VELETRHY SBĚRATEL

VSTUPTE

SBERATEL
FAIRS

ENTER

MESSEN
SBERATEL

BETRETEN

Jarní veletrh Sběratel přilákal tisíce sběratelů

Sberatel.info

5. dubna, 2022

Přes 3 000 sběratelů navštívilo jarní veletrh Sběratel. Poštovní známky, mince, bankovky, pohlednice a další sběratelský materiál jim nabídlo na osmdesát vystavovatelů z celé Evropy.

Jarní veletrh Sběratel, který proběhl od 25. do 26. března, se v pražském hotelu Olympik konal naposledy v roce 2019. Pak jeho organizaci přerušila na dva roky pandemie koronaviru, tak jako většinu sběratelských veletrhů v západní Evropě.

Organizátoři proto čekali velký zájem ze strany návštěvníků i vystavovatelů, realita však nakonec předčila všechna očekávání. Vystavovatelé zabrali i část hotelové restaurace a některé bylo dokonce nutné už odmítat. Na akci se totiž hlásily i firmy, které své zboží v Česku představily vůbec poprvé. A jejich zástupci odjížděli podle ohlasů, stejně jako ostatní vystavovatelé, spokojeni.

První den veletrhu se díky masivnímu zájmu návštěvníků ocitl kongresový sál Olympiku na hraně své kapacity a zájem sběratelů neopadl ani druhý de v sobotu. Byl znát, že radost z možnosti konečně po dlouhé době osobně nakoupit a potkat se s ostatními sběrateli, byla na veletrhu všudypřítomná.

Veletrh provázelo několik autogramiád autorů poštovních známek. Výtvarník Jiří Rameš je autorem poštovní známky s modelem Wikov 7/28.

Veletrh Sběratel byl totiž pořád jedním z mála veletrhů v Evropě, který se vůbec konal. V Německu jsou všechny velké akce pro letošní rok zrušeny a burzy a setkání sběratelů se probouzí velmi pozvolna i v jiných zemích.

Petr Ptáček (vpravo) nakreslil pro přítiskový kupon Jawu 250/559 „panelku“, která letos slaví 60 let od zahájení výroby. Je ale rovněž autorem přítiskové známky Retro doprava, která kupon provázela.

Velký zájem především laické veřejnosti byl tradičně o bezplatné oceňování donesených sběratelských předmětů. Návštěvníci si mohli nechat posoudit mince, bankovky, autogramy, staré cenné papíry, sběratelské kuriozity a samozřejmě poštovní známky. Modrého Mauritia, ale v žádném z alb donesených návštěvníky, znalecká hlídka Svazu českých filatelistů bohužel opět nenašla…

Lidé přinesli k ocenění řadu zajímavých autogramů. Jejich cena na trhu stále roste.

Veletrh také umožnil mezi širokou veřejností zpropagovat letošní Evropskou výstavu poštovních známek Liberec 2022. Té ale bude ještě v září (9. – 10. 9.) předcházet tradiční podzimní veletrh Sběratel. Letos se bude jednat o jubilejní 25. ročník a organizátoři chystají pro návštěvníky k výročí řadu sběratelských překvapení.

Sběratelé, kteří se na veletrh nemohli osobně přijít podívat, si mohou některé sběratelské zajímavosti představené na akci, zakoupit v poveletržní nabídce Klanu sběratelů – zde. A to včetně SOLIDÁRNÍHO LISTU.

Organizátoři veletrhu připravili do prodeje tzv. SOLIDÁRNÍ LIST, jehož koupí mohli návštěvníci přispět na základní hygienické pomůcky a potraviny pro uprchlíky z Ukrajiny.

jj, foto: veletrh Sběratel

VELETRHY SBĚRATEL

VSTUPTE

SBERATEL
FAIRS

ENTER

MESSEN
SBERATEL

BETRETEN

Sběratelské aukce

 • numismatika

  Macho a Chlapovič

  31. aukce mincí, medailí, bankovek a vyznamenání.

  20.10.2023 - 20.10.2023

  Praha

  machochlapovic.com/cz...
 • numismatika

  Antium Aurum

  Velká numismatická sálová aukce s live bidding.

  10.11.2023 - 10.11.2023

  Praha

  www.antiumaurum.cz
VYHLEDAT DALŠÍ AUKCE

Sběratelské akce

 • Mezinárodní entomologický výměnný den a výstava

  Výstava a prodej brouků, motýlů, pavouků, strašilek a plazů z celého světa.

  06.10.2023 - 07.10.2023

  Praha , Česká republika

 • Filatelistický veletrh Ulm

  Tradiční veletrh přesunutý ze Sindelfingenu do Ulmu.

  26.10.2023 - 28.10.2023

  Ulm, Německo

  https://www.briefmarken-...
 • Veronafil podzim

  Největší veletrh v Itálii zaměřený na všechny sběratelské obory.

  17.11.2023 - 19.11.2023

  Verona, Itálie

  https://www.veronafil.i...
VYHLEDAT DALŠÍ AKCE

Tipy pro sběratele

VYHLEDAT DALŠÍ TIPY

Štítky