VELETRHY SBĚRATEL

VSTUPTE

SBERATEL
FAIRS

ENTER

MESSEN
SBERATEL

BETRETEN

Premiérský kufřík Thatcherové se vydražil za devět milionů korun

Sberatel.info

16. března, 2016

Červený kufřík, který často nosila někdejší britská premiérka Margaret Thatcherová, se dnes v Londýně vydražil za 242.500 liber (přes devět milionů korun). Jde o zatím nejdražší položku v dražbě věcí z pozůstalosti po "Železné lady". Její modré sametové svatební šaty se prodaly za 25.000 liber, což je v přepočtu přes 930.000 korun, informoval server BBC News.

V kufříku s vyraženým královniným monogramem a titulem “premiér” dostávala Thatcherová každý den vládní a zahraniční dokumenty, které neměly ujít její pozornosti.

Cena kufříku nakonec mnohonásobně překročila odhadovanou hodnotu, která se pohybovala mezi 3000 a 5000 liber. Když byla vítězná nabídka odklepnuta dražebním kladívkem, nesl se aukční síní potlesk, informovala BBC.

Kufřík potažený kůží a svatební šaty jsou jen některými ze 150 položek, které dnes dala do dražby londýnská aukční síň Christie’s.

“Železná lady”, která byla ve funkci premiérky v letech 1979 až 1990, měla na sobě modré šaty při své svatbě s podnikatelem Denisem Thatcherem v roce 1951. Hodnota šatů byla odhadována na 10.000 až 15.000 liber.

Internetová aukce dalších 200 věcí, které patřily baronce Thatcherové, se uzavře ve středu.

Nabídky na koupi věcí podle BBC přicházejí i z USA, Austrálie nebo Jižní Koreje. K mání jsou šperky, kabelky nebo také pláštěnka, kterou na sobě premiérka měla při projížďce v tanku v roce 1986.

Mezi prodanými položkami je například soubor spisů Winstona Churchilla, který našel nového majitele za 32.500 liber, což je desetinásobek jeho odhadované hodnoty.

Neméně zajímavou prodanou položkou je podepsaný strojopis projevu, v němž Thatcherová krátce po usednutí do premiérského křesla před svou kanceláří v Downing Street 10 citovala slova svatého Františka z Assisi “Kde vládne nesvár, vnesme harmonii”. Dokument se prodal za 37.500 liber (1,4 milionu korun).

Thatcherová zemřela 8. dubna 2013 ve věku 87 let.

 

VELETRHY SBĚRATEL

VSTUPTE

SBERATEL
FAIRS

ENTER

MESSEN
SBERATEL

BETRETEN

Sběratelské aukce

 • Bohužel, žádné blížící se aukce nebyly nalezeny.

VYHLEDAT DALŠÍ AUKCE

Sběratelské akce

 • Heulos burza Jihlava

  Bleší trh všech věci.

  20.07.2024 - 20.07.2024

  Jihlava, Česká republika

  https://www.burzajihlava...
 • Mezinárodní veletrh Sběratel

  26. ročník mezinárodního veletrhu poštovních známek, mincí, bankovek, pohlednic, minerálů a dalšího sběratelství. Největší setkání sběratelů ve střední a východní Evropě. Více než 220 vystavovatelů z 35 zemí a 10 000 návštěvníků z celého světa. Možnost nechat si zdarma ocenit vlastní sbírky od nezávislých znalců z profesních organizací jako je Svaz českých filatelistů nebo Česká numismatická společnost.

  06.09.2024 - 07.09.2024

  Praha, Česká republika

  www.sberatel.info/podzim...
 • Trading Expo & Alternativní investice

  Profesionálové a špičkoví odborníci v různých investičních oblastech mají za úkol na konferenci Trading Expo & Alternativní investice představit svůj obor zájemcům o alternativní investice tak, aby vzbudili jejich pozornost a přispěli k jeho popularizaci. A jejich rady a postřehy budou, vzhledem k aktuální inflační vichřici, letos o to cennější. O čem se bude mluvit? Poštovní známky, mince, nemovitosti, veteráni, drahé kovy, drahé kameny a další…

  07.09.2024 - 07.09.2024

  Praha, Česká republika

  www.tradingexpo.cz
 • Vinyl & Stereo Expo

  Největší podzimní akce pro sběratele vinylových desek, CD, kazet a hudebních memorabilií. Veletrhu se účastní prodejci z České republiky i ze zahraničí, například z Německa, Rakouska nebo Francie, kteří do Prahy stejně jako v minulých letech přivezou špičkový sběratelský materiál, raritní desky nebo signovaná alba. Součástí akce je také speciální sekce věnovaná jen metalové hudbě Rock & Metal Market.

  06.09.2024 - 07.09.2024

  Praha, Česká republika

  www.vinylexpo.cz
VYHLEDAT DALŠÍ AKCE

Tipy pro sběratele

VYHLEDAT DALŠÍ TIPY

Štítky