VELETRHY SBĚRATEL

VSTUPTE

SBERATEL
FAIRS

ENTER

MESSEN
SBERATEL

BETRETEN

V Hluboké nad Vltavou si lidé měnili předměty ze světových zoo

Sberatel.info

20. března, 2016

Pohlednice, průvodce, vstupenky nebo programy z různých světových zoologických zahrad si dnes mezi sebou měnilo přes pět desítek lidí v zoo v Hluboké nad Vltavou na Českobudějovicku. Konal se tam 3. ročník akce s názvem Zoofanatika. Při ní se setkávají lidé, jejichž koníčkem jsou návštěvy zoologických zahrad v různých zemí světa. Sběratelé dnes do Hluboké nad Vltavou přivezli upomínkové předměty ze zoo ze všech světových kontinentů.

“To jsou absolutní nadšenci pro zoologické zahrady. Baví je o nich zjišťovat všechny možné informace. Jejich dovolené většinou spočívají v tom, že objíždějí zoo všude možně po světě,” řekl ČTK zástupce ředitele zoologické v Hluboké nad Vltavou Roman Kössl. Dodal, že dnes například jeden z účastníků zoofanatiky nabízel materiály ze zoo v Barmě.

Akce se koná jednou za rok. Poprvé to bylo na jaře 2014 ve Dvoře Králové, loni v Plzni a příští rok ji uspořádají v Jihlavě. Většinou se zoofanatiky účastní čeští sběratelé, ale dnes do Hluboké nad Vltavou přijela i řada a Poláků, Němci a jeden Nizozemec.

Podle organizátora Romana Hynka by se celý program dal rozdělit do tří hlavních sekcí. “Jedna část je výměna, druhá pak výprodej, kdy různé zoo prodávají skladové zásoby i novinky a třetí část tvoří přednášky a odborné záležitosti,” řekl ČTK Hynek. Dodal, že součástí třídenní akce, která začala v pátek, je i exkurze v nedalekém Dobřejově, kde existuje chovné centrum pražské zoo, které je pro veřejnost nepřístupné.

Zoologická zahrada v Hluboké nad Vltavou zahájila provoz před téměř 80 lety a je pátou nejstarší v Česku. Zahradu založil před druhou světovou válkou vášnivý obdivovatel přírody a lovu Adolf Schwarzenberg, slavnostně ji pro veřejnost otevřel 1. května 1939. V témže roce se do ní přišlo podívat 33.000 lidí. Loni zoo navštívilo přes 250.000 lidí.

 

VELETRHY SBĚRATEL

VSTUPTE

SBERATEL
FAIRS

ENTER

MESSEN
SBERATEL

BETRETEN

Sběratelské aukce

 • Bohužel, žádné aukce pro obor numismatika nebyly nalezeny.

VYHLEDAT DALŠÍ AUKCE

Sběratelské akce

Tipy pro sběratele

 • Muzeum hodin

  Muzeum se sbírkou historických hodin a hodinek.

  Karlštej, Středočeský kraj

  www.muzeumhodin.eu/cs/...
 • Vlastivědné muzeum v Olomouci

  Muzeum s řadou zajímavých expozic, pod které, mimo jiné, spadá Muzeum Zdeňka a Jana Svěrákových.

  Olomouc, Olomoucký kraj

  www.vmo.cz
 • Městské muzeum

  Muzeum s expozicí drahých kamenů.

  Nová paka, Královéhradecký kraj

  muzeum.cz/
 • Muzeum panenek a medvídků

  Muzeum se sbírkou panenek a medvídků od roku 1840.

  Troskovice, Liberecký kraj

  www.muzeumpanenek.cz/...
VYHLEDAT DALŠÍ TIPY

Štítky