VELETRHY SBĚRATEL

VSTUPTE

SBERATEL
FAIRS

ENTER

MESSEN
SBERATEL

BETRETEN

V Hluboké nad Vltavou si lidé měnili předměty ze světových zoo

Sberatel.info

20. března, 2016

Pohlednice, průvodce, vstupenky nebo programy z různých světových zoologických zahrad si dnes mezi sebou měnilo přes pět desítek lidí v zoo v Hluboké nad Vltavou na Českobudějovicku. Konal se tam 3. ročník akce s názvem Zoofanatika. Při ní se setkávají lidé, jejichž koníčkem jsou návštěvy zoologických zahrad v různých zemí světa. Sběratelé dnes do Hluboké nad Vltavou přivezli upomínkové předměty ze zoo ze všech světových kontinentů.

“To jsou absolutní nadšenci pro zoologické zahrady. Baví je o nich zjišťovat všechny možné informace. Jejich dovolené většinou spočívají v tom, že objíždějí zoo všude možně po světě,” řekl ČTK zástupce ředitele zoologické v Hluboké nad Vltavou Roman Kössl. Dodal, že dnes například jeden z účastníků zoofanatiky nabízel materiály ze zoo v Barmě.

Akce se koná jednou za rok. Poprvé to bylo na jaře 2014 ve Dvoře Králové, loni v Plzni a příští rok ji uspořádají v Jihlavě. Většinou se zoofanatiky účastní čeští sběratelé, ale dnes do Hluboké nad Vltavou přijela i řada a Poláků, Němci a jeden Nizozemec.

Podle organizátora Romana Hynka by se celý program dal rozdělit do tří hlavních sekcí. “Jedna část je výměna, druhá pak výprodej, kdy různé zoo prodávají skladové zásoby i novinky a třetí část tvoří přednášky a odborné záležitosti,” řekl ČTK Hynek. Dodal, že součástí třídenní akce, která začala v pátek, je i exkurze v nedalekém Dobřejově, kde existuje chovné centrum pražské zoo, které je pro veřejnost nepřístupné.

Zoologická zahrada v Hluboké nad Vltavou zahájila provoz před téměř 80 lety a je pátou nejstarší v Česku. Zahradu založil před druhou světovou válkou vášnivý obdivovatel přírody a lovu Adolf Schwarzenberg, slavnostně ji pro veřejnost otevřel 1. května 1939. V témže roce se do ní přišlo podívat 33.000 lidí. Loni zoo navštívilo přes 250.000 lidí.

 

VELETRHY SBĚRATEL

VSTUPTE

SBERATEL
FAIRS

ENTER

MESSEN
SBERATEL

BETRETEN

Sběratelské aukce

 • Bohužel, žádné aukce pro obor numismatika nebyly nalezeny.

VYHLEDAT DALŠÍ AUKCE

Sběratelské akce

 • IBRA 2021Essen

  Světová výstava poštovních známek

  06.05.2021 - 09.05.2021

  Essen, Německo

  www.IBRA2021.de
VYHLEDAT DALŠÍ AKCE

Tipy pro sběratele

 • Muzeum krajky

  Muzeum se paličkovaných krajek a paliček.

  Prachatice, Jihočeský kraj

  krajkaprachatice.cz/
 • Muzeum hraček

  Hračky, které baví děti dospělé,

  Benátky nad Jizerou, Středočeský kraj

  muzeumhracek.webpark.cz...
 • Slezské zemské muzeum

  Muzeum s numismatickou sbírkou.

  Opava, Moravskoslezský kraj

  www.szm.cz/rubrika/89/sbirka/numizmatick...
 • Poštovní muzeum v Praze

  Vše o historii československých a českých poštovních známek na jednom místě, navíc se zajímavými akcemi nejen pro sběratele.

  Praha, Hlavní město Praha

VYHLEDAT DALŠÍ TIPY

Štítky