VELETRHY SBĚRATEL

VSTUPTE

SBERATEL
FAIRS

ENTER

MESSEN
SBERATEL

BETRETEN

Kontroverzní aršík známek zrušil diplomatické setkání

Sberatel.info

16. listopadu, 2018

Mezinárodní vztahy jsou v dnešní době jednou z nejkřehčích věcí na světě. V některých oblastech jsou tyto pouta chatrnější než v jiných. Podle posledních zpráv je za zmařením jednoho z nejsledovanějších diplomatických jednání posledních let zdánlivě nevinný aršík známek.

Konflikt Indie a Pákistánu, kvůli území kašmírského knížectví je věc, která dělá zlou krev mezi těmito dvěma zeměmi už od čtyřicátých let minulého století. Ministři zahraničí obou zemí se měli setkat během nedávného Valného shromáždění OSN v New Yorku na přelomu září a října letošního roku. Setkání bylo ale krátce po jeho oznámení zrušeno. Mluvčí indického ministerstva zahraničních věcí Raveesh Kumar se nechal slyšet, že žádný dialog s Pákistánem nemá smysl.

Konkrétně zmíněna byla například série dvaceti známek, vydaná pákistánskou poštou 13. července tohoto roku, přesně na kašmírský Den mučedníků, který je dnem připomínky lidí, zabitých při protestu v roce 1931. Vydání známek odkazuje na takzvanou „vlnu teroru“ ze strany Indie a „temné kapitoly historie“.

Každá ze známek obsahuje nápis, v překladu: „Zvěrstva v Indií obsazeném Kašmíru.“ a popis událostí, odehrávajících se na obrázku. Některé výjevy byly kritizovány a označeny za nepravdivé a obsahově zavádějící. Došlo dokonce i na žádost o stažení a vyšetření těchto známek.

O tom, že „špatná reklama je také reklama“ nyní svědčí obrovská žádanost těchto kontroverzních známek. Vždyť, kdo by nechtěl mít ve své sbírce kousek gigantického diplomatického skandálu?

Autor: Anna Šochová; Zdroj: linns.com; Foto: linns.com

VELETRHY SBĚRATEL

VSTUPTE

SBERATEL
FAIRS

ENTER

MESSEN
SBERATEL

BETRETEN

Sběratelské aukce

 • Bohužel, žádné blížící se aukce nebyly nalezeny.

VYHLEDAT DALŠÍ AUKCE

Sběratelské akce

 • Heulos burza Jihlava

  Bleší trh všech věci.

  20.07.2024 - 20.07.2024

  Jihlava, Česká republika

  https://www.burzajihlava...
 • Mezinárodní veletrh Sběratel

  26. ročník mezinárodního veletrhu poštovních známek, mincí, bankovek, pohlednic, minerálů a dalšího sběratelství. Největší setkání sběratelů ve střední a východní Evropě. Více než 220 vystavovatelů z 35 zemí a 10 000 návštěvníků z celého světa. Možnost nechat si zdarma ocenit vlastní sbírky od nezávislých znalců z profesních organizací jako je Svaz českých filatelistů nebo Česká numismatická společnost.

  06.09.2024 - 07.09.2024

  Praha, Česká republika

  www.sberatel.info/podzim...
 • Trading Expo & Alternativní investice

  Profesionálové a špičkoví odborníci v různých investičních oblastech mají za úkol na konferenci Trading Expo & Alternativní investice představit svůj obor zájemcům o alternativní investice tak, aby vzbudili jejich pozornost a přispěli k jeho popularizaci. A jejich rady a postřehy budou, vzhledem k aktuální inflační vichřici, letos o to cennější. O čem se bude mluvit? Poštovní známky, mince, nemovitosti, veteráni, drahé kovy, drahé kameny a další…

  07.09.2024 - 07.09.2024

  Praha, Česká republika

  www.tradingexpo.cz
 • Vinyl & Stereo Expo

  Největší podzimní akce pro sběratele vinylových desek, CD, kazet a hudebních memorabilií. Veletrhu se účastní prodejci z České republiky i ze zahraničí, například z Německa, Rakouska nebo Francie, kteří do Prahy stejně jako v minulých letech přivezou špičkový sběratelský materiál, raritní desky nebo signovaná alba. Součástí akce je také speciální sekce věnovaná jen metalové hudbě Rock & Metal Market.

  06.09.2024 - 07.09.2024

  Praha, Česká republika

  www.vinylexpo.cz
VYHLEDAT DALŠÍ AKCE

Tipy pro sběratele

 • Apple Muzeum Praha

  Muzeum s největší sbírkou produktů od Applu přímo v centru Prahy.

  Praha 1 - Staré město, Hlavní město Praha

  www.applemuseum.com/cs/...
 • Retro Auto Muzeum Strnadice

  Muzeum automobilů ve Strnadicích na Benešovsku, zaměřené na poválečné vozy především ze zemí někdejšího východního bloku.

  Strnadice, Středočeský kraj

  www.retroautomuzeum.com...
 • Muzeum autíček

  Muzeum se sbírkou modelů automobilů.

  Příseka u Brna, Jihomoravský kraj

  www.muzeumauticek.cz/cz/uvodni-stranka.h...
 • Muzeum panenek a medvídků

  Muzeum se sbírkou panenek a medvídků od roku 1840.

  Troskovice, Liberecký kraj

  www.muzeumpanenek.cz/...
VYHLEDAT DALŠÍ TIPY

Štítky