Aukce Retro Garáž proběhne poprvé v Praze a nabídne řadu rarit
Sberatel.info
25. října, 2022
Vzácný exemplář Tatry 613 v provedení Speciál určený výhradně pro tehdejší vládní špičky bývalého Československa, pitoreskní BMW Isetta z roku 1957 nebo motocykl Jawa 500 OHC s nejvzácnější variantou motoru typu 15/00 “šnek“ nabídne aukce Retro Garáž, jež bude součástí výstavy Glasurit Classic Expo. Ta se uskuteční 29. – 30. října na výstavišti PVA Expo Praha.
Je to poprvé, co se aukce Retro Garáž koná jinde než během
tradiční burzy v Lysé nad Labem. V aukci se objeví veteráni v
původním stavu, projekty na renovaci i precizně zrestaurované kusy. Vedle zmíněných
rarit to bude například Čezeta 501, Harley – Davidson 350 BA nebo Škodovky 100
a 1000 MB.
Položkou s nejvyšší vyvolávací cenou, jež začíná na 1 800 000
korunách, je limuzína WIKOV 35 z roku 1931. Celkem bylo vyrobeno přibližně
pouze 150 kusů všech karosářských verzí tohoto modelu. Jde o plně pojízdný a
provozuschopný vůz, který díky jedinečně zachovalému interiéru výrazně vyčnívá
nad ostatními. Jedná se totiž o jediný takový kus z celkových šesti dochovaných
Wikovů 35. Všechny ostatní jsou již po kompletní renovaci.
Vozidlo je ve výborném stavu s pouze drobnými kosmetickými nedostatky. Dále je nefunkční původní palivové čerpadlo, které je nahrazeno jiným typem. Tento konkrétní kousek pochází ze Slovenska, kde jezdil ve službách Slovenské vlády. Tatra má všechny prvky výbavy typické pro raritní verzi Speciál jako je prodloužený rozvor, klimatizace, tempomat, el. stahování oken, zdvojené zapalování, odlišná přední maska a světlomety + zpětná zrcátka (původem z Mercedesu 116), tachograf, nahrávací zařízení a v zadní části pouze 2 sedadla s minibarem. Vůz má platné CZ doklady a standardní bílé SPZ. Vyvolávací cena: 800 000 Kč. Vozidlo v nálezovém stavu vyžadujícím kompletní renovaci, nepojízdné, ovšem prakticky kompletní. K vozidlu jsou k dispozici platné Německé doklady včetně štítku (z jiného stroje stejného roku výroby i typu). Chybějící případně poškozené součásti (plátěná střecha, čalounění vozu, atp.) podléhající zkáze vlivem věku nutno vyměnit v průběhu renovace. Sběratelsky velice oblíbený a vysoce ceněný stroj, který zabere minimum místa a není náročný z pohledu renovace díky skvělé dostupnosti všech dílů. Vyvolávací cena: 180 000 Kč.
Glasurit Classic Expo představí fanouškům historických
vozidel zajímabé exponáty a bohatý doprovodný program. K vidění bude více než
150 historických automobilů a motocyklů od předválečného období až do 90. let
minulého století. Součástí programu jsou významná jubilea, představení klubů a
pořadatelů akcí, Cars Art Design, besedy, promítání filmů, živá hudba a také
srazy historických vozidel na venkovní ploše.
Vozidlo ve zcela původním, velice zachovalém a plně funkčním stavu s platnou technickou prohlídkou do 05/2023. Krásný nepoškozený interiér včetně původního čalounění a stropnice. Vůz po jediném majiteli z Německa (ročník 1937), kde byl provozován pouze v suchých a slunečných dnech na platných DE značkách až do letošního roku. Součástí kupní ceny bude bezplatné zajištění přepisu vozidla na kupujícího. Jedná se o překrásnou a velice oblíbenou “žábrovku”. V takto zachovalém původním stavu již jen velmi těžko sehnatelnou. Vzhledem k oblíbenosti modelu výborná investice do budoucna. K vozidlu originální dokumenty : technický průkaz DDR, pořizovací faktura, servisní knížka, návod k obsluze, návod k obsluze autorádia Blaupunkt Köln, protokol z STK. Vyvolávací cena: 200 000 Kč.
Samotná aukce
historických vozidel Retro Garáž bude probíhat v neděli 30. 10. 2022 od 13:00
hod.
První typ skůtru Čezeta, ovšem jedna z posledních sérií, která již disponuje blinkry. Skůtr je po kompletní dřívější renovaci, poté minimálně provozován a nyní dlouhodobě pouze vystaven v soukromé sbírce. Motocykl bez TP. Lak i chromy ve velice hezkém stavu s drobnými kosmetickými vadami. Aktuálně byl motocykl po letech nečinnosti šetrně oživen a doplněn o novou baterii. Krásný a velice oblíbený stroj k nenáročnému doladění. Vyvolávací cena: 90 000 Kč.
Automobily a motocykly nabízené v aukci si můžete prohlédnout zde.
Tradiční burza Retro Garáž spojená s aukcí se pak uskuteční v termínu 12. listopadu opět na výstavišti v Lysé nad Labem.
V červenci se na Aukru strhla bitva o vzácnou kolečkovou pušku z roku 1640, exkluzivní hodinky PRIM Orlík z limitované edice a 20 korunu z roku 1911. Nadšený fanoušek Jaromíra Jágra si udělal radost sbírkou kartiček z jeho působení v NHL.
Starožitností se v Česku více prodá v kamenných obchodech, v utržených částkách ale trhu dominují aukce. Roční obrat trhu se starožitnostmi odhadují odborníci na 300 […]
Černý klobouk se stuhou, který během svých vystoupení nosil americký zpěvák Michael Jackson, se na aukci v Paříži prodal za 77.640 eur (1,9 milionu korun) včetně poplatků. Klobouk byl zlatým hřebem dražby, v níž se prodalo všech 200 nabízených předmětů, které měly spojitost s hudbou.
Juraj Urbančík patří zřejmě mezi největší sběratele této původně britské značky v České republice. Jeho sbírka sedmi vozů reprezentuje všechny výrazné sportovní modely vyráběné v druhé polovině 20. století.
Absolutnímu pořadí vévodí švýcarský zlatý investiční slitek 500 g Argor-Heraeus, který se vydražil za 695 555 Kč. Hned za ním se umístila unikátní sada 14 kusů svatováclavských dukátů z let 1923–1936 s cenou 473 000 Kč. V září se přes Aukro vydražily předměty z oblasti sběratelství a starožitnictví za více než 112,5 milionů korun.
Betlémy, fenomén Ema Destinnová, šicí stroje Lada i zajímavou numismatickou sbírku - to vše a další zajímavosti týkající se regionu najdete v Muzeu Jindřichohradecka.
Muzeum, půjčovna, rarity a vůbec vše co se týká nejslavnějšího východoněmeckého výrobku všech dob.
Drážďany, Německo
Muzeum automobilů Maybach
Maybach ve 30. letech 20. století patřil luxusem i cenou mezi nejprestižnější automobilové značky. Muzeum v německém Neumarktu vlastní přes 10 % všech exemplářů, které se na světě zachovaly.
Neumarkt in der Oberpfalz, Německo
Computer Spiele Museum Berlin
Přijďte nostalgicky zavzpomínat na počítačové hry, které provázely vaše dětství!