VELETRHY SBĚRATEL

VSTUPTE

SBERATEL
FAIRS

ENTER

MESSEN
SBERATEL

BETRETEN

Veletrh Sběratel nabídne oceňování sbírek, připomene komisaře Schimanského a představí první českou nulovou „eurobankovku“

Sberatel.info

31. srpna, 2018

Největší setkání sběratelů poštovních známek, mincí, bankovek, pohlednic a dalšího sběratelství proběhne letos na výstavišti PVA Expo Praha od 7. do 8. září. Mezi více než dvěma stovkami vystavovatelů z několika desítek zemí najdete například poštovní správy z Malty, Maďarska nebo Běloruska a přední prodejce mincí a bankovek. Poprvé se například veletrhu účastní velký německý obchodník s historickými mincemi Gorny & Mosch, zvláštní známku ke Sběrateli pak chystá pošta z Kyrgyzstánu. Netrpělivě očekávanou premiéru pak bude mít na veletrhu první česká „euro suvenýrová bankovka s nulovou hodnotou“.

Zajímavý doprovodný program je opět soustředěn především před stánkem České pošty, kde budou probíhat tradiční autogramiády. Návštěvníci se mohou těšit na výtvarníky, manžele Knotkovi a rytce Martina Srba, kteří na Sběrateli uvedou svůj nový známkový aršík ze série „ Ochrana přírody: Zoologické zahrady III“ nebo malíře Petra Ptáčka. Ten bude podepisovat  známkový sešitek s lokomotivami „Svět na kolejích II.“ a dopisnici, jíž organizátoři veletrhu letos v tzv. „Galerii klasiků“ vzdávají hold německému herci Götzi Georgeovi, představiteli slavného inspektora Schimanského. Ten by se letos dožil 80 let a výtvarník Petr Ptáček je autorem motivu na dopisnici, kterou bude provázet také příležitostné razítko.

zoo

vlaky 1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nový sběratelský fenomén míří do Prahy

Zajímavou premiérou na letošním Sběrateli bude tzv. „eurobankovka s nulovou hodnotou“. Jedná se o suvenýr s designem klasické eurobankovky, který je tištěný ve stejné tiskárně a na stejný papír jako opravdová eura. Hlavní motiv si pak může objednatel volit vlastní, takže dnes už je „zero eurobankovek“ několik set a potkat je můžete na hradech, zámcích a dalších pamětihodnostech po celé Evropě.  Ke Sběrateli vyjde speciální „bankovka“ s motivem Prahy a prodávat se bude z bankomatu umístěného přímo u informací na výstavišti. A jak sběratelé dobře vědí, první „kus“ ze série má vždy největší hodnotu… Bankovka bude v prodeji ze speciálního bankomatu umístěného ve foyer výstaviště hned vedle informací.

o euro bankovka

 

 

 

 

 

 

 

 

Zajímavé projekty bude na svém stánku prezentovat Česká mincovna

V pátek v jednu hodinu představí společný projekt  se slovenskou Mincovňou Kremnica a to jako připomínku toho, co spolu Češi a Slováci během posledních sta let prožili. Vznikly tak sady dvou zlatých a dvou stříbrných medailí, jejichž autory jsou rovným dílem obě mincovny. Český medailér ak. soch. Michal Vitanovský věnoval reverzní stranu muži stojícímu na žebříku, který z budovy strhává štít s rakouským znakem a podává ho jásajícímu davu.

