VELETRHY SBĚRATEL

VSTUPTE

SBERATEL
FAIRS

ENTER

MESSEN
SBERATEL

BETRETEN

Plzeň přivítá až 250 automobilových skvostů

Sberatel.info

12. června, 2018

Až 250 automobilových unikátů zaparkuje od 19. do 22. července v areálu bývalého depa dopravních podniků v Plzni. Na druhém ročníku festivalu Skvosty s vůní benzínu se v DEPO2015 představí ve třech halách a na dvoře historické i moderní luxusní vozy a nově také motocykly. Výstava nadchne profesionály, závodníky, sběratele, znalce, milovníky rychlých kol i hezkých věcí, jako jsou umělecké předměty, designový nábytek a módní doplňky, vysvětlil předseda Nadačního fondu Plzeň sobě a automobilový fanoušek Roman Jurečko.

Přehlídku, která bude podle organizátorů opět nejatraktivnější automobilovou výstavou v ČR, loni navštívilo za tři dny 10.500 lidí. Hlavním letošním tahákem budou luxusní italské supersporty, unikátní sbírka plzeňské firmy Metalex, která vyráběla formule a závodní auta a upravovala automobily a motorky pro sportovní účely. “Měla mezinárodní dosah. Děláme to jako připomínku geniálnímu konstruktérovi Václavu Pauerovi, který loni zemřel,” uvedl předseda Historic Racing Clubu a viceprezident Autoklubu ČR František Čečil. Novinkou bude expozice motocyklů značky Harley-Davidson.

“Přehlídka nechce být největší, ale upřednostňujeme kvalitu vystavených aut. Chceme ukázat nejkrásnější kousky v Česku,” uvedl Jurečko. Podle něj bude počet vystavených vozů i plocha zhruba stejná jako loni. Pořadatelé vyzývají sběratele, aby se svými poklady pochlubili. Do 10. července se musejí registrovat na webu přehlídky.

Největším skvostem bude automobil Benz z roku 1914, vyrobený nejstarší automobilkou světa. V ČR jsou dva takové exempláře, které koupili původní majitelé jako nové vozy od obchodníka s auty. “Uděláme vše pro to, aby se do přehlídky rozjel,” uvedl expert na historická auta Jindřich Mužík. Odhadovaná cena vozu je 14,8 milionu korun.

Návštěvníci uvidí také provozuschopný Rolls-Royce Park Ward v originálním stavu z roku 1934 i elegantní Mercedes 190 SL, který oceňovali filmaři i herci z Hollywoodu. Lidé budou zřejmě obdivovat také luxusní okřídlený Mercedes SLS. “Ukážeme také vývojové řady českých značek Praga, Škoda a Aero,” uvedl Čečil. Bude mezi nimi také Škoda Felicia, vyráběná kolem roku 1960, která se dnes prodává za 400.000 až 500.000 Kč. “Většina vystavených vozidel bude jiná než loni. Pokud majitelé přijedou v době přehlídky na dvůr depa svým veteránem, tak mají zadarmo vstup a auto tady bude k dispozici návštěvníkům,” řekl Jurečko.

V depu budou také trenažéry pravé formule. Na kopii vozu McLaren si mohou lidé zkusit přetížení, simulovanou průměrnou rychlost přes 200 kilometrů za hodinu, a také výměnu kol na čas. Přehlídku doplní rozhovory s osobnostmi a koncerty.

ČTK, Foto Skvosty

VELETRHY SBĚRATEL

VSTUPTE

SBERATEL
FAIRS

ENTER

MESSEN
SBERATEL

BETRETEN

Sběratelské aukce

 • Bohužel, žádné blížící se aukce nebyly nalezeny.

VYHLEDAT DALŠÍ AUKCE

Sběratelské akce

 • Hong Kong Numismatic Fair

  Jedna z největších numismatických akcí v regionu Asie.

  11.12.2023 - 13.12.2023

  Hong Kong, Čína

  hkinf.hk
 • Aarados Auction Banknote and Coin Fair Bahrain

  Veletrh mincí, bankovek a cenných papírů.

  25.01.2024 - 27.01.2024

  Manama City, Bahrajn

  www.aradosauctions.com ...
 • Paris Paper Money Show

  41. ročník veletrhu bankovek a cenin.

  10.02.2024 - 10.02.2024

  Paříž, Francie

  www.papier-monnaie.com ...
 • Casino 2000 – Salon des Collectionnneurs – Luxembourg

  Mezinárodní akce zaměřená na bankovky, mince, medaile, poštovní známky a pohlednice.

  28.04.2024 - 28.04.2024

  Mondorf-les-Bans, Lucembursko

VYHLEDAT DALŠÍ AKCE

Tipy pro sběratele

 • Regionální muzeum ve Vysokém Mýtě

  Muzeum s rozmanitou víceoborovou působností. Jeho zájem se kromě jiného orientuje i na prostředí raně průmyslového období regionu, především na fenomenální karosářskou dílnu Josefa Sodomky. Důsledkem tohoto zájmu je nedávné zrestaurování unikátního vozu Aero 50 Dynamik a jeho zařazení do sbírek muzea.

  Vysoké Mýto, Pardubický kraj

  https://www.muzeum-myto.cz/cs...
 • Muzeum sportovních vozů

  Muzeum se sbírkou závodních a sportovních automobilů.

  Lány, Středočeský kraj

  www.auto-muzeum.cz/
 • Muzeum domečků, panenek a hraček

  V Litomyšli zase vzniklo v bývalé prodejně naproti zámeckému pivovaru soukromé Muzeum domečků, panenek a hraček. Tvoří je sbírky litomyšlské lékařky Dobromily Filové. Za téměř 50 let shromáždila rozsáhlou kolekci z Česka a především ze světa.

  Litomyšl, Pardubický kraj

 • Automuzeum Praga

  Muzeum se sbírkou automobilů.

  Praha - Zbuzany, Hlavní město Praha

  www.automuzeumpraga.cz/...
VYHLEDAT DALŠÍ TIPY

Štítky