VELETRHY SBĚRATEL

VSTUPTE

SBERATEL
FAIRS

ENTER

MESSEN
SBERATEL

BETRETEN

„Náhodný sběratel“ Jiří Suchý dává v Olomouci možnost nahlédnout do svých sbírek

Sberatel.info

14. října, 2021

Historické přilby, staré pohlednice či čajové lžičky ze svých sbírek vystavuje ještě do 24. října v prostorách Vlastivědného muzea v Olomouci divadelník, hudebník a textař Jiří Suchý. Zakladatel divadla Semafor, který nedávno oslavil 90. narozeniny, sám sebe označuje za „náhodného sběratele“.

Výstava nese název „Devadesátka! No a co?“ a vedle sbírek ji tvoří vlastní obrazy Jiřího Suchého, plakáty z her i dosud nezveřejněné fotografie.

„Tato výstavka je vlastně ukázka o mém životě. Kromě povolání, která provozuju, velice často o mě píšou, že jsem povoláním sběratel. Z toho já vždy rostu, poněvadž sběratel není pro mě povolání, je to můj koníček. Faktem je, že sbírám vše možné a z těch sbírek jsme udělali tuto výstavku,” řekl novinářům při vernisáži Jiří Suchý.

Vystavené kousky, mezi kterými nechybějí například historické promítačky, označil za fragmenty svých sbírek. „Smyslem té výstavy je, že to bude o mě něco vypovídat. To, že hopsám po jevišti a dělám tuto profesi, je známé. Toto je taková odvrácená tvář, protože ty sbírky dělám pro sebe, nikoliv pro publikum. Tentokrát jsem do nich nechal nahlédnout a z každé jsem vyňal pár exemplářů a nabídl je vašim očím,” doplnil Suchý. Podotkl, že je sběratelem náhodným – sbírá totiž to, na co narazí. Například z Olomouce si odveze historickou hasičskou přilbu, kterou zde dostal darem.

Výstavu v Handkeho sále doprovázejí fotografie, nechybějí ani rodinné snímky, ale i knihy či plakáty z her. Prostor na výstavě je dán i Jitce Molavcové, která s Jiřím Suchým tvoří desítky let nerozlučnou profesní dvojici. „Sedám vedle Jiřího Suchého již dvaapadesátou sezonu. Popřála bych mu, aby ho síly neopouštěly a abychom pokračovali v těch dalších divadelních sezonách ještě dlouho,” řekla Molavcová.

Vlastivědné muzeum v Olomouci připravilo výstavu jako poctu Jiřímu Suchému již potřetí během deseti let. Naposledy to byla výstava před čtyřmi lety, která nesla název Jiří Suchý 85+ a připomínala tak symbolicky nadcházející umělcovy 86. narozeniny. Navazovala přitom na velký výstavní projekt v muzeu v roce 2011, který vznikl k Suchého osmdesátinám.

Více se o výstavě dozvíte zde .

ČTK, JJ, foto: Vlastivědné muzeum v Olomouci

VELETRHY SBĚRATEL

VSTUPTE

SBERATEL
FAIRS

ENTER

MESSEN
SBERATEL

BETRETEN

Sběratelské aukce

 • Bohužel, žádné blížící se aukce nebyly nalezeny.

VYHLEDAT DALŠÍ AUKCE

Sběratelské akce

 • Paris Philex 2024

  Tradiční filatelistický veletrh.

  30.05.2024 - 01.06.2024

  Paříž, Francie

  https://urlz.fr
 • Army Fest Kroměříž

  Prodejní výstava historického a moderního vojenství.

  23.06.2024 - 23.06.2024

  Kroměříž, Česká republika

  www.hobbyvystaviste.cz...
 • Mezinárodní numismatický veletrh Madrid 2024

  První ročník numismatické akce s mezinárodními ambicemi.

  26.06.2024 - 29.06.2024

  Madrid, Španělsko

  https://eventonumismatic...
 • Brno Grand Prix Revival

  Vozy Grand Prix, formule, prototypy, cestovní vozy

  13.07.2024 - 13.07.2024

  Brno, Česká republika

  www.brnogp.cz
VYHLEDAT DALŠÍ AKCE

Tipy pro sběratele

VYHLEDAT DALŠÍ TIPY

Štítky