VELETRHY SBĚRATEL

VSTUPTE

SBERATEL
FAIRS

ENTER

MESSEN
SBERATEL

BETRETEN

Jarní veletrh Sběratel přilákal tisíce sběratelů

Sberatel.info

5. dubna, 2022

Přes 3 000 sběratelů navštívilo jarní veletrh Sběratel. Poštovní známky, mince, bankovky, pohlednice a další sběratelský materiál jim nabídlo na osmdesát vystavovatelů z celé Evropy.

Jarní veletrh Sběratel, který proběhl od 25. do 26. března, se v pražském hotelu Olympik konal naposledy v roce 2019. Pak jeho organizaci přerušila na dva roky pandemie koronaviru, tak jako většinu sběratelských veletrhů v západní Evropě.

Organizátoři proto čekali velký zájem ze strany návštěvníků i vystavovatelů, realita však nakonec předčila všechna očekávání. Vystavovatelé zabrali i část hotelové restaurace a některé bylo dokonce nutné už odmítat. Na akci se totiž hlásily i firmy, které své zboží v Česku představily vůbec poprvé. A jejich zástupci odjížděli podle ohlasů, stejně jako ostatní vystavovatelé, spokojeni.

První den veletrhu se díky masivnímu zájmu návštěvníků ocitl kongresový sál Olympiku na hraně své kapacity a zájem sběratelů neopadl ani druhý de v sobotu. Byl znát, že radost z možnosti konečně po dlouhé době osobně nakoupit a potkat se s ostatními sběrateli, byla na veletrhu všudypřítomná.

Veletrh provázelo několik autogramiád autorů poštovních známek. Výtvarník Jiří Rameš je autorem poštovní známky s modelem Wikov 7/28.

Veletrh Sběratel byl totiž pořád jedním z mála veletrhů v Evropě, který se vůbec konal. V Německu jsou všechny velké akce pro letošní rok zrušeny a burzy a setkání sběratelů se probouzí velmi pozvolna i v jiných zemích.

Petr Ptáček (vpravo) nakreslil pro přítiskový kupon Jawu 250/559 „panelku“, která letos slaví 60 let od zahájení výroby. Je ale rovněž autorem přítiskové známky Retro doprava, která kupon provázela.

Velký zájem především laické veřejnosti byl tradičně o bezplatné oceňování donesených sběratelských předmětů. Návštěvníci si mohli nechat posoudit mince, bankovky, autogramy, staré cenné papíry, sběratelské kuriozity a samozřejmě poštovní známky. Modrého Mauritia, ale v žádném z alb donesených návštěvníky, znalecká hlídka Svazu českých filatelistů bohužel opět nenašla…

Lidé přinesli k ocenění řadu zajímavých autogramů. Jejich cena na trhu stále roste.

Veletrh také umožnil mezi širokou veřejností zpropagovat letošní Evropskou výstavu poštovních známek Liberec 2022. Té ale bude ještě v září (9. – 10. 9.) předcházet tradiční podzimní veletrh Sběratel. Letos se bude jednat o jubilejní 25. ročník a organizátoři chystají pro návštěvníky k výročí řadu sběratelských překvapení.

Sběratelé, kteří se na veletrh nemohli osobně přijít podívat, si mohou některé sběratelské zajímavosti představené na akci, zakoupit v poveletržní nabídce Klanu sběratelů – zde. A to včetně SOLIDÁRNÍHO LISTU.

Organizátoři veletrhu připravili do prodeje tzv. SOLIDÁRNÍ LIST, jehož koupí mohli návštěvníci přispět na základní hygienické pomůcky a potraviny pro uprchlíky z Ukrajiny.

jj, foto: veletrh Sběratel

VELETRHY SBĚRATEL

VSTUPTE

SBERATEL
FAIRS

ENTER

MESSEN
SBERATEL

BETRETEN

Sběratelské aukce

 • Bohužel, žádné blížící se aukce nebyly nalezeny.

VYHLEDAT DALŠÍ AUKCE

Sběratelské akce

 • Winterstamps

  Známky, obálky, celistvosti, filatelistická literatura

  23.02.2024 - 24.02.2024

  Veenedaal, Nizozemsko

  www.winterstamps.nl
 • Prodejní výstava brouků a motýlů Praha

  Výměna, prodej a koupě brouků, motýlů, strašilek, pavouků a ostatních bezobratlých živočichů.

  01.03.2024 - 02.03.2024

  Praha, Česká republika

  www.hobbypraha.cz
 • Jarní veletrh Sběratel

  Největší jarní setkání sběratelů všech oborů.

  22.03.2024 - 23.03.2024

  Praha, Česká republika

  www.sberatel.info/jaro...
 • Numismatický veletrh v Kuala Lumpur

  12. ročník mezinárodního veletrhu.

  29.03.2024 - 31.03.2024

  Kuala Lumpur, Malajsie

  www.klinf.co
VYHLEDAT DALŠÍ AKCE

Tipy pro sběratele

 • Muzeum autíček

  Muzeum se sbírkou modelů automobilů.

  Příseka u Brna, Jihomoravský kraj

  www.muzeumauticek.cz/cz/uvodni-stranka.h...
 • Muzeum českého ráje v Turnově

  Muzeum, které mimo jiné vlastní jednu z největších sbírek drahých kamenů v České republice.

  Turnov, Liberecký kraj

  www.muzeum-turnov.cz/...
 • Železniční muzeum

  Muzeum se sbírkou historických vozidel.

  Zlonice, Středočeský kraj

  zmzlonice.draha.net/
 • Retro Auto Muzeum Strnadice

  Muzeum automobilů ve Strnadicích na Benešovsku, zaměřené na poválečné vozy především ze zemí někdejšího východního bloku.

  Strnadice, Středočeský kraj

  www.retroautomuzeum.com...
VYHLEDAT DALŠÍ TIPY

Štítky