Averzní strana pak předkládá heraldické symboly Čech, Moravy, Slezska a Slovenska a řadu lipových lístků. Druhá medaile je dílem slovenského medailéra Štefana Novotného. Kompozice obou stran odpovídá československé vlajce. Levá polovina reverzní strany je věnována Praze, Pražskému hradu a Vltavě, pravá polovina Bratislavě, Bratislavskému hradu a Dunaji. Averzní strana nese vedle symbolů Čech, Moravy, Slezska, Slovenska a Podkarpatské Rusi také habsburského orla, kterého česká vlajka půlí vedví.

vznik_csr_odveky_sen_se_stal_skutkem_ag_proof_etue_02

vznik_csr_odveky_sen_se_stal_skutkem_ag_proof_etue_01

 

 

 

 

 

 

 

Novou edici Českého lva doprovodí komiks o Bruncvíkovi

Od 15:00 hod. pak bude možné získat podpis medailéra Asamata Baltaeva  a to u příležitosti představení speciální edice stříbrné mince Český lev. Jedná se o druhou ražbu vydanou  k jubilejnímu roku 2018. Speciální mince dostala mimořádný kabátek – její reliéf byl upraven a vyražen v provedení „reverse proof“. Tato kvalita je opakem běžného provedení „proof“ – vyznačuje se matnou mincovní plochou a zrcadlově lesklým reliéfem. Jedná se o první ražbu tohoto typu, která se dostala do nabídky České mincovny. Medailér Asamat Baltaev je také autorem komiksu, který je součástí každého číslovaného balení nové mince a je moderním zpracováním staré české báje o knížeti Bruncvíkovi, díky jehož chrabrosti máme podle legendy ve znaku právě lva.

V sobotu můžete v expozici České mincovny potkat jejího prvního ředitele Jana Vízka. Ten zde uvede svoji knihu „Jak se dělá mincovna“. V roce 2018 totiž uplynulo rovné čtvrtstoletí od vzniku České republiky, české měny a také České mincovny. Oběžné mince se v Jablonci nad Nisou začaly razit 1. července 1993.

Rukověť pro sběratele „nouzovek“

V pátek představí v premiéře na veletrhu novou knihu „Nouzová papírová platidla na území Československa 1900-1950“ autoři  Pavel Hejzlar a Jindřicha Holny, kterou vydává společnost  Aurea Numismatika. Kniha je pokračováním  posledního vydání katalogu o českých „ nouzovkách“  z roku 2006. Jsou v ní prezentována nouzová platidla vydaná ve 260 městech a obcích, z nichž některá měla i několik desítek místních vydavatelů. Katalog obsahuje převážně oboustranné barevné obrazové reprodukce naprosté většiny všech známých nouzových platidel. Mnoho z nich dosud nebylo vůbec publikováno. Předností katalogu je rovněž přehledné uspořádání a popis jednotlivých typů a variant (včetně obrazových detailů variant razítek a podpisů). Nedílnou součástí je sběratelské ocenění každého typu nebo varianty ve dvou zachovalostech.

Přijďte se posívat na šeky a získejte popis předního autora „fantastických bankovek“

Výtvarník a autor řady tzv. „fantastických bankovek“ Matej Gábriš bude podepisovat bankovky, které navrhl, na stánku Muzea cenných papírů, nadačního fondu (MCP)  č. 215. Pro muzeum vytvořil sérii tzv. testovacích „pamětních“ bankovek oslavujících „Muže 28. října“, kteří stáli u vzniku Republiky Československé. Celou sadu tvoří šest bankovek, z nichž každá byla vydána v limitované emisi 600 ks, přičemž kompletní sady jsou k dispozici ve zvláštní číslované obálce v nákladu pouze 300 ks.

SEK MCP 2018.cdr

V expozici MCP si také bude možné prohlédnout zajímavý průřez historií šeků zahrnutý pod hlavičkou výstavy sběratelských unikátů Praga Piccola,. Tento dnes už málo využívaný finanční instrument byl po celá desetiletí zejména v USA a západní Evropě běžnou součástí platebního styku. Muzeum si také letos připomíná 10. výročí svého vzniku a k tomuto výročí vydalo číslovanou pamětní bankovku a tři emise pamětních a jubilejních šeků. Emise v červené barvě jsou vydány v limitované emisi 250 ks, zelená číslovaná v počtu 600 ks (zajímavý článek o šecích si můžete přečíst zde.).

