VELETRHY SBĚRATEL

VSTUPTE

SBERATEL
FAIRS

ENTER

MESSEN
SBERATEL

BETRETEN

V Praze odstartovala rallye veteránů

Sberatel.info

15. dubna, 2016

Desítky fanoušků přilákal dnes na Václavské náměstí start šestého ročníku Rallye Praha Revival, setkání veteránů a legend motosportu a jejich historických automobilů. Sjelo se jich kolem 170. Akci zahájil promotér Eduard Patera s vozem Ferrari. Pozornost budil legendární norský automobilový závodník John Haugland.

Sportovní setkání v rámci Memoriálu Dalibora Janka a Josefa Sítníka, zesnulého automobilového závodníka a spolujezdce rallye, potrvá do neděle. Účastníci pojedou z Prahy do Teplic a zpět.

Dnešní start předznamenalo zahájení v Radotíně a prolog na pražském dostihovém závodišti v Chuchli. Fanoušci se mohou těšit na pět úseků nazvaných Show Sections, na kterých účastníci budou prezentovat své umění. Celkem absolvují posádky za tři dny 543 kilometrů. Nejde přitom o klasické závody, jezdí se na silnicích za plného provozu, musejí se dodržovat dopravní předpisy a za porušení se udělují trestné body.

“Člověk, jak pomalu stárne, zjišťuje, že v mládí byla krásná auta a je na co vzpomínat. Hlavně, já to dělám pro starší lidi, legendy a vynikající bývalé sportovce. Smyslem téhle akce je setkání starých bardů,” řekl ČTK před startem Patera. Závodění se věnuje od roku 1987.

Podle moderátora Petra Pěničky přijely posádky mimo jiné z Polska, Ruska, Finska a Maďarska. “Před sebou máme směr Teplice. Je důležité, aby kamarádi a historici navázali na tradici sportovních vozů. Je to nádhera vidět vozy 60., 70. a 80. let,” řekl. Každý z vozů je podle něj raritní. Startoval také Jozef Studenič ze Slovenska i mistři rallye Milan Zapadlo a Pavel Šofr.

Loni se poprvé účastnil i slavný závodník Haugland. Jako tovární jezdec týmu Škoda Motorsport v sedmdesátých a osmdesátých letech jezdil mistrovství světa v rallye, nejčastěji na voze Škoda 130 RS. Věrný mu zůstal dodnes. Tvrdí, že pro něj osobně je nejzajímavější nejezdit rychle. “Nejdůležitější nejsem já, ale můj navigátor,” ukázal na svou ženu Julii. Minulý rok prý získal mnoho zkušeností a věří, že letošní jízda bude proto ještě lepší. “Především v navigaci, protože české silnice mají řadu specialit,” dodal s úsměvem.

VELETRHY SBĚRATEL

VSTUPTE

SBERATEL
FAIRS

ENTER

MESSEN
SBERATEL

BETRETEN

Sběratelské aukce

 • Bohužel, žádné aukce pro obor numismatika nebyly nalezeny.

VYHLEDAT DALŠÍ AUKCE

Sběratelské akce

 • IBRA 2021Essen – zrušeno

  Světová výstava poštovních známek

  06.05.2021 - 09.05.2021

  Essen, Německo

  www.IBRA2021.de
VYHLEDAT DALŠÍ AKCE

Tipy pro sběratele

 • Muzeum Jindřichohradecka

  Betlémy, fenomén Ema Destinnová, šicí stroje Lada i zajímavou numismatickou sbírku - to vše a další zajímavosti týkající se regionu najdete v Muzeu Jindřichohradecka.

  Jindřichův Hradec, Jihočeský kraj

  www.mjh.cz
 • Muzeum sportovních vozů

  Muzeum se sbírkou závodních a sportovních automobilů.

  Lány, Středočeský kraj

  www.auto-muzeum.cz/
 • Muzeum českého ráje v Turnově

  Muzeum, které mimo jiné vlastní jednu z největších sbírek drahých kamenů v České republice.

  Turnov, Liberecký kraj

  www.muzeum-turnov.cz/...
 • Muzeum harmonik

  Muzeum se sbírkou klávesových a knoflíkových harmonik.

  Litovel, Olomoucký kraj

  www.muzeumharmonik.estranky.cz/...
VYHLEDAT DALŠÍ TIPY

Štítky