VELETRHY SBĚRATEL

VSTUPTE

SBERATEL
FAIRS

ENTER

MESSEN
SBERATEL

BETRETEN

Sběratelským hitem turistů jsou v infocentrech turistické vizitky

Sberatel.info

13. října, 2017

Největším sběratelským hitem, po kterém se ptají turisté v informačních centrech, jsou vizitky do Turistického deníku. Shodli s na tom zaměstnanci jihomoravských turistických center oslovených ČTK. Na druhém místě jsou dřevěné kulaté turistické známky a zájem je řadu let i o magnetky, štítky na hole či pamětní mince. A sbírají jak rodiny s dětmi, tak samotní dospělí. Stále oblíbené jsou také pohledy, jejichž prodeje podle zaměstnanců center neklesají.

“Turistická vizitka je top. Když přijede o víkendu hodně lidí, stane se, že se všechny vizitky vyprodají. A než dostaneme nové, trvá to dva až tři dny, takže na některé turisty se nedostane,” řekla Lucie Kašníková z Lednice. Podobnou situaci zažívají i v centru v Mikulově. “Stane se, že nám výrobce ani nestíhá dodávat,” uvedla Zuzana Hanáčková z Mikulova. Obvykle se vizitek v době největšího zájmu turistů prodá až několik desítek denně.

Vydavatel nabízí vizitky stále nových a nových míst, rozšířil je před lety i za hranice a v Česku pokrývají přes 4000 míst či zajímavostí. “Nedá se však říct, že by šlo o současný boom, nejprodávanější jsou vizitky už několik let,” řekla Kašníková.

Pro sběratelské suvenýry, které lidem připomínají dovolené, výlety či návštěvy památek míří rodiny s dětmi i samotní dospělí. “Je to tak půl na půl a občas si nekoupí jen jeden druh suvenýru,” poznamenal Ladislav Horký ze Znojma.

Stále důležité jsou pro infocentra i pohledy. V minulosti sice trh s nimi zaznamenal výrazný pokles, v posledních letech už se však zastavil. “Možná byste se divili, jak lidé kupují pohledy. Pořád se prodávají dobře a kupují si je lidé jak pro sebe, tak i se známkami, aby je posílali,” řekla Kašníková.

ČTK, foto: Turistické vizitky

VELETRHY SBĚRATEL

VSTUPTE

SBERATEL
FAIRS

ENTER

MESSEN
SBERATEL

BETRETEN

Sběratelské aukce

 • Bohužel, žádné aukce pro obor numismatika nebyly nalezeny.

VYHLEDAT DALŠÍ AUKCE

Sběratelské akce

 • IBRA 2021Essen – zrušeno

  Světová výstava poštovních známek

  06.05.2021 - 09.05.2021

  Essen, Německo

  www.IBRA2021.de
VYHLEDAT DALŠÍ AKCE

Tipy pro sběratele

 • Muzeum nožířské tradice

  Muzeum se sbírkou nožů.

  Mikulášovice, Ústecký kraj

  https://www.munotr.cz/...
 • Cvokařské muzeum

  Muzeum se sbírkou hřebíků a cvočků.

  Rožmitál pod Třemšínem, Středočeský kraj

  www.staryrozmital.cz/...
 • RetroAutoMuzeum ve Strnadicích na Benešovsku

  Návštěvníci si mohou připomenout, v jakých vozech lidé z někdejších socialistických zemí jezdili od roku 1948 až do 90. let.

  Strnadice, Středočeský kraj

  www.retroautomuzeum.com...
 • Zámek Jánský vrch

  Sbírka dýmek

  Javorník, Olomoucký kraj

  https://www.janskyvrch.cz/cs...
VYHLEDAT DALŠÍ TIPY

Štítky