VELETRHY SBĚRATEL

VSTUPTE

SBERATEL
FAIRS

ENTER

MESSEN
SBERATEL

BETRETEN

Na výstavě historických kol v Ražicích bude i jedno z bambusu

Sberatel.info

15. dubna, 2016

V nově zrekonstruovaném Špejcharu v Ražicích u Písku byla otevřena výstava historických kol. K vidění je téměř čtyřicítka historických bicyklů československé výroby. Exempláře zapůjčili místní sběratelé. Výstava potrvá do 27. května. ČTK to řekla Michaela Čadková z ražického Špejcharu.

“Na výstavě jsou kola od 30. do 70. let minulého století. Nejstarší kolo je z roku 1931. Některá kola návštěvníci poznají, protože na nich viděli jezdit své rodiče nebo babičky a dědečky,” uvedla Čadková. Na výstavě bude i ručně vyrobené bambusové kolo, dvě dvojkola, dětská historická kola i kola dráhová. “Bambusové kolo je ručně vyrobené. Má moderní sedačku i tachometr. Je to takový raritní kus,” uvedla Čadková.

Výstava je vytvořena ze sbírek tří místních sběratelů, Jiřího Plívy a Stanislava Zocha ml. z Protivína a Zdeňka Douděry z Ražic. “Mám v Protivíně malý obchod, kde prodávám a opravuji kola. Kola jsou celoživotní vášní mojí i celé rodiny,” uvedl třiašedesátiletý Jiří Plíva.

Součástí Špejcharu je expozice věnovaná železnici a nedaleké přírodní rezervaci Řežabinec. Budova bývalé sýpky stojí v Ražicích u železničního přejezdu. Špejchar byl postaven v roce 1927 a o deset let později přestavěn. Město Ražice o něj pečuje od konce roku 2008.

V dubnu je špejchar otevřený pouze v pátek od 8:30 do 15:00 a v sobotu od 10:00 do 17:00. Od května už bude v provozu každý všední den kromě pondělí. Úterý až čtvrtek od 9:00 do 15:00, v pátek od 9:00 do 17:00 a o víkendu od 10:00 do 17:00.

VELETRHY SBĚRATEL

VSTUPTE

SBERATEL
FAIRS

ENTER

MESSEN
SBERATEL

BETRETEN

Sběratelské aukce

 • Bohužel, žádné aukce pro obor numismatika nebyly nalezeny.

VYHLEDAT DALŠÍ AUKCE

Sběratelské akce

Tipy pro sběratele

 • Automuzeum Praga

  Muzeum se sbírkou automobilů.

  Praha - Zbuzany, Hlavní město Praha

  www.automuzeumpraga.cz/...
 • Muzeum Vysočiny Pelhřimov

  Muzeum se zajímavou dramaturgií, na jehož webových stránkách si například můžete stáhnout zdarma knihu "Umění kýče", jež mapuje úspěšnou výstavu, která zde proběhla.

  Pelhřimov , Vysočina

  www.muzeumpe.cz/
 • Národní technické muzeum

  Největší technické sbírky v České republice pod jednou střechou.

  Praha, Hlavní město Praha

  www.ntm.cz
 • Muzeum cyklistiky

  Muzeum se sbírkou jízdních kol a velocipedů.

  Nové Hrady, Jihočeský kraj

  www.nove-hrady.cz/cs/m-8-muzeum-cyklisti...
VYHLEDAT DALŠÍ TIPY

Štítky