrhu bankovek a cenin.

  10.02.2024 - 10.02.2024

  Paříž, Francie

  www.papier-monnaie.com ...
VYHLEDAT DALŠÍ AKCE

Tipy pro sběratele

VYHLEDAT DALŠÍ TIPY

Štítky