VELETRHY SBĚRATEL

VSTUPTE

SBERATEL
FAIRS

ENTER

MESSEN
SBERATEL

BETRETEN

Sběratelským hitem turistů jsou v infocentrech turistické vizitky

Sberatel.info

13. října, 2017

Největším sběratelským hitem, po kterém se ptají turisté v informačních centrech, jsou vizitky do Turistického deníku. Shodli s na tom zaměstnanci jihomoravských turistických center oslovených ČTK. Na druhém místě jsou dřevěné kulaté turistické známky a zájem je řadu let i o magnetky, štítky na hole či pamětní mince. A sbírají jak rodiny s dětmi, tak samotní dospělí. Stále oblíbené jsou také pohledy, jejichž prodeje podle zaměstnanců center neklesají.

“Turistická vizitka je top. Když přijede o víkendu hodně lidí, stane se, že se všechny vizitky vyprodají. A než dostaneme nové, trvá to dva až tři dny, takže na některé turisty se nedostane,” řekla Lucie Kašníková z Lednice. Podobnou situaci zažívají i v centru v Mikulově. “Stane se, že nám výrobce ani nestíhá dodávat,” uvedla Zuzana Hanáčková z Mikulova. Obvykle se vizitek v době největšího zájmu turistů prodá až několik desítek denně.

Vydavatel nabízí vizitky stále nových a nových míst, rozšířil je před lety i za hranice a v Česku pokrývají přes 4000 míst či zajímavostí. “Nedá se však říct, že by šlo o současný boom, nejprodávanější jsou vizitky už několik let,” řekla Kašníková.

Pro sběratelské suvenýry, které lidem připomínají dovolené, výlety či návštěvy památek míří rodiny s dětmi i samotní dospělí. “Je to tak půl na půl a občas si nekoupí jen jeden druh suvenýru,” poznamenal Ladislav Horký ze Znojma.

Stále důležité jsou pro infocentra i pohledy. V minulosti sice trh s nimi zaznamenal výrazný pokles, v posledních letech už se však zastavil. “Možná byste se divili, jak lidé kupují pohledy. Pořád se prodávají dobře a kupují si je lidé jak pro sebe, tak i se známkami, aby je posílali,” řekla Kašníková.

ČTK, foto: Turistické vizitky

VELETRHY SBĚRATEL

VSTUPTE

SBERATEL
FAIRS

ENTER

MESSEN
SBERATEL

BETRETEN

Sběratelské aukce

 • Bohužel, žádné blížící se aukce nebyly nalezeny.

VYHLEDAT DALŠÍ AUKCE

Sběratelské akce

 • Monexpo Numismatic Fair Paris

  Mezinárodní veletrh mincí a bankovek.

  09.12.2023 - 09.12.2023

  Paříž, Francie

  www.nicolasquentin.com ...
 • Hong Kong Numismatic Fair

  Jedna z největších numismatických akcí v regionu Asie.

  11.12.2023 - 13.12.2023

  Hong Kong, Čína

  hkinf.hk
 • Aarados Auction Banknote and Coin Fair Bahrain

  Veletrh mincí, bankovek a cenných papírů.

  25.01.2024 - 27.01.2024

  Manama City, Bahrajn

  www.aradosauctions.com ...
 • Paris Paper Money Show

  41. ročník veletrhu bankovek a cenin.

  10.02.2024 - 10.02.2024

  Paříž, Francie

  www.papier-monnaie.com ...
VYHLEDAT DALŠÍ AKCE

Tipy pro sběratele

VYHLEDAT DALŠÍ TIPY

Štítky