VELETRHY SBĚRATEL

VSTUPTE

SBERATEL
FAIRS

ENTER

MESSEN
SBERATEL

BETRETEN

Plzeň přivítá až 250 automobilových skvostů

Sberatel.info

12. června, 2018

Až 250 automobilových unikátů zaparkuje od 19. do 22. července v areálu bývalého depa dopravních podniků v Plzni. Na druhém ročníku festivalu Skvosty s vůní benzínu se v DEPO2015 představí ve třech halách a na dvoře historické i moderní luxusní vozy a nově také motocykly. Výstava nadchne profesionály, závodníky, sběratele, znalce, milovníky rychlých kol i hezkých věcí, jako jsou umělecké předměty, designový nábytek a módní doplňky, vysvětlil předseda Nadačního fondu Plzeň sobě a automobilový fanoušek Roman Jurečko.

Přehlídku, která bude podle organizátorů opět nejatraktivnější automobilovou výstavou v ČR, loni navštívilo za tři dny 10.500 lidí. Hlavním letošním tahákem budou luxusní italské supersporty, unikátní sbírka plzeňské firmy Metalex, která vyráběla formule a závodní auta a upravovala automobily a motorky pro sportovní účely. “Měla mezinárodní dosah. Děláme to jako připomínku geniálnímu konstruktérovi Václavu Pauerovi, který loni zemřel,” uvedl předseda Historic Racing Clubu a viceprezident Autoklubu ČR František Čečil. Novinkou bude expozice motocyklů značky Harley-Davidson.

“Přehlídka nechce být největší, ale upřednostňujeme kvalitu vystavených aut. Chceme ukázat nejkrásnější kousky v Česku,” uvedl Jurečko. Podle něj bude počet vystavených vozů i plocha zhruba stejná jako loni. Pořadatelé vyzývají sběratele, aby se svými poklady pochlubili. Do 10. července se musejí registrovat na webu přehlídky.

Největším skvostem bude automobil Benz z roku 1914, vyrobený nejstarší automobilkou světa. V ČR jsou dva takové exempláře, které koupili původní majitelé jako nové vozy od obchodníka s auty. “Uděláme vše pro to, aby se do přehlídky rozjel,” uvedl expert na historická auta Jindřich Mužík. Odhadovaná cena vozu je 14,8 milionu korun.

Návštěvníci uvidí také provozuschopný Rolls-Royce Park Ward v originálním stavu z roku 1934 i elegantní Mercedes 190 SL, který oceňovali filmaři i herci z Hollywoodu. Lidé budou zřejmě obdivovat také luxusní okřídlený Mercedes SLS. “Ukážeme také vývojové řady českých značek Praga, Škoda a Aero,” uvedl Čečil. Bude mezi nimi také Škoda Felicia, vyráběná kolem roku 1960, která se dnes prodává za 400.000 až 500.000 Kč. “Většina vystavených vozidel bude jiná než loni. Pokud majitelé přijedou v době přehlídky na dvůr depa svým veteránem, tak mají zadarmo vstup a auto tady bude k dispozici návštěvníkům,” řekl Jurečko.

V depu budou také trenažéry pravé formule. Na kopii vozu McLaren si mohou lidé zkusit přetížení, simulovanou průměrnou rychlost přes 200 kilometrů za hodinu, a také výměnu kol na čas. Přehlídku doplní rozhovory s osobnostmi a koncerty.

ČTK, Foto Skvosty

VELETRHY SBĚRATEL

VSTUPTE

SBERATEL
FAIRS

ENTER

MESSEN
SBERATEL

BETRETEN

Sběratelské aukce

 • Bohužel, žádné aukce pro obor numismatika nebyly nalezeny.

VYHLEDAT DALŠÍ AUKCE

Sběratelské akce

 • Hobby burza Otrokovice

  Setkání sběratelů všech oborů

  11.07.2021 - 11.07.2021

  Otrokovice , Česká republika

  www.hobbyotrokovice.cz...
 • Phila – Toscana Gmunden

  Tradiční filatelistická akce v krásném prostředí.

  27.08.2021 - 29.08.2021

  Gmunden, Rakousko

  https://www.bmsv-gmunden...
 • Podzimní veletrh Sběratel

  Největší setkání sběratelů všech oborů ve střední a východní Evropě.

  10.09.2021 - 11.09.2021

  Praha, Česká republika

  www.sberatel.info/podzim...
 • Vinyl & Stereo Expo a Rock & Metal Market

  Prodejní veletrh gramodesek, CD, kazet a hudebních memorabilií za účasti vystavovatelů z domova i ciziny.

  11.09.2021 - 11.09.2021

  Praha, Česká republika

  www.vinylexpo.cz
VYHLEDAT DALŠÍ AKCE

Tipy pro sběratele

 • Trabant muzeum

  Muzeum se sbírkou automobilů.

  Praha, Hlavní město Praha

  www.trabantmuzeum.cz/...
 • Muzeum technických hraček

  Muzeum se sbírkou mechanických plechových hraček od roku 1840.

  Velvary, Středočeský kraj

  www.muzeum-technickych-hracek.cz/...
 • Cvokařské muzeum zahájí jubilejní pátou sezonu

  Cvokařské muzeum ve Starém Rožmitále bylo vybudováno nadšením chalupáře, který si před čtyřiceti lety ze stavení, v jehož části je dnes muzeum umístěno, vzal za manželku Jiřinu Kulovanou, jejíž předci se věnovali cvokařskému řemeslu. Cvokařství už dávno neexistuje, ale byla by velká škoda, aby upadlo v zapomenutí. Po zimní přestávce Cvokařské muzeum znovu otevře na velikonoční sobotu 26. března 2016.

  Starý Rožmitál, Středočeský kraj

 • Poštovní muzeum v Praze

  Vše o historii československých a českých poštovních známek na jednom místě, navíc se zajímavými akcemi nejen pro sběratele.

  Praha, Hlavní město Praha

VYHLEDAT DALŠÍ TIPY

Štítky