VELETRHY SBĚRATEL

VSTUPTE

SBERATEL
FAIRS

ENTER

MESSEN
SBERATEL

BETRETEN

Strnadické muzeum automobilů rozšířilo svou expozici o 30 vozů

Sberatel.info

8. května, 2016

Muzeum automobilů ve Strnadicích na Benešovsku, zaměřené na poválečné vozy především ze zemí někdejšího východního bloku, vstupuje do druhé sezony s rozšířenou expozicí. Přibylo asi 30 aut, celkově sbírka zahrnuje kolem 150 exponátů. Takzvané RetroAutoMuzeum se veřejnosti nyní opět otevře, řekl ČTK majitel Libor Kucharski.

Návštěvníci si mohou připomenout, v jakých vozech lidé z někdejších socialistických zemí jezdili od roku 1948 až do 90. let. Sbírka, zpřístupněná poprvé v loňském roce, neopomíjí ani kontext doby. Na informačních panelech se návštěvník například dozví, kolik který vůz stál a další zajímavosti.

V muzeu kromě aut vyráběných v zemích východního bloku nechybí ani vysněné západní vozy prodávané v síti obchodů Tuzex, například auta značek Renault nebo Simca. Právě sbírka tuzexových vozidel se rozrostla o deset nových exponátů. Nová je také expozice vozů Tatra 613, která zahrnuje i přehlídkový kabriolet, jichž bylo vyrobeno pouze pět kusů.

Novinkou je také sbírka malosériově vyráběných aut z přelomu 80. a 90. let. Návštěvníci uvidí například vozidlo Beach Buggy z podniku Metalex, navržené českým automobilovým designérem, konstruktérem a závodníkem Václavem Králem. “Něco se podařilo získat, něco zrenovovat a něco se půjčilo, aby ta expozice byla ještě bohatší,” uvedl Kucharski.

Sbírka jednoho z největších soukromých automobilových muzeí v Česku začíná poválečnými vozy Aero Minor II z roku 1948, Škoda 1101 Tudor a IFA F9. Nechybí v ní zástupci značek Trabant, Wartburg, Moskvič, Tatra, VAZ, Volha, Dacia, ARO, FSO, Oltcit, Zaporožec a dalších. Mezi novějšími automobily návštěvník najde Tatru 700 z poloviny 90. let nebo wartburgy a trabanty se čtyřtaktními motory. Více informací se zájemci dozvědí na webových stránkách muzea www.retroautomuzeum.com.

VELETRHY SBĚRATEL

VSTUPTE

SBERATEL
FAIRS

ENTER

MESSEN
SBERATEL

BETRETEN

Sběratelské aukce

 • Bohužel, žádné aukce pro obor numismatika nebyly nalezeny.

VYHLEDAT DALŠÍ AUKCE

Sběratelské akce

Tipy pro sběratele

 • Muzeum kuriozit a fotografií

  Majitelé muzea shromáždili tisíce předmětů z cest po světě bez ohledu na hodnotu a uměleckou kvalitu.

  Lezník u Poličky, Pardubický kraj

 • Podbrdské muzeum

  Muzeum se sbírkou automobilů Aero.

  Rožmitál pod Třemšínem, Středočeský kraj

  podbrdskemuzeum.cz/
 • Muzeum betlémů

  Muzeum se sbírkou historických betlémů.

  Třebechovice, Královéhradecký kraj

  www.betlem.cz/cz/
 • Mineralogické muzeum

  Muzeum se sbírkou přírodnin.

  Praha, Hlavní město Praha

  https://web.natur.cuni.cz/ugmnz/muzeum/...
VYHLEDAT DALŠÍ TIPY

Štítky