VELETRHY SBĚRATEL

VSTUPTE

SBERATEL
FAIRS

ENTER

MESSEN
SBERATEL

BETRETEN

V krumlovském muzeu vystaví vzácný samurajský meč

Sberatel.info

8. května, 2016

Výstavou oslaví Regionální muzeum v Českém Krumlově tři svá významná výročí. Jde o 125 let muzejních snah v Českém Krumlově, 100 let od otevření německého městského muzea a 70 let od ustavení současného muzea. Expozice provede návštěvníka historií muzea a nabídne výběr exponátů ze sbírek muzea včetně řady zajímavostí. Mezi ně patří japonský meč z konce éry šógunátu Tokugawa. ČTK to řekla PR pracovnice muzea Martina Vachová. Výstava potrvá od 20. dubna do 2. října.

Podobný meč podle ředitele muzea Filipa Lyska v tuzemsku není, cena se pohybuje okolo půl milionu korun. Jeho přesné stáří nelze určit, protože jde o dílo vytvořené ze dvou mečů. Podle Lyska by to bylo možné po hlubší expertíze. Šógunát Tokugawa trval od začátku 17. do druhé poloviny 19. století.

Návštěvníci se mohou těšit i na další zajímavosti. V expozici bude například kožený opasek s bohatou výšivkou zhotovenou pomocí pavího brku z 19. století, který je součástí mužského lidového kroje obyvatel Českokrumlovska.

Lidé uvidí také dřevěnou formu na perník s vyřezávaným figurálním motivem měšťana v dobovém oděvu z roku 1767. “Objeví se i čtverhranný nádobkový kachel z 2. poloviny 13. století, jeden z nejstarších kachlů v Čechách, nebo medailonek s obrázkem Panny Marie s dítětem z dětského hrobu z přelomu 19. a 20. století,” uvedla kurátorka výstavy Vladimíra Podaná.

Podle Vachové výstava ukáže příchozím vše od počátečních snah o založení muzea, přes první republiku, druhou světovou válku, opětovné otevření muzea v roce 1946 až do současnosti.

VELETRHY SBĚRATEL

VSTUPTE

SBERATEL
FAIRS

ENTER

MESSEN
SBERATEL

BETRETEN

Sběratelské aukce

 • Bohužel, žádné aukce pro obor numismatika nebyly nalezeny.

VYHLEDAT DALŠÍ AUKCE

Sběratelské akce

 • jarní veletrh Sběratel

  Velké jarní setkání sběratelů všech oborů.

  25.03.2022 - 26.03.2022

  Praha, Česká republika

  www.sberatel.info/jaro...
VYHLEDAT DALŠÍ AKCE

Tipy pro sběratele

 • Technické muzeum v Brně

  Muzeum, které se zaobírá technikou od hodinových součástek až po letadla.

  Brno, Jihomoravský kraj

  www.technicalmuseum.cz/...
 • Muzeum smaltu

  Muzeum se sbírkou smaltovaného nádobí.

  Netvořice, Středočeský kraj

  www.muzeumsmaltu.cz/
 • Martina Krupičková – obrazy

  Kouzelné obrazy malířky, kterou fascinuje světlo a perspektiva a má překvapivě vedle tematiky měst a přírody ráda také dopravní prostředky na romantickém hradě v Ledči nad Sázavou. Skvělý tip na výlet pro celou rodinu i sběratele umění! šanci máte od 3. do 30. července.

  Ledeč nad Sázavou , Vysočina

  www.martinakrupickova.com...
 • Cvokařské muzeum

  Muzeum se sbírkou hřebíků a cvočků.

  Rožmitál pod Třemšínem, Středočeský kraj

  www.staryrozmital.cz/...
VYHLEDAT DALŠÍ TIPY

Štítky