VELETRHY SBĚRATEL

VSTUPTE

SBERATEL
FAIRS

ENTER

MESSEN
SBERATEL

BETRETEN

Hodinky Paula Newmana se vydražily za rekordních 17 752 500 dolarů

Sberatel.info

2. listopadu, 2017

Hodinky jako zajímavá sběratelská investice si definitivně vydobyly své místo v médiích i hledáčku investorů. Rolex Daytona z roku 1968, které nosil herec Paul Newman, se poslední říjnový čtvrtek vydražily za neuvěřitelných 390 milionů korun.

Takový výsledek, již několik měsíců bedlivě očekávané aukce, nečekal nikdo. I náš přední expert na sběratelské investice do hodinek Jan Lidmaňský odhadoval, během své přednášky na zářivé Investor Prague Show, že rekord padne na pěti miliónech dolarů.

Chronografy slavného herce se tak staly nejdražšími vydraženými náramkovými hodinkami všech dob. Za rekordní částkou, kterou byl neznámý kupec,  jenž dražil po telefonu, za hodinky ochoten zaplatit, stojí nejen jméno legendy stříbrného plátna a motosportu, ale také fakt, že herec je opravdu dlouhodobě užíval. Daytony na jeho zápěstí jsou vidět na řadě fotografií a je tak zřejmé, že pro Paula Newmana nebyly jen nasmlouvaným reklamním obchodem.

 

newman 2

 

 

 

 

Spojení bylo dokonce tak známé, že model Rolex Daytona z tohoto období má již univerzálně používané označení „Paul Newman“. Díky tomu je o ně mezi sběrateli obrovský zájem a jejich cena na rozdíl od jiných, stejně starých typů, šplhá do milionů dolarů.

newman 1

 

 

 

 

Dražené hodinky dostal Paul Newman jako dárek od své manželky Joanne Woodwardové a je na nich nápis„Drive Carefully Me“ , což souviselo s jeho zálibou rychlé jízdy na automobilových okruzích.

Paul Newman hodinky v 80. letech věnoval Jamesi Coxovi nápadníkovi své dcery Nell. Ten je také nyní do dražby věnoval – její výnos je totiž určen nadaci Newmanovi dcery Nell Newman Foundation, kde působí jako pokladník.

jj, foto: aukční dům Phillips

VELETRHY SBĚRATEL

VSTUPTE

SBERATEL
FAIRS

ENTER

MESSEN
SBERATEL

BETRETEN

Sběratelské aukce

  • Bohužel, žádné aukce pro obor numismatika nebyly nalezeny.

VYHLEDAT DALŠÍ AUKCE

Sběratelské akce

Tipy pro sběratele

VYHLEDAT DALŠÍ TIPY

Štítky