Nechte si ocenit své sbírky

K dispozici budou na veletrhu stejně jako každý rok oblíbené služby bezplatného oceňování sbírek, které na veletrhu nabízí Svaz českých filatelistů, Česká numismatická společnost, Puncovní úřad, Muzeum cenných papírů, Klub sběratelů kuriozit, Klub sběratelů telefonních karet nebo znalec v oblasti mineralogie Karel Mařík. Toho najdou návštěvníci na veletrhu Minerály a drahé kameny, jež se koná ve stejné hale jako veletrh Sběratel.

Novinka pro sběratele LP desek

V sobotu 8. září se pak bude opět v rámci veletrhu Sběratel konat čtvrtý ročník Vinyl & Stereo Expo prodejního veletrhu gramofonových desek, hi – fi techniky a příslušenství. Novinkou letošního veletrhu je „metalový stan“ nazvaný ROCK & METAL MARKET, burza LP a CD  zaměřená pouze na rock a metal. Akce se účastní přední prodejci vinylových desek nejen z České republiky, ale také z Německa, velké Británie nebo Holandska.

vinyl-prcek-s-deskou

 

 

 

 

 

 

 

 

Jak investovat do sběratelství prozradí konference „Zasvěcený sběratel = úspěšný investor“

Souběžně s veletrhem probíhá v kongresovém sále výstaviště 4. ročník konference Investor Prague Show. První den „Trading expo & Alternativní investice“ je věnován investování do drahých kovů, nemovitostí, burzy a forexu, druhý den nazvaný „Zasvěcený sběratel = úspěšný investor“ je zasvěcen investicím do sběratelství mincí, výtvarného umění nebo automobilových veteránů. Vstup je po registraci na www.investor-fair.com zdarma.

 

Kompletní doprovodný program veletrhu Sběratel najdete zde – https://www.sberatel.info/veletrh-sberatel/doprovodny-program/

 

 

 

VELETRHY SBĚRATEL

VSTUPTE

SBERATEL
FAIRS

ENTER

MESSEN
SBERATEL

BETRETEN

Sběratelské aukce

 • Bohužel, žádné blížící se aukce nebyly nalezeny.

VYHLEDAT DALŠÍ AUKCE

Sběratelské akce

 • Army Fest Kroměříž

  Prodejní výstava historického a moderního vojenství.

  23.06.2024 - 23.06.2024

  Kroměříž, Česká republika

  www.hobbyvystaviste.cz...
 • Mezinárodní numismatický veletrh Madrid 2024

  První ročník numismatické akce s mezinárodními ambicemi.

  26.06.2024 - 29.06.2024

  Madrid, Španělsko

  https://eventonumismatic...
 • Brno Grand Prix Revival

  Vozy Grand Prix, formule, prototypy, cestovní vozy

  13.07.2024 - 13.07.2024

  Brno, Česká republika

  www.brnogp.cz
 • Heulos burza Jihlava

  Bleší trh všech věci.

  20.07.2024 - 20.07.2024

  Jihlava, Česká republika

  https://www.burzajihlava...
VYHLEDAT DALŠÍ AKCE

Tipy pro sběratele

 • Cvokařské muzeum

  Muzeum se sbírkou hřebíků a cvočků.

  Rožmitál pod Třemšínem, Středočeský kraj

  www.staryrozmital.cz/...
 • Městské muzeum

  Muzeum s expozicí drahých kamenů.

  Nová paka, Královéhradecký kraj

  muzeum.cz/
 • Muzeum českého ráje v Turnově

  Muzeum, které mimo jiné vlastní jednu z největších sbírek drahých kamenů v České republice.

  Turnov, Liberecký kraj

  www.muzeum-turnov.cz/...
 • Muzeum motocyklů Jawa

  Muzeum se sbírkou historických motocyklů.

  Rabakov u Mladé Boleslavi, Středočeský kraj

  www.jawa-muzeum.cz/
VYHLEDAT DALŠÍ TIPY

Štítky