VELETRHY SBĚRATEL

VSTUPTE

SBERATEL
FAIRS

ENTER

MESSEN
SBERATEL

BETRETEN

Rakouská pošta vydá koronavirovou známku na toaletním papíře

Sberatel.info

27. října, 2020

Poštovní známku s motivem boje proti koronaviru už vydala řada poštovních správ po celém světě včetně České pošty. Originální cestu ale zvolila Rakouská pošta. Její „koronavirová známka“ bude vytištěná na toaletním papíře, jednom z druhů zboží, které lidé během pandemie nakupují do zásoby.

Aršík se samolepicí známkou bude mít formu a velikost jednoho útržku běžného třívrstvého toaletního papíru. Měřit bude na délku deset centimetrů. Pokud se tak vedle sebe naskládá deset aršíků, vznikne toaletní papír o délce jednoho metru, tedy zhruba o délce sloního mláděte.

Právě slůně se stalo v Rakousku jedním ze symbolů opatření v boji proti šíření koronaviru. Jeden metr, který zhruba mládě chobotnatce na délku měří, je totiž vyžadován jako minimální vzdálenost mezi dvěma lidmi.

Příležitostné razítko k vydání nové známky

Slůně se dostalo i přímo na známku. Kromě něj jsou na ní například obrázky zvětšeného koronaviru či heslo: “Jeden metr. Vzdálenost, která nás spojuje.”

K ceně běžné známky zaplatí zájemci o koronavirový aršík dalších 2,75 eur, které pak dostane nadace veřejnoprávní stanice ORF Licht ins Dunkel (Světlo do temnoty). Nadace peníze rozdělí mezi charitativní organizace, část má dostat například rakouská pobočka Dětského fondu UNICEF.

ČTK, JJ foto: Rakouská pošta

VELETRHY SBĚRATEL

VSTUPTE

SBERATEL
FAIRS

ENTER

MESSEN
SBERATEL

BETRETEN

Sběratelské rozhledy

Sběratelské aukce

  • Bohužel, žádné blížící se aukce nebyly nalezeny.

VYHLEDAT DALŠÍ AUKCE

Sběratelské akce

  • jarní Retro Garáž

    Největší jarní burza motocyklů, automobilů a s nimi spojených řemesel a aktivit.

    28.03.2026 - 28.03.2026

    Lysá nad Labem , Česká republika

    www.retro-garaz.cz
  • Brněnské sběratelské setkání

    Devatenácté Brněnské sběratelské setkání, které pořádá Klub filatelistů Alfonse Muchy. Zahrnuje oblasti filatelie, filokartie, filumenie, numismatiky i notafilie. Akce se uskuteční uskuteční v sále Otakara Motejla.

    11.04.2026 - 11.04.2026

    Brno, Česká republika

    https://19bss.webnode.cz...
VYHLEDAT DALŠÍ AKCE

Tipy pro sběratele

  • Železniční muzeum ČD

    Muzeum se sbírkou historických kolejových vozidel.

    Lužná u Rakovníka, Středočeský kraj

    www.cdmuzeum.cz/
  • Muzeum vltavínů

    Muzeum se sbírkou unikátních drahokamů.

    Český Krumlov, Jihočeský kraj

    www.vltaviny.cz/
  • Trabant muzeum

    Muzeum se sbírkou automobilů.

    Praha, Hlavní město Praha

    www.trabantmuzeum.cz/...
  • Muzeum Jawa v Rabakově na Mladoboleslavsku

    Soukromé muzeum motocyklů Jawa a všeho kolem nich.

    Rabakov, Středočeský kraj

    www.jawa-muzeum.cz/
VYHLEDAT DALŠÍ TIPY

Štítky