VELETRHY SBĚRATEL

VSTUPTE

SBERATEL
FAIRS

ENTER

MESSEN
SBERATEL

BETRETEN

Plzeň přivítá až 250 automobilových skvostů

Sberatel.info

12. června, 2018

Až 250 automobilových unikátů zaparkuje od 19. do 22. července v areálu bývalého depa dopravních podniků v Plzni. Na druhém ročníku festivalu Skvosty s vůní benzínu se v DEPO2015 představí ve třech halách a na dvoře historické i moderní luxusní vozy a nově také motocykly. Výstava nadchne profesionály, závodníky, sběratele, znalce, milovníky rychlých kol i hezkých věcí, jako jsou umělecké předměty, designový nábytek a módní doplňky, vysvětlil předseda Nadačního fondu Plzeň sobě a automobilový fanoušek Roman Jurečko.

Přehlídku, která bude podle organizátorů opět nejatraktivnější automobilovou výstavou v ČR, loni navštívilo za tři dny 10.500 lidí. Hlavním letošním tahákem budou luxusní italské supersporty, unikátní sbírka plzeňské firmy Metalex, která vyráběla formule a závodní auta a upravovala automobily a motorky pro sportovní účely. “Měla mezinárodní dosah. Děláme to jako připomínku geniálnímu konstruktérovi Václavu Pauerovi, který loni zemřel,” uvedl předseda Historic Racing Clubu a viceprezident Autoklubu ČR František Čečil. Novinkou bude expozice motocyklů značky Harley-Davidson.

“Přehlídka nechce být největší, ale upřednostňujeme kvalitu vystavených aut. Chceme ukázat nejkrásnější kousky v Česku,” uvedl Jurečko. Podle něj bude počet vystavených vozů i plocha zhruba stejná jako loni. Pořadatelé vyzývají sběratele, aby se svými poklady pochlubili. Do 10. července se musejí registrovat na webu přehlídky.

Největším skvostem bude automobil Benz z roku 1914, vyrobený nejstarší automobilkou světa. V ČR jsou dva takové exempláře, které koupili původní majitelé jako nové vozy od obchodníka s auty. “Uděláme vše pro to, aby se do přehlídky rozjel,” uvedl expert na historická auta Jindřich Mužík. Odhadovaná cena vozu je 14,8 milionu korun.

Návštěvníci uvidí také provozuschopný Rolls-Royce Park Ward v originálním stavu z roku 1934 i elegantní Mercedes 190 SL, který oceňovali filmaři i herci z Hollywoodu. Lidé budou zřejmě obdivovat také luxusní okřídlený Mercedes SLS. “Ukážeme také vývojové řady českých značek Praga, Škoda a Aero,” uvedl Čečil. Bude mezi nimi také Škoda Felicia, vyráběná kolem roku 1960, která se dnes prodává za 400.000 až 500.000 Kč. “Většina vystavených vozidel bude jiná než loni. Pokud majitelé přijedou v době přehlídky na dvůr depa svým veteránem, tak mají zadarmo vstup a auto tady bude k dispozici návštěvníkům,” řekl Jurečko.

V depu budou také trenažéry pravé formule. Na kopii vozu McLaren si mohou lidé zkusit přetížení, simulovanou průměrnou rychlost přes 200 kilometrů za hodinu, a také výměnu kol na čas. Přehlídku doplní rozhovory s osobnostmi a koncerty.

ČTK, Foto Skvosty

VELETRHY SBĚRATEL

VSTUPTE

SBERATEL
FAIRS

ENTER

MESSEN
SBERATEL

BETRETEN

Sběratelské aukce

 • Bohužel, žádné blížící se aukce nebyly nalezeny.

VYHLEDAT DALŠÍ AUKCE

Sběratelské akce

 • Heulos burza Jihlava

  Bleší trh všech věci.

  20.07.2024 - 20.07.2024

  Jihlava, Česká republika

  https://www.burzajihlava...
 • Mezinárodní veletrh Sběratel

  26. ročník mezinárodního veletrhu poštovních známek, mincí, bankovek, pohlednic, minerálů a dalšího sběratelství. Největší setkání sběratelů ve střední a východní Evropě. Více než 220 vystavovatelů z 35 zemí a 10 000 návštěvníků z celého světa. Možnost nechat si zdarma ocenit vlastní sbírky od nezávislých znalců z profesních organizací jako je Svaz českých filatelistů nebo Česká numismatická společnost.

  06.09.2024 - 07.09.2024

  Praha, Česká republika

  www.sberatel.info/podzim...
 • Trading Expo & Alternativní investice

  Profesionálové a špičkoví odborníci v různých investičních oblastech mají za úkol na konferenci Trading Expo & Alternativní investice představit svůj obor zájemcům o alternativní investice tak, aby vzbudili jejich pozornost a přispěli k jeho popularizaci. A jejich rady a postřehy budou, vzhledem k aktuální inflační vichřici, letos o to cennější. O čem se bude mluvit? Poštovní známky, mince, nemovitosti, veteráni, drahé kovy, drahé kameny a další…

  07.09.2024 - 07.09.2024

  Praha, Česká republika

  www.tradingexpo.cz
 • Vinyl & Stereo Expo

  Největší podzimní akce pro sběratele vinylových desek, CD, kazet a hudebních memorabilií. Veletrhu se účastní prodejci z České republiky i ze zahraničí, například z Německa, Rakouska nebo Francie, kteří do Prahy stejně jako v minulých letech přivezou špičkový sběratelský materiál, raritní desky nebo signovaná alba. Součástí akce je také speciální sekce věnovaná jen metalové hudbě Rock & Metal Market.

  06.09.2024 - 07.09.2024

  Praha, Česká republika

  www.vinylexpo.cz
VYHLEDAT DALŠÍ AKCE

Tipy pro sběratele

 • Muzeum Tatry 111

  Muzeum se sbírkou nákladních automobilů Tatra.

  Dobříč u Prahy, Hlavní město Praha

  muzeumtatra111.cz/
 • Technické muzeum

  Muzeum se sbírkou mechanických hracích strojků.

  Brno, Jihočeský kraj

  www.technicalmuseum.cz/...
 • Muzeum kočárů

  Muzeum se sbírkou historických kočárů.

  Čechy pod Kosířem, Olomoucký kraj

  www.historickekocary.cz/...
 • Muzeum psacích strojů

  Muzeum se sbírkou historických psacích strojů. e-mail: [email protected]

  Česká Kamenice, Ústecký kraj

VYHLEDAT DALŠÍ TIPY

Štítky